5 günlük hava durumu
8 Ocak 2013 Salı
kar tatili İstanbul Valiliği kar okul tatil istanbul'da okullar tatil İstanbul Düzce Niğde Zonguldak Muş kars Hakkari Ağrı Erzurum Atatürk Üniversitesi Tunceli Bartın Bayburt Bugün Okullar Tatil mi?

Valilik'ten açıklaması

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 08.01.2013  17:38
    Güncelleme : 09.01.2013  09:53

, yağışı sebebiyle anaları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün daha ara verildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji yetkililerince yapılan son değerlendirmelere göre, ilinde devam eden kar yağışının Çarşamba günü de etkisini daha yoğun hissettirerek süreceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, "Don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla, anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 09 Ocak Çarşamba günü de ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi.

Valilik'in açıklamasında, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklar bildirildi.

TOPBAŞ'TAN UYARI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, İstanbul'da yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek" dedi.

Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) basın toplantısı düzenleyen Topbaş, şöyle devam etti: "Belediye 24 saat esaslı bir çalışma yürütmektedir. Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek. Meteorolojik olay olduğu için bir noktaya kadar kestirmek mümkün ama arkasının nasıl geleceğini bilemiyoruz. Bundan dolayı tedbirli olmak gerekiyor. İstanbul'da yolların çok açık olduğunu ve yollarda hiçbir şekilde kar olmadığını görebilirsiniz ama gizli buzlanmayla karşı karşıya kalınabilir. Özellikle gecenin geç saatlerinde ve sabaha yakın saatlerde, ısının düşmesi sebebiyle ortaya çıkacak gizli buzlanma nedeniyle geçmişte ciddi trafik kazaları yaşadık. Bundan dolayı sürücüleri, özellikle dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum."

Kar yağışı nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldıklarını ifade eden Topbaş, sokakta kalan ve yerleşmeyi tercih edenleri Sarıyer'deki Metin Oktay Spor Salonu'nda barındırdıklarını dile getirdi.

Başkan Topbaş, özellikle Çarşamba günü yaşlı, engelli ve hamilelerin trafikte dikkatli olmaları veya trafiğe hiç çıkmamalarını rica etti.

#Sayfa#




Düzce'de yoğun kar sebebiyle ilk ve orta dereceli ların 1 gün süreyle edildiği bildirildi.



Niğde'nin Bor ilçesinde hava muhalefeti sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada, pazartesi gününden beri etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi. İlçe merkezinde kar 20 santimetreyi, yüksek kesimlerde 40 santimetreyi buldu. Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoförlerin kar lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamalarını istedi. Bor'a bağlı 12 köy yolu da ulaşıma kapandı.



Zonguldak'ın merkezinde ve köylerindeki tüm okulların kar sebebiyle bir gün tatil edildiği açıklandı.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Zonguldak'ın merkezi, beldeleri ile köylerindeki tüm okullardaki eğitim ve öğretime, şiddetli kar yağışı ve ulaşıma kapanan yollar sebebiyle 1 gün süre ile ara verildiğini söyledi. Özbek, Alaplı, Ereğli ve Gökçebey ilçelerinde de okulların tatil edildiğini belirtirken, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde ise 8 Ocak Salı günü sabah saatlerindeki hava durumuna göre tatil edilebileceğini ifade etti.



Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi. Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.

Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.



Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 7-8 Ocak günleri idari izinli sayılacakları bildirildi.

Ayrıca il genelinde faaliyet gösteren bütün örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 7-8 Ocak günleri eğitime ara verileceği ve okulların Çarşamba günü eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi.

#Sayfa#




Hakkari Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla, Hakkari Merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle onlarca köy ve mezra yolunun ulaşıma kapandığı Hakkari'de akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Önder Bozkurt, başkanlığında toplanan Hıfzı Sıhha Kurulu kararını açıkladı. Alınan karar doğrultusunda Hakkari merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini belirtildi.



Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki köy ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarını tatil ettiğini açıkladı.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle; il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç; köylerimiz ile YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız için 7-8 Ocak 2013 tarihlerinde (Pazartesi ve Salı günleri) iki gün süreyle, Tutak ve Hamur ilçelerimizde; ilçe merkezleri hariç, YİBO'lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarımız 7 Ocak 2013 tarihinde (Pazartesi günü) bir gün süreyle, Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 ocak 2013 tarihinde (pazartesi günü) bir gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.



Erzurum'da merkez ilçeler Yakutiye, Palandöken ve Aziziye'nin ardından il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Erzurum İl Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Kar Yağışı nedeniyle, Erzurum il genelinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liseler, 07 Ocak 2013'te bir gün süreyle tatil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

'NDE EĞİTİME ARA

Atatürk Üniversitesi'nde (AÜ) kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. AÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışının ulaşımda aksamalara neden olduğu ifade edilerek, öğrencilerin 8 Ocak Salı günü ders başı yapacakları kaydedildi.

#Sayfa#




Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 4 ilçede okullar 2 gün, 1 ilçede ise 3 gün süreyle tatil edildi.

Tunceli'de iki günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle, İl Sağlık Kurulu'nun aldığı karar gereği, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Ovacık, Pülümür, Nazımiye ve Hozat ilçelerinde yarından itibaren iki gün tatil edilirken, Mazgir ilçesinde ise bugünden itibaren 3 gün süreyle tatil edildi.

Ayrıca kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu personelinin de iki gün idari izin verildiği belirtildi.

ERZİNCAN

Erzincan'da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de okullar bir gün süresince tatil edildi.

Kar kalınlığının 30 santimetreye yaklaştığı Erzincan şehir merkezinde ve Tercan ile Çayırlı ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesi, öğrencilerin okullarına gitmekte zorlanması nedeniyle Erzincan Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda, tüm ilk, orta ve lise dengi okullarda eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Yoğun yağış hayatı zaman zaman olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

BİNGÖL

Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

#Sayfa#




Bayburt'ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi. Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, kentte kar nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Babacan, İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için çalışma yapamadıklarını, uygun hava koşullarının oluşmasıyla çalışmalara başlanacağını kaydetti. Kent merkezinde 28 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi bulduğu öğrenildi.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 8 Ocak'ta eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle, okullar bir gün tatil edildi.

Elbistan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonunda okulların bir gün süreyle tatil edilmesine karar verildi. Çarşamba günü öğrenciler ders başı yapacak

ÜNYE

Ünye'de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez hariç belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Ünye ve çevresinde gün boyu yağan kar, 15-30 cm arasına ulaşınca eğitime bir gün ara verildi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Ünye'nin yüksek kesimlerinde gün boyu yağan kar 15-30 cm kalınlığına ulaştı. Bu nedenle kaymakam beyin onayıyla merkez hariç Ünye'ye bağlı belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi. Kar yağışının durumuna göre sonraki günlerde tatil olup olmayacağına karar verilecek' dedi.

#Sayfa#


NEVŞEHİR

Nevşehir kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, il merkezi ile bağlı belde ve köylerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının yarın tatil edildiği bildirildi.

Bu arada, Nevşehir Valiliğinden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

KOCAELİ

Kocaeli'de gece saatlerinde etkisini iyice arttıran kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Kocaeli'de gece saatlerinde kar yağışı kenti etkisi altına aldı. İzmit ve Kartepe'deki okullarda eğitim-öğretime ara verilirken, Başiskele ve Kandıra'da taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

ELAZIĞ

Elazığ'ın bazı ilçelerinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Arıcak, Alacakaya, Baskil, Karakoçan, Maden ve Palu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle; bu ilçelerde taşıma merkezi konumundaki ilköğretim ve ortaöğretim okulları İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 08.01.2013 Salı günü 1 gün tatil edilmiştir." denildi.

#Sayfa#


GİRESUN

Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçe ve köylerde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle Alucra, Çamoluk, Güce, Şebinkarahisar, Çanakçı, Yağlıdere, Bulancak, Dereli ve Doğankent ilçelerinde eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, merkez ile Piraziz, Tirebolu, Görele ve Espiye'de taşımalı eğitim yapan okullar, Keşap ilçesine bağlı Çanlıca, Karabulduk ve Küçükgeriş köyü ile Eynesil Belen köyündeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

BOLU

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, kendisine ait twitter hesabından yayınladığı mesajla, Bolu genelinde yarın tüm okulların tatil edildiğini açıkladı.

Kenti etkisi altına kar yağışı sonrası eğitimde de aksaklıklar yaşandı. Bolu'da özellikle taşımalı eğitim gören öğrenciler, okullarına geç kaldı. Nurcan Çınar isimli bir öğrenci, twitter hesabından Vali İbrahim Özçimen'e seslenerek, 'Vali amca, okullar tatil olmalı. Okula yarım saat geç geliyoruz' dedi. Mesajı okuyan İbrahim Özçimen de kendisine ait twitter hesabından müjdeli haberi verdi. Mesaj yayınlayan Özçimen, 'Meteorolojik tahminler gereğince yarın okullarımızı tatil ediyoruz' dedi.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının da yarın da etkisini artıracak olması nedeniyle Bolu genelindeki tüm okullar bir gün (yarın) süreyle tatil edildi.

Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Eğitim Haberleri

KPSS, eğitim testi 80'e düşüyor
Okullarda kar tatili olan iller
YÖK'ten Kuzey Irak açılımı
Tatil müjdesi ''Vali Amca''dan
Bu çorba öğrenciler için kaynıyor
Camiyi ''internet kafe'' olarak kullanıyorlar
Aktif eğitimciler sandık başında
Demokrasi kültürü için müfredat taraması
YGS'de çıkması muhtemel din soruları yayımlandı
Fenerliler çok kızacak
Öğrencilerinden eşekli eylem
2012'nin en medyatik üniversitesi
KPDS ve ÜDS artık yapılmayacak
Yabancı akademisyenlerin Türkçe'ye ilgisi artıyor
ÖSYM din sorusu için örnek test hazırladı
Okul yakanların müebbet hepsi istendi
TUS ve DUS için kontenjan talepleri alacak
Öğretmen atamalarının yapılacağı ayı açıkladı
Fen-Edebiyat fakültelerine yeni ayar
Bakan Dinçer'den prefabrikli çözüm
İstanbul Üniversitesi'nde Söylet yeniden atandı
Binlerce kişi AÖF kimliği için sıra bekledi
''Efsane Papyon'' son yolculuğuna uğurlandı
ÖYP kapsamında araştırma görevlisi atamaları yapıldı
Sınıf tasarımı başarıyı yüzde 25 artırıyor
Dil kursunda ''yabancı gelin'' indirimi
400 bin iş adamına akademik eğitim
Açıköğretim kayıtları HEM ve MEM'lerde yapılacak
Rektörlerin seçimi için komisyon kurulacak
ÖSYS'ye başvurular başladı
Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği tarih
YÖK, YDÜ'nün yeni programlarını onayladı
2012'nin son ek ödemeleri dağıtıldı
İmam Hatip Lisesi açıktan okunabilecek
Ehliyet alımında devrim gibi karar!
Sınav maratonu başlıyor
Uzmanlar adaylar için sınav ipuçlarını açıkladı
Dünyanın en iyi 500 üniversitesinin 10'u Türk
Eğitimde reform yılı
Üniversiteliler kan bağışında ''öncü'' oldu
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol