Büyük göğüs tutkusu

Büyük göğüs tutkusu

  • 15.12.2011

Birçok kadının hayali olan büyük göğüsler bilgisayar oyunlarında da kendine yer buluyor. Kahramanı 'Lara Croft' olan 'Tomb Raider' isimli oyunu oynayan erkekler çevrelerindeki kadınlarda da büyük göğüs istiyor

Estetik cerrah ve heykeltıraş Prof. Dr. Ahmet Karacalar, 'Estetik Cerrahi ve Külkedisi Masalı' isimli yeni kitabında; estetik operasyonlar ile masalların sihirli dünyası arasında bağlantı kuruyor. Klasik masalların yanı sıra 'Lara Croft' gibi çizgi karakterlerin de estetik algıya etkisine değinen cerrah; "Memeye olan fetişsel arzu, meme estetiği talebini hızlandırıyor" diyor. "Sihirli değneğin yerini estetik cerrahın neşteri aldı" önsözüyle kitabına başlayan Prof. Dr. Karacalar; kadınların kriz dönemleri sonrasında estetiğe yöneldiğine dikkat çekerek, şu saptamaları yapıyor:

"PANZEHİR GİBİ OLDU"
Boşanma sonrası estetik için başvuranların arttığını fark ediyorum. Boşanma sonrası, meme büyütme amacıyla başvuran bir hastam; sonuçtan duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etmişti: "Estetik operasyon sonrası yaşadığım fiziksel acılar, duygusal acılarıma panzehir gibi geldi. Benim için psikoterapi gibiydi ve o günleri atlatmamda çok yardımcı oldu."

"EVLİLİĞİM TAZELENDİ"
Evliliğinde sorun yaşayan bir hastam da, eşinin televizyonda büyük memeli kadınlara ilgisini fark etmiş ve silikon meme protezi istemişti. Operasyondan birkaç ay sonra ziyaretime gelip "Çok teşekkür ederim. Evliliğimi tazeledim. Artık eşim bana bir başka sarılıyor" dedi.

FETİŞSEL ARZU
Büyük meme fetişi, bazı Batı ve Uzakdoğu ülkelerinde oldukça yaygın. 'Tomb Raider' isimli oyunun asıl karakteri olan Lara Croft, büyük meme fetişinin bilgisayar oyunlarına yansımasıdır. Bilgisayar tuşları ile erkeğin hizmetinde olan Lara Croft, erkek dünyası için çok çekicidir. Memeye olan fetişsel arzu, meme estetiği

FRIDA İLE RECEP'İN KAŞ KARDEŞLİĞİ
Meksikalı ünlü ressam Frida Kahlo'nun yekpare kaşları da Prof. Dr. Ahmet Karacalar'ın kitabında değerlendiriliyor. Karacalar; "Kahlo kaşlarının Türkiye'deki erkek temsilcisi; 'Recep İvedik" diyor ve ekliyor: "Bu karakter ile kalın ve yekpare kaş; ülkedeki yükselen değer olan lümpenliğin bedensel sembolü gibidir."

SHAKIRA'NIN BALİNA KUYRUĞU
Prof. Dr. Karacalar, kalça estetiğiyle ilgili görüşlerini, ünlü isimlerden yola çıkarak anlattı:
Jennifer Lopez, Beyonce ve Shakira; müziğin evrensel isimleri olsa da, onlarla özdeşleşmiş ortak beden özellikleri var: Büyük kalçalar! Kalçalarının başarılarındaki yerini çok iyi biliyorlar ki; hareketleri, pozları ya da danslarında sürekli bu noktaya vurgu yapıyorlar.

KALÇALARI DA LATİN
Jennifer Lopez'in geriye doğru, belirgin, bir başka deyişle projeksiyonu fazla olan 'Latin' bir kalça yapısı var. Beyonce; basenlere doğru genişleyen, daha yağlı, siyah ırkın kalça yapısı olan 'Afro kalça' özelliklerine sahip. Balina kuyruğuna benzeyen geniş kalça yapısıyla tanınan Shakira; 'Afro- Latino' özellikleri sergiliyor.
Bedende yer alan bazı yapıların çekiciliğini biyolojik açıdan üreme amaçlı eş seçme özelliklerine benzetebiliriz. Kalça da bunların başında geliyor. Evrim teoristlerine göre; kalçalar evrimleşmenin bir sonucu. Atalarımızın ayakta durabilmek için kalça kaslarını kullandıklarını ve bunun da zaman içerisinde kalça çıkıntısına neden olduğunu düşünüyorlar.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Magazin Haberleri

Rihanna'nın olay yaratan görüntüleri
Ünlü oyuncudan çıplak poz
Sürpriz buluşma! MAGAZİN
"Karı-koca olamıyoruz"
Sevgilisinin elini bırakmadı
Bengü'ye hapis şoku!
Fermuarı kapanmadı
Nihat Doğan sosyetede
Olay çiftin arasına kıskançlık girdi
Çekim sırasında hastalandı
Justin'i de delirtti!
Katar'da konser verdi Arapları büyüledi
Ortalığı çoluk çocuğa bırakmam
Yakalandılar!
Afro tipi saçlar
Çocukluğunu yaşayamamış!
Senarist Kemal Uçar
Aşksız yaşanmaz
Kate benim kalbimi kırdı
AVM gezginleri
Seyirciyi mıknatıs gibi çekecek!
Aşık veysel türküsüne klip
Rolüm için kadınlarla çalıştım
Sibel'den 20 yılın özeti
Kavga durulmuyor!
Acun'dan Erol Köse'ye mesajlı yanıt
"Hazal oyuncu değil"
Eşinin sevişme sahneleri hakkında konuştu
Arkadaşının eski kocasıyla birlikte
O kadar pişkin değilim
Utandıran poz
Ben kızımı vermem!
Bu adamı CIA mi, İsrail mi tuttu?
15 ünlüden meme kanseri için büstiyer
Üçüzlere pistte doğum günü
Harıl harıl çalışıyoruz!
Eğitim için '40 Yıllık Bir Akşam' yaşandı
Aksesuvarsız asla
Sükan'la randevu
Ölmeden önce bu dağlara tırmanın
TELEVİZYONDA BUGÜN
Günün Dizisi
Alemin KıralıAlemin Kıralıatv 20:00
Günün Filmi
SinemaSinemaKanaltürk 21:30
geri
ileri