5 günlük hava durumu
7 Şubat 2012 Salı

16 ilde okullar tatil

  • yeni haber
  • AJANSLAR
  • Giriş Saati: 07.02.2012  16:33
    Güncelleme : 08.02.2012  09:12

Yoğun kar yağışı Anadolu'da bazı illerde okulların tatil edilmesine neden oldu. Antalya'da ise şiddetli fırtına nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

ANKARA
Ankara'nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün tatil edildi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği yarın ilçe genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini, kararın ulaşımda yaşanacak muhtemel olumsuzluklar nedeniyle alındığını kaydetti.

Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verilmişti.

YOZGAT
Yozgat'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

Yozgat Valiliği de, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin yarın idari izinli olduklarını duyurdu.

AĞRI
Ağrı merkez ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği bildirildi.

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il ve ilçe merkezleri hariç, köyler, beldeler, yatılı ilköğretim okulları ve taşıma merkezli okulların Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle 3 gün tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ortaöğretim kurumlarında yapılan not yükseltme sınavlarına katılamayan öğrencilerin, okul yönetimi tarafından belirlenecek tarihlerde not yükseltme sınavlarına girebilecekleri kaydedildi.#Sayfa#

MALATYA
Malatya il merkezinin ardından 8 ilçede de okullar tatil edildi.

Malatya Valiliği; Yeşilyurt, Pütürge, Doğanyol ilçelerinde de 8 Şubat Çarşamba ve 9 Şubat Perşembe günleri ilköğretim ve liseleri 2 gün tatil etti. Kale, Arguvan, Akçadağ ve Doğanşehir ilçelerinde ise 8 Şubat Çarşamba günü için ilköğretim ve liseler tatil edildi.

Arapgir ilçesinde ise okullar 8 Şubat Çarşamba, 9 Şubat Perşembe ve 10 Şubat Cuma günü olmak üzere 3 gün tatil edildi.

BİNGÖL
Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

ELAZIĞ
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan açıklamada da, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 10 ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ve 9 Şubat'ta eğitime ara verildiği bildirildi.

Belirtilen tarihlerde il merkezinde ve ilçelerde bulunan taşımalı eğitim yapılan okulların da tatil edildiği kaydedildi.

KONYA
Etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime Konya'nın Bozkır ilçesinde 1,5 gün, Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde ise yarım gün ara verildi.

Bozkır Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bozkır merkez, belde ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1,5 gün ara verildiğini belirtti.

Sarıkaya, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında yol açma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Beyşehir'de de etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçede köylülerin geçim kaynağı olarak beslediği kıl keçileri, etkili olan ağır kış şartlarına rağmen beyaz örtüyle kaplı açık arazilerde her gün sürüler halinde yürüyüşe çıkarılıyor.

Sürü sahipleri, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle küçükbaş hayvanlarını beslemekte zorluk çekiyor. Sürüler, uzun süre kar altında ot bulmaya çalışırken, besin ihtiyaçlarını alandaki kurumuş yapraklarla karşılamaya çalışıyor.
#Sayfa#

KARAMAN
Karaman'da da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışlar nedeniyle Sarıveliler ilçesinde okulların bugün öğleden sonra tatil edildiği bildirildi.

Karaman-Mersin karayolu Sertavul Geçidi'nde da kar yağışı yüzünden ulaşım güçlükle sağlanıyor. Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde sabah saatlerinden buyana yoğun şekilde devam eden kar yağışı, ilçe merkezlerinde 80 santimetreye kadar ulaştı.

Kar yağışı nedeniyle Sarıveliler-Konya, Başyayla-Konya ve Sarıveliler-Alanya yolları ile bu ilçelere bağlı 15 köy yolunun kapandığı bildirildi.

ÇANKIRI

Çankırı'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve bağlı köylerde yarın eğitim yapılamayacak.

Çankırı Valiliğince yapılan açıklamada, sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve köylerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Valilik, daha önce yaptığı açıklamada da Çankırı merkez ile Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde yarın eğitim yapılamayacağını bildirmişti.

ADIYAMAN
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

Gölbaşı'nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi. Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti. Özduman, "Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir." dedi.

İlçede devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
#Sayfa#


SİVAS
Kar yağışının etkili olduğu Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde de ilk ve orta dereceli okullar da 2 gün tatil edildi.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ise köy yollarının kapalı olması nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

TUNCELİ
Kar yağışı nedeniyle Tunceli il merkezi ve Mazgirt ilçesinde 3 gün, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.

Tunceli kent merkezi ve Mazgirt ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 3 gün ara verilmesi kararlaştırdı.

Kar yağışının etkili olduğu Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

AFYON
Afyonkarahisar il merkezinde eğitime kar nedeniyle bugün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde bulunan tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
#Sayfa#


ISPARTA
Isparta merkez ile Gönen ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Vali Memduh Oğuz, kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını, bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Kar yağışının Gönen ilçesinde de etkili olduğunu söyleyen Vali Oğuz, ''Gönen'de kaymakam arkadaşımız okulları tatil etti. Diğer ilçelerdeki kaymakam arkadaşlarımıza da talimat verdim. Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde eğitime ara verilecek'' dedi.

Oğuz, ilçelerde kapalı köy yolu bulunmadığını bildirdi.

ANTALYA
Antalya'da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi.

ÇORUM
Çorum'un Sungurlu ilçesinde, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi.

Etkili kar yağışı nedeniyle Sungurlu'da merkezdeki okullar hariç, köylerdeki okulların, taşımalı eğitim yapılan okulların ve birleştirilmiş köy okullarının yarın için tatil edildiği bildirildi.

kalan karakter 460

Yasin KARAGÖZLÜ Yasin KARAGÖZLÜ

Çocukların yüzü güldü desenize :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır8
cevapla 07.02.2012 16:47
delidumrul delidumrul

Çorum neden yok :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır19
cevapla 07.02.2012 17:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eğitim Haberleri

YÖK Üyeliklerine seçim
Eğitimli matrakçılar geliyor
Öğrencilere beslenme uyarısı
ÜDS'ye başvurular başladı
Öğrenciler dersbaşı yaptı
Meclis, eğitimli garson çalıştıracak
Karne var, tatil yok!
30 ile 17 bin öğretmen atandı
YGS'de soru krizi
Özürlülere verilen eğitim desteği arttı
Öğrencilerin % 72'si burslu
Beyin kapasitesi her yaşta arttırılabilir
Barınma bursu da var
YÖK Bilgi Paylaşım Forumu kullanıma açıldı
Pazartesi günü ders zili çalacak
Üniversitedeki görevini eşine devretti
17 bin öğretmenin ataması cuma günü
Tablet bilgisayarlar okullara gönderildi
Güney Kutbu'na bayrak diktiler
Doğa Koleji ÖZ-DE-BİR şampiyonu
'Öğretmenlere ücretsiz 1 yıl izin hakkı gelecek'
Pazartesi günü ders başı!
Eğitime kar ve fırtına engeli
Öğrenciler yarın dersbaşı yapacak
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol