5 günlük hava durumu
11 Mayıs 2010 Salı
Çıplak pozlar gerginlik yarattı

Çıplak pozlar gerginlik yarattı

Oktay Kaynarca; Miss Turkey 2. Güzeli ve 'Adanalı'daki rol arkadaşı Serenay Sarıkaya'nın bir dergiye verdiği seksi pozları eleştirme nedenini açıkladı: "Çıplak pozlar vererek bir yere gelemez. Serenay'ı ailemden biri gibi gördüğüm için tepki gösterdim ama çok pişmanım"

Adanalı'nın yıldızı Oktay Kaynarca; 'güzellik kraliçesi' rol arkadaşı Serenay Sarıkaya'nın, geçtiğimiz mart ayında bir dergiye verdiği 'iç çamaşırlı Lolita pozları'nı eleştirdiği için pişman! "Keşke hiç karışmasaydım" diyen Kaynarca, konuyla ilgili tepkisini şöyle dile getirdi: "Çıplak pozlar vererek kimse bir yere gelemez. Serenay henüz çok genç... Bazı insanların oyununa gelip, cahillikler yapıyor. Ailemden birisi bu pozları verdiğinde nasıl tepki gösteriyorsam, ona da aynı tepkiyi verdim. Ama konuyu başka yerlere çekmeye çalışıyorlar!" Günlerdir konuşulan konuyla ilgili 'son kez' açıklama yaptığını belirten Oktay Kaynarca, "Artık ben yokum. Ne istiyorsa yapsın!" dedi.

OKTAY KAYNARCA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

SERENAY SARIKAYA FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

BU KONU ARTIK KAPANSIN
Serenay Sarıkaya ile ilgili olaylar nasıl çıktı ortaya?
Bugüne kadar Serenay ile ilgili asla kötü konuşmalar yapmadım. Her zaman 'çok iyi bir başlangıç yaptığını' söyleyip, katıldığım televizyon programlarında sonuna kadar onun arkasında olduğumu söyledim. İyi bir yetenek olduğuna inandığım için yanında olacağımı belirttim. Ancak; kariyer planlama konusunda, anlattıklarıyla yaptıkları arasında çok önemli farklılıklar olduğunu gördüğüm için tepki gösterdim. Bu konunun temcit pilavı gibi sürekli önüme sunulmasından inanın çok sıkıldım. Bu yüzden, son kez konuşup artık bu konunun kapanmasını istiyorum.

Artık sessiz kalmak mı istiyorsunuz?
Benim için bu konu artık kapanmıştır. 'Sessiz kalayım' diyorum ama bakıyorum, insanlar köşelerinden hakkımda abuk-sabuk yorumlarda bulununca; cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi. Ben Serenay'ı hâlâ çok seviyorum, ailemden biri olarak görüyorum. Ve onun iyi bir yerlere geleceğini düşündüğüm için böyle tepki veriyorum.

DİZİYE DE ZARAR VERİYOR
Sizi bu kadar sinirlendiren ne oldu?
Burası Türkiye! Biz Amerika ya da Avrupa ülkelerindeki gibi değiliz. Ve bu şartlar içerisinde, tecrübelerimle geldiğim noktada, hayat bana şunu gösteriyor ki; oyuncu olarak yaptığınız işte sevişme- soyunma gibi şeyler bu işin içinde olabiliyor. Kimsenin bunu eleştirmeye hakkı yok! Asla da yargılayamaz. Şayet senaryo bunu gerektiriyorsa, kimsenin buna söyleyecek sözü yok. Ama durup dururken soyunmanın da bir anlamı yok.

Bunun Serenay'a nasıl bir zararı oluyor?
Çünkü bunlarla bir yere varılmaz. Bu sadece Serenay'ı bağlamıyor. Şu anda 'Adanalı' dizisindeki karakterine de, toplumun gözünde değerine de zarar veriyor. Ben ailemden birisini nasıl koruyorsam, Serenay'ı da öyle koruyorum. Serenay yanlış yolda ilerliyor. Gençliğinde çıplak fotoğraflar çektirmiş oyuncuların hepsi, bir süre sonra bunlar ortaya çıkınca büyük bir üzüntü duymuştur. Hepsinin içinde büyük bir pişmanlık vardır. Kimse bunun aksini iddia etmesin!

İLERİDE ÇOK PİŞMAN OLACAK
Serenay'ın ileride pişman olacağını düşündüğünüz için mi tepki verdiniz?
Şimdi bu şekilde davranan birisi, ileride elbette çok pişman olacak. Ona akıl veren, "Yap-et" diyenler olmayacak etrafında! Bu fotoğrafların onun kariyerine bir faydası yok. İstediğiniz kadar başarılı olsun; o fotoğraflar ortalığa döküldüğünde, sizin de dördüncü sınıf basit oyunculardan ne farkınız kalır ki? Avrupa'ya ne bakıyorsunuz? Burası Türkiye; kuralları farklı buranın...

Yurtdışında tüm starların bu tarz fotoğrafları var ama...
Hiç öyle bir şey yok. Bir Julia Roberts ya da onun ayarındaki kadınların yok. 'Pretty Woman' filmini yaptığında, herkes alkışladı çünkü bu bir sinema filmiydi. Kadın o kadar güzel bir duruş sergiledi ki, insanlar Julia Roberts olduğu için izledi; bu kadar çok beğenildi. Bunu ayırt etmek lazım.

Serenay Sarıkaya sinema filminde soyunsaydı sorun yoktu, öyle mi?
Elbette... Durup dururken ne alakası var ki? Rol için yapılsa bana ne? Onun kendi isteğiyle karar verdiği bir şey ama durup dururken, ortada bir şey yok; sen iç çamaşırlarınla malzeme oluyorsun. Başkalarının söylediğiyle hareket ediyorsun. Bir amaca yönelik değil ki! Altyapısı olmayan bir işin, kime ne faydası olabilir?

Siz Serenay'ı karşınıza alıp konuştunuz mu?
Söylemez olur muyum? Daha bu durumlar yokken ortada, aldım karşıma... Güzellik yarışması bile gereksizdi. "Boş ver, böyle bir kariyere ihtiyacın yok. Çünkü sen zaten Türkiye'de birçok insanın gelmeye çalıştığı bir yerdesin" dedim. "İnsanlar gözlerinin içine bakıyor, orada saflık-temizlik görüyor. Genç kızların özendiği ve genç çocukların aşık olduğu bir kitleyi temsil ediyorsun" dedim. Ben bunları sana anlattıktan sonra sen kalkıp "Seksi olmak istiyorum" dersen olmaz. Yanlışsın o zaman!

Ailesinin tepkisini beklediniz mi?
Ben anlamıyorum, o da ayrı bir muamma zaten. Benim kendi yeğenim oyunculuk yapmak istese, destek veririm ancak böyle bir şey yapmasına asla ama asla izin vermem. Bence her aile de buna tepki göstermeli. Ama onlar sessiz kalmayı uygun buldu; tercih onların...

Sizin tepkiniz, Serenay Sarıkaya ile aranızda aşk olmasına yorumlandı...
Benim Serenay'a olan tepkim, ağabeyliğin ötesinde, bir oyuncu arkadaşı olarak uyarıydı. Bugün ayakta kalanların hiçbirisi, çıplaklıkla bir yere gelip star olamamıştır.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM
Tepkiniz bu yolla şöhret olanlara sanırım?
Bu konuyla ilgili hakkımda yorum yapan bazı köşe yazarları, ucuz yorumlar yapıyorlar. Ve böyle yaparak toplumu yanlış bir yöne çekiyorlar. Türkiye'nin önemli dinamikleri vardır. Siz bunların altına dinamit koyarsanız, memleket birbirine girer. Bütün değerler zaten bozuluyor ve herkesi birbirine vurdurmaya çalışıyorlar. Çıplaklığı matah bir şey gibi anlatıp desteklerseniz, bunu okuyan hevesli insanlar "Bak bunu yazarlar bile destekliyor. Demek ki doğrusu bu... Haydi ben de soyunayım" diyecekler.

Bu yaklaşımınız, bazı oyuncular tarafından tepki görebilir...
Herkesin yaşam tarzına söyleyecek sözüm yok. Bana ne? Kim, neresini açarsa açsın. İnsanların yaşam tarzlarıyla ilgili bir durum bu... Ben, ailemden birisi bunu yaparsa nasıl tepki veriyorsam; Serenay'ı da ailemden bir parça olarak gördüğüm için tepki gösterdim. Eğer bazıları "Biz yaptık, ne yapalım yani?" derse; onlara da verecek cevabım vardır. Şimdiden buradan söyleyebilirim; onların sorunu! Çizdikleri yol haritası, yaşam tarzları beni ilgilendirmiyor. Ama çıplaklık kalite getirmez!

Mankenler için de mi tavrınız aynı?
Hepsi için söylüyorum. Çıplaklıkla ilgili, herkesin yolu kendine... Benim söylediğim; Serenay manken değil, oyunculuk yapmak üzere yola çıkmış birisi... Ona bu konuda emek vermiş biri olarak çok kırıldım. Beni hayal kırıklığına uğrattı.

ARTIK KESSELER BİLE YORUM YAPMAYACAĞIM!
Sarıkaya ile çalıştığınız için rahatsızlık duyuyor musunuz? Duymaz mıyım?
Ben onun bu tarz bir yolla şöhret olmak istediğini bilseydim, kesinlikle çalışmazdım. Ben çıplaklık konusunda taraf bir adamım. Bu şekilde düşünmeyen bir oyuncuyla çalışırdım.

Serenay Hanım'ın dizi sözleşmesinde, bu tür pozlar vermemesiyle ilgili bir madde var mı? Olmaz mı?
Eğer, dizide oynadığınız karaktere ters düşen bir hayatınız var ise ve bunlar diziye zarar verirse; tazminat ödersiniz. Bu bütün dizi sözleşmelerinde vardır.

Yani diziye zarar verdiği için mi Serenay Sarıkaya'ya tepki gösterdiniz, yoksa çıplak pozlar verdiği için mi; anlayamadım?
Her ikisinden ötürü kızdım. Ben buyum! Kim olursa olsun, benim tavrım bu olacaktır. Bu konuda herkesle de canlı yayında tartışırım ama fikrimden caymam. Aslında bu konuyla ilgili olarak tepki göstermesi gereken tarafın ailesi olması gerekirken, ben kendimi hırpalıyorum. Oysa sorumluluk ailesinde, bende değil! Bundan böyle de kesseler yorum yapmayacağım. Ne istiyorsa yapabilir. Bana ne? Ama böyle kariyer planı olamaz. Bu işler böyle ucuzlatılarak yapılmaz. Sen bu durumu çözemezsen; ne yaparsan, nereni açarsan aç değişmez! O resmin içinde kalır durursun. Tercihini yapacaksın! Ya doğru düzgün işini yapıp, sabırlı olacaksın. Ya da böyle pozlar vererek, toplumun gözünde ve hafızasında bu pozlarla kalacaksın.

Sevgilinize karşı yaklaşımınız da böyle midir?
Beni ipe çekseniz ben yine de doğruyu söylerim. Sevgilim dahi olsa, hayatımda değer verdiğim kim olursa olsun tavrım aynıdır.

kalan karakter 460

çobanyıldızı çobanyıldızı // BURSA

oktay Kaynarca çok haklı bir tepki vermiş,açıklamaları çok mantıklı ve doğru

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 11.05.2010 11:45
ceren_emin ceren_emin // KAHRAMANMARAŞ

tebki göstermesi haklı bir neden

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 11.05.2010 12:37
ceren_emin ceren_emin // KAHRAMANMARAŞ

hiç yakışmadı serenaya bu pozlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 11.05.2010 12:55
Sultanlar Aşkına Sultanlar Aşkına // İSTANBUL

sayın kaynarca dogru söylemıs kendısıne katılıyorum bu konuda.ama ıste maalesef karsı tarafta cocuk olmadıgı ıcın böyle bır tavır sergılemesı dogal karsılanması lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.05.2010 23:53
alexdede alexdede // İSTANBUL

Oktay Kaynarca herzaman gergin zaten.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.05.2010 21:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Magazin Haberleri

Ozan-Türkan Güven boşanıyor!
Ferdi Tayfur'un durumu iyi
Şamdan için bir araya geldiler
Ünlüler çocuk olsa
Paris aşk şehri eda aşkın ta kendisi!
'Prens'inizi elde tutmanın yolları
Bir erkeğin en önemli işi doğru kadını bulmaktır!
Rol gereği 'olur' dediler kadın kılığına girdiler
İstanbul'dan bir Anneler Günü geçti
Hayalinizdeki mutfağı yaratmak için 15 tüyo
Nostaljik devrim!
Süreyya bu yaz 5+1 villada
Hafta sonuna bu defileler damga vurdu
Spears'ın kopyası Joke Circus'ta
25 bin kişiyi coşturdu
Tuğçe Sarıkaya'ya 'koç' gibi destek!
Funda Eryiğit Frida oldu
DVD'si satışa çıktı!
En çok ben sattım ödül benim hakkım
Burcu ile Bedük ateşler içinde yandı
Ferhat Göçer bundan böyle Başmüzakereci yardımcısı
Masa'da kutlama
Modern evleri antika ile buluşturma yolları
Dekorasyon rehberi 2010
4 mevsim üstün koruma serası
Rakı-balık keyfi için 'modern' set
Livaneli şarkılarını Yunanca söyleyecek
Köpeğiyle futbol oynuyor!
Forma girmek kolay değil!
Çığlık serisi, dördüncü filmle devam ediyor
İflasın eşiğinde
Dans etmek yaradı!
Babasının kızı!
Hiç bilgisayarım olmadı
Çocuklarını hippi gibi yetiştiriyor!
Ferdi Tayfur hastaneye kaldırıldı!
Şişede durduğu gibi durmuyor!
'Kara Dul' hali büyülüyor!
Çocuklarım benim bütün hayatım
Ünlü ikili konuşup anlaştı!
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol