5 günlük hava durumu
20 Şubat 2014 Perşembe

Bala, Güdül ve Haymana Melih Gökçek'i ağırladı

  • 20.02.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bala, Güdül ve Haymana'daki Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin açılışında ilçe sakinlerine seslendi

AK Parti'den yeniden aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bala, Güdül ve Haymana'da gerçekleştirilen Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışlarına katıldı. Bala'daki açılışa Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz ile birlikte vatandaşlar katıldı. Büyükşehir sınırlarına dahil olduktan sonra Bala'ya verdikleri bütün sözleri tuttuklarını belirten Başkan Gökçek, Bala'nın bu süreçte tarihinde görmediği hizmeti aldığını vurguladı.

"BALA'YA İLAVE SU GETİRİLECEK"

Melih Gökçek, "Asfaltı yoktu artık asfaltı var, kaldırımı var, altyapısı var, suyu var. Hatta ilave suyu da getiriyoruz. Ya seçimin sonuna doğru ya da birkaç hafta sonra gelmiş olacak. Arıtma tesisi yaptık. Sadece Bala içine değil, Avşar ve civarındaki köylere de su vereceğiz. Geçmişte size diyeceklerdi ki Bala'ya Kızılırmak'tan su gelecek, sülfatı bile temizlenecek, kimse inanmazdı" diye konuştu. "

GÜDÜL ARTIK BÜYÜKŞEHİR"

Bala'nın ardından Güdül'e geçerek buradaki SKM açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yaptığı konuşmada, "İlçe belediyenize su tankeri, cenaze aracı, damperli kamyon, çöp toplama aracı, makam aracı verdik, 20 bin ton sıcak asfalt döktük. Bir park yaptık. Ayrıca diğer parkların oyuncakları, köylere park masaları çöp konteyneri, kilit taşları verdik. Akaryakıt yardımı yaptık, okul bahçelerini asfaltladık. Bunları ne için yaptık, Güdül ayağa kalksın diye. Artık büyükşehirsiniz, sizin için pek çok proje hazırladık" diye konuştu.

HAYMANA'YA 39 BİN TON ASFALT
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Haymana'daki SKM açılışını da Belediye Başkanı Hacı Aysu ile birlikte yaptı. Haymana'nın AK Parti'yi hiç yolda bırakmadığını ifade eden Gökçek, "Yüzde 70 dedik, yüzde 70 oy verdiniz. Şimdi de sizden yüzde 80 istiyoruz" dedi. Haymana'nın artık Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil bir ilçe olduğunu, bundan sonra Başkent'te ne olursa Haymana'da da aynısının olacağını söyleyen Başkan Gökçek, Haymana'da bugüne kadar Büyükşehir'e bağlı olmadığı halde 39 bin ton asfalt döktüklerini hatırlattı.

YOL MÜJDESİ VERDİ
Haymana-Ankara arasındaki yolun bitmesi için kamulaştırma çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını kaydeden Gökçek, "Kamulaştırmalar tamamlandıktan sonra 4 ay içinde bu yolu bitireceğiz. Bu yolu yapmak Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işi. Ama bizim muhabbetimiz nedeniyle bu yolu size biz yapıyoruz" dedi.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Ankara Başkent Haberleri

İşine geri dönebilmek için direniyor
Next Level AVM'de 'Bale Festivali' sürüyor
Lionslar Altındağ'da diş taraması düzenledi
Polis sokağa iniyor
Çehov Haftası'na büyük ilgi
Yusuf YALKIN: Destek gelmezse istifa ederim
Doğan Canku konser verecek
Mamak'a yeni nikah salonu
Trilye'nin büyük başarısı
Kentpark'ta hediye talihlisi belli oldu
Yenimahalle'de kahkaha tufanı
Başkan Çetin, İvedik Organize'ye gitti
Konya hazırlıkları sürüyor
Sitezaferspor 'Süper' yolunda
Mesut Akgül: Birçok ilke imza attık
'İki cihan saadeti' için uğraşıyor
Hastanede hasta kurtarma tatbikatı
Özden, Çubuk'a afişle veda etti
İlçe halkıyla işbirliği içinde
Büyükşehir 110 bin aileye kömür yardımı yapıyor
İl Özel İdare dayanamadı
Hurdacılara ziyaret
Ahmet TEZCAN: "Yeni CHP" bu mu?
Demet'te iskan sevinci
Ankara'da korsan afişler dikkat çekti
Caddede hırsız-polis kovalamacası
Gazili olmak ayrıcalıktır
Yenimahalle'de 900 bin binaya iskan verildi
Yenimahalle'de kahkaha tufanı
Malazgirt atışması
Karşılıksız çek
Minik Kübra'nın umudu Ankara'da
'Etimesgut yeniden Ahi Mesut olsun'
'Orijinale dönelim'
Sendika 9+9 istedi Gökçek 10+10 verdi
'Yenimahalleli hizmet alamıyor'
Mamak'tan kan bağışına destek
Leopar kritik sınavda
Torku Konyaspor ağır yaralı
Çalışanlar stres attı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol