5 günlük hava durumu
22 Ağustos 2009 Cumartesi
İLİŞKİLİ HABERLER
Cool kadın olma yolları
Cool kozmetikler
Almazsam çıldırırım
TülIN-TülOUT

Cool kadın olma yolları

Cool insan, uzaktan bakıldığında mesafeli gözükür. Ama yakına geldiğinizde eğlenceli ve kafadır... Dış görünüşü ile dikkati çekmez, asla göze batmaz, aşırıya kaçmaz... Ama dibine kadar eğlenir, okur, seyreder, gezer, yer, içer... Bu 'cool'un tanımı. Yani artık kim cool, kim değil diye rahatlıkla ayırt edebilirsiniz. Şimdi cool olmak için neler yapılabilir, onlara gelelim... Öncelikle cool olmanın modası geçmez! Her isteyen cool olamaz. Ama gene de cool takılmak isteyenler için anlatayım: Cool kadın, vücuduna karşı dürüsttür; neresi güzel, neresi defolu bilir ve ona göre davranır. Seksi giyinmez ama erkekleri merak ettiren açıklıkta giyinmeyi sever. Cool kadın jean, düz üstler ve atletler giyer. Genelde siyah ve beyaz renkler ile toprak ve doğa tonlarını tercih eder. Canlı renkleri ise aksesuvarda kullanır.

GÖZE BATMAZ, ÇARPAR
Giydikleri, kullandıkları asla moda değildir ama moda değilmiş gibi durmaz. İşin sırrı tasarımdadır; enteresan ama göze batmayan, sadece göze çarpan kıyafetler tercihidir. Marka olmayan marka giyerler, dergilerde çıkanları almazlar, bilindik markaların bile sınırlı sayıda üretilen ürünlerini alırlar, ucuzla pahalıyı karıştırırlar. Avrupai bir güzellik anlayışları vardır; doğal, güzel, gür saç, şeffaf bir cilt ve çok az makyaj gibi... Plajda süslü püslü bikiniler giymez ve tüm gün güneşlenmezler. Cool kadın gece çıktığında çanta taşımaz. Ne yapar onca eşyayı diye sorarsanız, incelemelerime göre; paralarını, kimlik ve kredi kartını telefon kılıfının içine koyar, dudak parlatıcılarını, telefon ve anahtarlarını da elinde taşır. Bu da, 'benim çok az şeye ihtiyacım var' demek oluyor! Cool kadın iyi yemek yemeyi sever. Ve iyi yemek de otlanmak değildir! Zayıftırlar ama asla rejim yapmazlar. Nasıl fit kalırlar? Cevap veriyorum; iyi bir yerde, doğru eğitmenlerle pilates yaparak. Birçok vücutta mucize yarattığını söyleyebilirim. Herkesin gittiği gece kulubüne ya da restorana gitmektense kendilerinin keyif aldığı yerlere gitmeyi severler. Şu sıralar cool insanlar DJ Yakuza'nın çaldığı müziği, 8 İstanbul'da dinlemeye gidiyorlar. 8 İstanbul'un terası bir harika, söylemesi benden.

KENDİNİZE GÜVENİN
Gittikleri yerde çalışanlarla arkadaş olurlar. İçkide trendsetter'dırlar diyebilirim. Mesela bu yazın cool seçimleri olan rose şarap, dirty martini, custa dark içerler. Kendi kokteyllerini de yaratırlar; vodka, Bodrum limonu ve bol buzlu cool bir karışım oluyor... Aslında kendine güvenli olmak cool olmanız için en gerekli özelliktir; gerisi zevk meselesi... Bu arada görünüşte cool olmayabilirsiniz (benim gibi) ama cool davranabilirsiniz (arada bir de olsa benim gibi)... Gözlem yapmamı sağladıkları için hayatımdaki tüm cool kadınlara teşekkür ederim!

kalan karakter 460

ela ela

çok doğru ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 01.11.2012 19:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Magazin Haberleri

Diğer Magazin Haberleri

VOGUE'un patronu belli oldu
Yıldızlarla aynı aksesuvarı kullanın
Sağlıklı yemekler
Başarısız ilişkilerim babasızlıktan
Her gün 800 mekik çekiyor!
Ben çok üzgündüm onlar hep gülümsedi
Hem kutlama yaptı hem iş görümesi
Martin'in ikizleri bir yaşını doldurdu
Annem beni bile geçti kıskanmaya başladım
Berna Laçin sofrasını mutluluğa açacak!
Gül gibi Scarlett!
Ceza kel!
Dil eğitimine gidiyor
'Taklidimi en iyi o yapar' dedi, yerine Zuhal geçti!
Önce kalp kırdı sonra gönül aldı!
Türk'ten ağzı yandı Hawaili buldu
Dudaklarını yaptırdı
Milyon dolarlık ev alacaklar
Yaşar da dünya evine giriyor!
Yalnızlığı göze aldım bir daha evlenmem!
Evlilikleri çok karışık!
How I Met Your Mother 'Saadet'i bulduğum dizi!
Onlar önce baba!
En az 3 tane çocuk yapmak istiyorum
Alasın be aslan abim
David Beckham: Elektrik süpürgesi kullanmayı severim
Keremcem askeri duruş sergiledi
Mango defilesine sosyetik akını!
Bebek mi yaptı sigara mı?
Sigara dumanı ve yemek kokusu rahatsız ediyor!
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol