5 günlük hava durumu
4 Eylül 2010 Cumartesi
İLİŞKİLİ HABERLER
Jet görünümlü ayakkabı
Bizdeki 'bağımlılar'

Bizdeki 'bağımlılar'

  • 04.09.2010
Her ne kadar ABD'de olduğu gibi bir koleksiyonculuk anlayışı hâkim olmasa da burada da spor ayakkabılara tutkun olan isimler var.

* Tünel'de geçen sene açtıkları Lastik Pabuç'la kısa sürede adlarını duyuran Can Soylu ve Deniz Karaman gibi. Karaman, Hollanda'da büyüdüğü için çok farklı modellerle haşır neşir olabilmiş. Okula Air Max'le gidermiş. 30-35 çift ayakkabısı var. Soylu'nun ise 50-60 çift. Sevdiği ve sınırlı sayıda üretilen bir ayakkabıdan dört-beş tane aldığı oluyor. Air Jordan serisinin ilk dört modeli onun için ayrı bir yere sahip. Basketbol merakı olduğu için çocukluğundan beri Nike'a düşkün.

* Nazlı Veziroğlu, unevoguette.blogspot.com'un kurucusu. Düz taban olduğu ve çocukluğunda spor ayakkabı giyemediği için giyenlere çok özenirmiş. Şu anda 25 ayakkabısı var. Sokakta beğendiği bir model görünce insanları durdurup fotoğraflarını çekiyor. "Ayakkabı benim olmasa bile bu sayede onu saklayabiliyorum," diyor.

* Ezgi Akdağ, Zero dergisinde çalışıyor. Spor ayakkabı merakı ortaokulda başlamış. "Filmlerden etkilenmiş olabilirim. Üniversite döneminde özellikle bilekli modelleri toplamaya başladım," diyor. Mutsuz olduğu anda kendini spor ayakkabı mağazasına atıyor.

* Efe Bezmez, henüz 10 yaşında. Hep spor ayakkabı giyiyor. Rengi ya da modeli değil, rahatlığı onun için çok önemli.

Diğer Cumartesi Sabah Haberleri

Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol