5 günlük hava durumu
17 Mart 2014 Pazartesi

Türel'in şarkısı gerçek oluyor

  • 17.03.2014

Başbakan'ı tarihi bir mitingle ağırlayan Antalya'da, Ak Parti Adayı Türel'in seçim şarkısı, 'Nerde kaldık Antalya'nın gerçeğe dönüşeceği konuşulmaya başlandı

Antalya 30 Mart'ta yapılacak seçime notalar ile hazırlanıyor. Başkan adayları kendi adları için besteletip hazırlattıkları seçim şarkıları ile kent sokaklarını neşelendirip renkli görüntüler oluşturuyor. Adaylar içinde Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in bestelettiği 'Nerde kaldık Antalya/ Haydi, hizmete devam' şarkısı hit oldu. Türel'in bestelettiği şarkıdaki sözlerin, Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 bine yakın Antalyalı tarafından ağırlanması ile gerçekleşeceğinin ilk sinyali olduğu konuşulmaya başlandı.

TÜREL'DEN GÖNDERME

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel, 2014 yerel seçim şarkısının sözlerinde geride bıraktığı başkanlık dönemine atıfta bulunarak 'Nerde kalmıştık' diyor. Ayrıca her demecinde Antalya'nın Akaydın döneminde 5 yıl kaybettiğini ifade eden Türel, bu söylemini seçim şarkısında da yineleyerek, 'Hedefte hizmetler var, boşa geçmesin yıllar' şeklinde sözlerle seçmenine sesleniyor.

HİT PARÇA OLDU

Adayların yaptırdığı besteler arasında 'Hit' parça haline gelen Türel'in seçim müziği, Antalya sokaklarını çınlatıyor. Antalya kent merkezi dahil Gazipaşa'dan Kaş'a kadar olan seçim bölgesinde sokaklara heyecan katan Ak Parti Adayı Türel'in şarkısı şu sözlerden oluşuyor: "Nerde kaldık Antalya/ Haydi, hizmete devam/ Türel başkan geliyor/ Yola devam diyor, Sevgi saygı hep onda/ Başarısı ortada/ Antalya'mız coşacak/ Türel başkan olacak, Hedefte hizmetler var/ Boşa geçmesin yıllar/ Türel başkan geliyor/ Antalya'm seviniyor."

İLÇELERE ÖZEL HİTAP
MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, seçim şarkısının sözlerini sloganından yola çıkarak hazırlatan isim. Çelik, şarkısında 'Antalyamıza bir olmak yakışır, Antalya'ya Kemal Çelik yakışır' sözlerine sıklıkla yer veriyor. Çelik'in şarkısının sözleri ise, "Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Antalyamıza bir olmak yakışır/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır, Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Gazipaşa'dan Kaş'a bir olmak yakışır/ Korkuteli, Gündoğmuş, İbradı, Alanya/ Finike'den Aksu'ya, Akseki ve Demre/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır, Yakışır yakışır bir olmak yakışır/ Manavgat'tan Kemer'e bir olmak yakışır/ Konyaaltı, Elmalı, Döşemealtı'na/ Muratpaşa, Serik'ten, Kumluca, Kepez'e/ Antalya'ya Kemal Çelik yakışır"dan oluşuyor.

HOCA OY DERDİNDE
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın ise şarkısında seçmenden ısrarla oy istiyor. 'Oylar, oylar, oylar hocaya' dizeleri ile seçmene seslenen Akaydın'ın seçim şarkısında su ifadeler yer alıyor: "Antalya gücünün farkında olsun/ Geleceğin adını halkımız koyun/ Sandıklara rant değil huzurumuz dolsun/ Başkanımız Mustafa Akaydın olsun, Tarihimizden aldık biz gücümüzü/ Henüz söylemedik son sözümüzü/ Budaktan esirgemeyiz gözümüzü/ Yitirmeden yürüyeceğiz özümüzü, Falezlerden başlayıp Toroslarına/ Kaş'tan yola çıktık Gazipaşa'ya/ Hizmet için varız tüm Antalya'da/ Şimdi sıra sizde haydi sandığa/ Oylar, oylar, oylar Hoca'ya."

ÜNLÜ ŞARKICILAR VAR
İlçe adayları da şarkılı seçim kampanyasının etkisine inanıyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kıraç'ın seslendirdiği seçim şarkısı ile "Köylüsünün kentlisinin yüzü gülecek, 4'üncü dönemde yine Muhittin Böcek' sözleri ile seçmene sesleniyor. Yerel seçimlerin en aykırı ismi ise MHP Muratpaşa adayı Cengizhan Gököz. Gököz, tanıtım araçlarından müzik yerine kuş ve su sesleri yayınlatıyor. CHP Muratpaşa Adayı Ümit Uysal ise son dakika adayı olmasının etkisini silmek için şarkısında 'yeni bir dönem başlıyor' vurguna yer veriyor. CHP Kepez Adayı Erdal Öner de, "Kepez eski sevdamız" sözleri ile kulaklara hitap ediyor. Ak Parti Muratpaşa Adayı Cihan Bulut ise "Muratpaşa'da hizmet için Cihan Bulut var" bestesi ile dikkat çekiyor.

kalan karakter 460

Halıl erturk Halıl erturk

Turelın şarkısının sözü ve muzıgı Mehmet Kesım tarafından hedıye edıldı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.03.2014 00:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Akdeniz Haberleri

'Antalya Türkiye demek'
Güçlü Hazır
Russell Crowe seti Tlos'a taşıdı
Tabip Osman'a tam not
ADT'de Othello haftası
'Don Giovanni' için görkemli prömiyer
Miniklerden kampanya
En iyileri 'Kız Meslek'
Expo 2016 ressamları
Salonda yine olaylar çıktı
Periler vizeyi kaptı: 37-31
Alanyaspor 4 köşe oldu
Bir puana razı değildik
Düellonun galibi Evrenseki oldu
Tekirova Belediye lidere direnemedi
Dedikodu kazanı
Fethiye'nin konuğu Manisa
Kemer'de moloz kirliliğine son
Göcek'in geliri 378 milyon TL
Solucan gübresi rağbet görüyor
Sebzemiz Şili yollarında
Yatçılar 1 milyar dolara dayandı
Ekonomi Bakanı Isparta'ya geliyor
İkİ tekerle dev tanıtım
Göller Bölge Birliği'ne yeni bina
Bülent Ecevit KM açılışı gerçekleşti
Vivaldi eşliğinde çöpler toplanıyor
Manavgat'a yeni dev şehitlik anıtı
Mustafa Akdeniz projelerini anlattı
CHP'li Uysal projelerini tanıttı
Antalyasporlu başkan istiyorlar
Evde marihuana serası kurmuşlar
Karaca yeniden başkan seçildi
Kaza mağduru gence Enç morali
Sahil Yolu'nda yeni tünel açıldı
Böbrek hastası sayısı 2017'de 100 bin olacak
Nasreddin Hoca Kreşi açıldı
Sadi projeleri açıkladı
Kumluca'da alt yapı hızlandı
En büyük dert trafik
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol