5 günlük hava durumu
30 Temmuz 2013 Salı

CHP IzmIr'de aday adayı bolluğu

Yerel seçim yaklaşıyor, CHP'de ilçe belediyeler için aday adayı olduklarını açıklayanlar her geçen gün artıyor. Büyükşehir'e ise ilk aday adayı diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz

İzmir CHP'de gönlünden belediye başkanlığı geçiren isimler tek tek aday adaylıklarını açıklıyor. İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku Konak, eski Belediye Başkanı Ensari Bulut'un eşi Ester Bulut (Çiğli), eski Grand Plaza Genel Müdürü Birol Soylu (Çiğli), eski Belediye Meclis Üyesi Pınar Susmuş (Bayraklı), eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran (Güzelbahçe), Meclis Üyesi Rıza Gök (Dikili) belediye başkanlığına talip olduklarını açıkladı. Diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz, partinin hesabına 9 bin lira yatırarak Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığına soyundu. Aday adaylığı başvurusunu İl Başkanlığı'na yapan Gürbüz, "1999'da rahmetli Bülent Ecevit'ten, büyükşehir adaylığı için teklif almıştım. Büyükşehir'i çalışanları ile birlikte yönetmek istiyorum" dedi.

BU EVİN KIZIYIM

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, dün partisinin İlçe Başkanlığı'nda, Konak Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Utku, "Partimiz en büyük devrimi yerel seçim adaylarının belirlenmesi sürecinde kadın belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini öne çıkararak gerçekleştirecektir. Bunun CHP'nin kalesi olan İzmir'den, kadınların en güçlü olduğu ilimizden kadınlarımız adına istiyoruz. Kadın belediye başkanıyla, kent evimizin mutfağı gibi tertemiz olacak. Çünkü ben bu evin kızıyım" dedi.

ÇİĞLİ'YE BULUT ADAY
Çiğli Belediyesi'nin merhum Başkanı Ensari Bulut'un eşi Ester Bulut, ilçesinden başkanlığa talip olduğunu açıklayan bir diğer aday adayı oldu. Bulut, adaylık gerekçesini "Eşimin Belediye Başkanlığı döneminde, Çiğli'nin sorunlarını ve potansiyelini yakından görüp tanıma olanağını buldum. Çiğli mevcut potansiyelini kullanamayan ve sorunlarını da biriktiren bir ilçemizdir. Ben, Çiğli'nin potansiyelini harekete geçirmeye ve problemlerini de çözmeye adayım."

AVKIRAN İÇİN İMZA

Eski Güzelbahçe Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi Ertan Avkıran, halkın isteği üzerine yeniden aday olduğunu açıkladı. Dün adaylık dosyasını CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığına teslim eden Avkıran, "Beni yeniden başkan olarak görmek isteyen hemşehrilerim imza toplamış. 8 bin imzaya ulaşmışlar. Partim görev verir, halkımız da isterse Güzelbahçe'yi daha güzel günlere taşımak ve geçmişteki kötü anıları silmek istiyorum" diye konuştu. Grand Plaza'nın eski Genel Müdürü, kentin önemli eğlence mekanlarından Arena'nın Genel Koordinatörü Birol Soylu, Çiğli'den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Soylu, "12 Eylül öncesinden, Devrimci mücadele yıllarımdan bu yana siyasetin her zaman en sıcak noktasında oldum. Siyasi, turizmci ve müteşebbis kimliğimi, belediyeci kimliği ile birleştirerek bunca yıllık birikimler ve tecrübelerimle Çiğli'ye layık olduğu hizmeti verebileceğime inandığım için aday adayı olmaya karar verdim" dedi. Dikili Belediye başkan aday adayı olabilmek için, il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Rıza Gök, dün aday adaylığını açıkladı.

BÜYÜKŞEHİR'E, GÜRBÜZ
İzmir Büyükşehir Belediye başkan aday adaylığı için partisine ilk başvuru yapan isim Diş Hekimi Cemal Zafer Gürbüz oldu. Gürbüz, 30 yıldır Çeşme'de yaşadığını belirtti, "CHP Çeşme ilçe başkanlığı görevini 1994-1996 yılları arasında yaptım. Daha sonra DSP'ye geçtim. 1999'da DSP'nin merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit'ten gelen 'Büyükşehir adayı' tekliğini kabul etmedim. Kılıçdaroğlu, CHP'ye genel başkan olunca tekrar CHP'de aktif siyasete girdim" diye konuştu.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Egeli Sabah Haberleri

Ramazan Bayramı'nda belediye otobüsleri ücretsiz
3 bin motosiklet göz göre göre çürüyor
Kaf Kaf'tan nokta atışı
Kılıç'ın resti işe yaradı
Balıkesirspor'da Harbuzi sesleri
Tarzan, Pedriel'i istiyor
Tevfik vize alamadı
Göztepe Balçova hattı
Ayasuluk Kalesi yeniden canlanıyor
Kask heykeli ile mesaj verilecek
Son 40 yılın en büyük yatırımlarını gerçekleştİrdİk
Kanser tedavisinde Dokuz Eylül devrimi
Çevre karnesi ve yaşam kalitesi en iyi il; İzmir
Körfezi süpürecek
İZSU, akıllı bina yapıyor
Bodrum-Tepecik yolu yenilendi
Uşak Belediye Meclisi'nde altı milyon tartışması
Artık yolcu taşıyacak
Matematikte dünya ikincisi
Bininci bebek Sıdıka
Merkez Efendi'ye kapalı pazaryeri
İZÜ'den yaşlıya vefa
Girişimciler iftarda
Ege'ye çöl sıcakları geliyor
Aydın'da 6 ayda 1189 çift boşandı
Karşıyaka'ya 12 heykel daha
Gümüşlük'te tarihi konser
Didim Yazarlar Festivali başladı
CAN AKSIN: Herkes kendi şansını yaratır
Serdar Dursun Horoz'da
Altınordu, Ege'ye açıldı
Kıvanç belirsizliği
"Yüzülebilir körfez"e adım adım
Sahurda klarnetli 'kaynana' resitali
Ekibim de projem de hazır
Komando Şeytanlar
Theo Weeks'e Türk formülü
Kılıç rest çekti
Bal-Kes'ten 2.bomba
Güven'den Çiçek'e denetçilik sorgusu
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol