5 günlük hava durumu
28 Nisan 2011 Perşembe
Ankara Fen Lisesi YGS Mahmut Bilal Doğan

birincisi konuştu

  • yeni haber
  • AA
  • Giriş Saati: 28.04.2011  16:19
    Güncelleme : 28.04.2011  18:41

Tüm puan türlerinde 2011- Türkiye birincisi olan öğrencisi , çok mutlu olduğunu, bundan sonraki süreçte ikinci sınava çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Doğan, şifre iddialarıyla ilgili olarak da ''Benim açımdan sorarsanız, başım dik alnım açık. Çalıştım, dua ettim, Allah'a bıraktım gerisini'' sözleriyle duygularını ifade etti.

, bahçesinde düzenlenen basın toplantısında, mutluluğunu dile getirerek, uzun süredir emek verdiğini ve sınava girdiğini, sonuçları beklemenin zor bir süreç olduğunu söyledi.

Sonuçlar açıklandığında heyecanlı olduğunu belirten Doğan, bu süreçte kendisine desteğini esirgemeyen ailesine, okul müdürü ve öğretmenlerine, arkadaşlarına teşekkür etti.

Bundan sonraki süreçte ikinci sınava çalışmaya devam edeceğini belirten Doğan, ''Onda da iyi bir sonuç yakalamayı istiyorum'' diye konuştu.
Doğan, gazetecilerin ''şifre iddialarının kendisini nasıl etkilediği'' sorusu üzerine, ''Sonucu zaten bekliyordum. Allah'a şükür, ilköğretimden beri başarılı bir hayatım oldu, çalıştım ve buraya da Türkiye 9. olarak girmiştim. Ankara Fen Lisesindeki herkes de böyle büyük başarıları ister ve hak eder. İddialar tabi yargıda, savcılık, mahkeme inceliyor, onlara bırakıyorum. Benim açımdan sorarsanız başım dik alnım açık. Çalıştım, dua ettim, Allah'a bıraktım gerisini'' yanıtını verdi.

''Sınavda şifreyi fark ettin mi?'' sorusuna da Doğan, ''Maalesef fark etmedim. Hatta matematiğe o yüzden oldukça sürem gitti'' dedi.

Doğan, ''Şifre iddialarının ardından, başarıma gölge düşürür diye burukluk yaşadın mı?'' sorusunu, ''Bu ihtimaller herkesin aklına geliyor ama insanların bu kadar 1 milyon 700 bin kişiyi doğrudan, milyonlarca kişiyi de dolaylı olarak etkileyen bir konu hakkında sahtekarlık yapabileceğine inanmadım hiçbir zaman. Bu kadar vicdansız insanlar olamayacağını düşünüyorum. İnşallah böyle bir şey yoktur'' şeklinde yanıtladı.

''İptal kararı çıkarsa hayal kırıklığı yaşayıp yaşamayacağı'' sorusu üzerine Doğan, ''Elbette hayal kırıklığı olur ama biz ikinci sınava motive olduk, ona çalışıyoruz. İnşallah onda da daha iyisini yaparız'' diye konuştu.

Doğan, hangi bölümü tercih edeceği konusunda, şu an tam karar vermediğini, ikinci sınavdan sonra karar vereceğini söyledi.

''SEVİNCİMİ İLK AİLEMLE PAYLAŞTIM''
Mahmut Bilal Doğan, ''İkinci sınavda arkadaşların arasında şifre aramayı düşünen var mı?'' sorusunu, ''Ankara Fen Lisesindeki öğrenciler öyle şey yapmaz. Herkes çalışarak hedefine ulaşmaya çalışıyor'' diye yanıtladı.

''Şifre tartışmaları konusunda genel kanaati'' sorulan Doğan, olmadığına inanmak istediğini ifade etti.
Babasının Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğretim üyesi, annesinin de ev hanımı olduğunu, 4 kardeş olduklarını söyleyen Doğan, ''Ailem Kayseri'de. Sonucu öğrenince ilk onlarla görüştüm. Sevincimi ilk onlarla paylaştım. Onlar da bekliyordu'' dedi.

Sadece bir coğrafya sorusunda yanlışı olduğunu belirten Doğan, ''Herkes gibi ben de sınavda heyecanlıydım. Soruları çözerken, kesin birinciyim diye çözmedim. Belki hatam, o andaki bir dikkatsizlikten kaynaklandı. Tekrar dönsem doğru yapar mıydım, zannetmiyorum'' diye konuştu.

Doğan, ''sınava nasıl hazırlandığı'' sorusuna, ''Dershaneye gittim. Zaten okulumun eğitimi de ortada. Çalışmazsanız burada en aşağılara düşersiniz. Lise birinci sınıftan belli sadece yazılılara çalışarak da birçok konuyu anlayabiliyorsunuz. Özellikle lise üç ve dördüncü sınıfta da tempoyu yükselterek çalıştım'' şeklinde yanıtladı.

''Şifre iddiaları nedeniyle kendisini zan altında hissedip hissetmediği'' sorusu üzerine Doğan, ''Ankara Fen Lisesi markası altında kimse bu baskıyı hissetmez'' dedi.

Okul Müdürü Metin Öztürk de Doğan'ın diğer öğrenciler gibi sürekli çalıştığını belirterek, ''Zaman zaman biz Türkiye birinciliği yakaladık. Bilal ile bu yıl tekrar yakaladık, çok mutlu olduk. Bekliyorduk'' diye konuştu.

Etiketler : , ,

kalan karakter 460

limbo limbo

allah dedi kesin şifresi var

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır10
cevapla 12.05.2011 12:35
9694 9694

Allaha bıraktım dedi diye şifreyi kesin çözmüş mü oluyor yani ? bırakın bu mantığı ya..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır6
cevapla 26.05.2011 01:30
11 11

hangi dershaneye gitmiş?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 18.05.2011 23:42
segenek segenek

nasıl 1. oldunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.10.2011 15:10
segenek segenek

nasıl ygs
birincisi oldunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 07.10.2011 15:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eğitim Haberleri

AÖF sınav sonuçları açıklandı
YGS sonuçları açıklandı
Doğa Koleji hedef büyüttü
Aile şiddeti öğrenciyi disiplinsiz yapıyor
"Eğitim Her Engeli Aşar" kampanyası
Temel 25 haziran'da atılacak
Savcılıktan YGS açıklaması
ÖSYM geyikleri interneti yıkıyor
Okul öncesi eğitim zorunlu olacak
Köy okullarına kütüphane
Köprü yapımında Kültür Üniversitesi birinciliği kaptırmadı
ÖSYM Başkanı'ndan adaylara mektup
Arınç'tan ÖSYM'ye eleştiri
Kitapçıklarda basım hatası
ÖSYM'nin internet sitesinde teknik çalışma
TYSD, Ardahan'a kız öğrenci yurdu
Anaokulunda Çince öğretecek
SBS'ye ek başvuru için son gün cuma
İşte YÖK reformu
En saygın eğitim ödülü Doğuş'un
Doğa öğrencileri dünya çocukları ile buluşuyor
Geleceğin bilim adamları Arel'de yarıştı
Genç dâhilere "Yapay zeka" ödülü
Avlak mezrası okula kavuştu
Genç mucitlerden "güvenlik" projesi
7 akademik personel alınacak
67 adet akademik personel alacak
MEB 30 bin öğretmen ataması yapacak
Savcı süre verdi
YGS protestosunda arbede GALERİ
SBS için ek başvuru süresi
Öğrencilerden ÖSYM'ye mektup
Kürtçe dersi seçmeli olarak başladı
Sözleşmeli öğretmenlikte mahkeme kararı
Dershane sınavları artık ücretsiz
YÖK'ten denklik iptali
Lise öğrencilerine üniversitede tıp eğitimi
ÖSYM Başkanı'dan adaylara YGS mektubu
Erzurum'da eğitime kar engeli
Bakanlık eğitimin röntgenini çekecek
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol