5 günlük hava durumu
4 Mayıs 2013 Cumartesi

ATSO'da seçim zamanı

ATSO üyeleri bugün sandık başına gidiyor. ATSO önündeki yan yol, oy kullanacak üyelerin park sorunu yaşamaması için trafiğe kapatılacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) seçim zamanı. Patronlar bugün sandık başına gidiyor. Toplam 23 bin seçme ve seçilme hakkına sahip aktif üyesi bulunan ATSO'da, 09.30- 17.00 arasında açılacak sandıklarda yaklaşık 12-15 bin üyenin oy kullanması bekleniyor. Seçimlerde turuncu ve beyaz olmak üzere iki liste yarışacak. ATSO'da meclis seçimlerinden önce adaylığını açıklayan iki isim mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ile mevcut Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı oldu. Meclis üyeleri belirlendikten sonra başka adayların da çıkacağına kesin gözü ile bakılıyor.

YOL TRAFİĞE KAPALI
Üyelerin rahat bir şekilde araçlarıyla gelmesi ve park sorunu yaşamaması amacıyla, seçimin gerçekleşeceği ATSO Hizmet Binası'nın önündeki tali yol trafiğe kapatılacak. Ve bu yol park olarak kullanılacak. ATSO otopark alanında ise grupların kendi listelerinin tanıtımını yaptığı seçim çadırları yer alacak.

İKİ AŞAMALI SEÇİM
İki etaplı olan seçimlerde ilk önce ATSO üyeleri, ATSO Meclis üyelerini ve Meslek Komiteler üyelerini belirleyecek. Ardından yaklaşık 1 hafta sonra 8-10 Mayıs tarihlerinde meclis üyeleri ATSO Yönetim Kurulu üyelerini belirleyecek. Daha sonra ATSO Meclisi başkanını seçecek ve ATSO Yönetim Kurulunda da görev dağılımı yapılacak.

İŞADAMLARINA YAKIŞIR SEÇİM OLSUN
ATSO Başkan adaylığını açıklayan şu andaki Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı ise, işadamlarına yakışır, seviyeli bir seçim süreci yaşanmasını arzu ettiğini söyledi. Akıncı, seçimin iki aşamalı olduğunu hatırlatarak, "Önce sektör mensupları, kendi temsilcilerini seçecek. Yönetimin belirlenmesi aşaması isi ikinci aşama" dedi. Akıncı, "Oluşacak yeni yönetimin Antalya'nın ihtiyaçlarına ve iş aleminin beklentilerine en uygun çalışmaları, katılımcı ve şeffaf bir anlayışla yerine getirmesini temenni ediyoruz" diye konuştu.

KATILIM ÇAĞRISI
ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, seçim öncesi yaptığı açıklamada odaların, işadamlarının ülkeye hizmet yeri olduğunu belirterek, "İşadamları şehirlerinin ekonomik, sosyal, kültürel gelişmesine daha fazla katkı yapmak zorundadır. Antalya'nın işadamları, ATSO bünyesinde, kişisel amaçlar için değil, ortak ilke ve değerler için birleşerek, Antalya'nın daha hızlı ve kaliteli gelişmesine katkı yapmalıdır. Bütün yelerimizi ve işadamlarımızı ATSO'ya sahip çıkmaya çağırıyorum" dedi.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akdeniz Haberleri

Antalya'nın vizyon projeleri
En iyiler geliyor
Rahim naklini Rektör açıklamamalı
Isparta'ya kusur haritası
Kısa dönem asker yemini
Yetenekler çıkıyor
2 liralık çakmak ölümü oldu
Çekişmeli maçlar
Şehre starlar gelecek
Listesi cebinde
Öğrenciler moral verdi
Büyükşehir'in veda maçı
ATB'nin seçim heyecanı başladı
EXPO, destek turunda
Tez Tour'un mezunlarına coşkulu tören
Kuveyt Emiri'nin araçları Antalya'dan
Buğday hasadı erken yapıldı
Deniz kazalarına karşı sürüş eğitimi
Fecir ALPTEKİN: Sinema gündemi
Hıdrellez hazırlıkları
Mahalleli teşekkür etti
Eğirdir'de 500 kilo atık pil toplandı
Menzil'e tapu müjdesi
Altıner'in filmi ses getirdi
Sapan'dan AKEDAŞ davası
Vali'den Alanya'ya etiket teşekkürü
Çocuk gözüyle Atatürk'ü çizdiler
Muratpaşa'ya hayvan barınağı
AGC'den basın özgürlüğü mesajı
Yemek molası
Tefenni'de unutulmaya yüz tutan el sanatları hayata geçiriliyor
10 numarayla savaş bürokrasiye kurban
Hayırseverlerle 5 okul protokolü
Anne karacigeri ile hayat buldu
4 Element: Su AKM fuayesinde
Yaşlı bakımının sırları
'Pati Kardeşliği' beğeni topladı
Antalya'nın kara günleri kitaplaştı
Borsa'da seçim var
Başkan Evcilmen konuk ağırladı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol