5 günlük hava durumu
4 Ocak 2011 Salı

İşte şeytanın fotoğrafı

  • yeni haber
  • İHA
  • Giriş Saati: 04.01.2011  17:23
    Güncelleme : 05.01.2011  00:23
Dini ve ilmi açıdan ruhani alanda 1980'den bu yana araştırmalar yapan eski müftü Muharrem Çavuşoğlu, 'Dini ve İlmi Açıdan Gizli İlimler ve Sırlar Alemi' başlığıyla ilk kitabını 2004 yılında yayımladı. 2005 yılında yayın evini işleten Çavuşoğlu'nun, öğretmen arkadaşı yanına gelerek Samsun'da şehir merkezinde bir işletmenin bahçesinde arkadaşları ile alkollü sohbet yaptıkları sırada cep telefonu ile fotoğraf çekildiğini, bu fotoğrafın arkasında ağacın üzerinde tanımlayamadıkları şekil gördüklerini bildirdi.

Emekli müftü olması ve bu alanda kitabının bulunması nedeniyle kendisine yapılan başvuruyu değerlendiren Çavuşoğlu, fotoğrafı incelemek üzere aldı. Yaptığı araştırmada iddiaya göre o şeklin 'heffaf' olarak tabir edilen şeytan olduğunu tespit etti. 2010 yılına kadar konuyu açıklamayan ve insanlara bu tür varlıklarında olduğunu katlamak için kitabının beşinci baskısında yer verdi. Fotoğrafın orijinal ve şahitlerinin halen hayatta olduğu belirten Emekli Müftü Çavuşoğlu, kendisinin de hayrete düştüğü bu fotoğrafı izinle yayınladığını, insanların ruhani dünyaya inanması için en büyük kanıt olduğunu belirtti.

Yayın evinde bulunduğu sırada öğretmen arkadaşının yanına gelerek fotoğrafı gösterdiği, kendisinin ise incelemeye aldığı bilgisini veren Müftü Çavuşoğlu, "Uzun yıllar bu konuda çalışmalar yaptım. İncelememde ağaç üzerinde bulunan varlığın heffaf şeytanı olduğunu belirledim. Bu şeytan içki içen ve kumar oynayanların yanında bulunur, onları kızdırır veya azdırır. Cinler ve şeytanlar zaman zaman fotoğrafta olduğu gibi hayali bir ortam içerisinde göstermek istemiştir. Yaptığım inceleme ve araştırmada tespitlerimin doğru olduğunu ortaya koydum. Kitaba yoğun ilgi var. İlerleyen teknolojiye yenik düşen bu cinler ve şeytanlar çok hızlı hareket etmelerine rağmen gelişen teknolojiye yakalanmaktadırlar. Yakın zamanda teknoloji sayesinde onların frekanslarına da ulaşabileceğimiz sanıyorum. Bu tür varlıkların yok olduğu iddia edenler Samsun'da çekilen bu fotoğrafı incelesin" dedi.

Çavuşoğlu, kitabında 9 ayrı konuyu incelediğini, önemli bilgilerin yer aldığını da sözlerine ekledi.

kalan karakter 460

yasinka yasinka // İSTANBUL

Ben bu resmi göreli yıllar oldu, internette araştıran herkes kolayca bulabilir..zaten resminde photoshop olduğu açıklandı.Birileri Hocayı gaza getirmiş:)))

Aynı Görüşte misiniz?
evet178
hayır6
cevapla 04.01.2011 21:26
hufington hufington

Hala bu tur seylere inananlar varken, bu tip adamlarin bunu kullanip para kazanmalari normal.

Aynı Görüşte misiniz?
evet130
hayır49
cevapla 04.01.2011 22:00
zifers zifers // İSTANBUL

Eğer bu asparagas bir haber değilse, bu resimdeki şeytan diye nitelendirilen görüntünün aslında yıllar önce mısır'daki bir mağarada da çekildiği ama yıllar sonra gazeteci yazar Ali Murat Güven tarafından bu resimlerin aslında bir ingiliz sanatçının enstallasyon çalışması mankenleri olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi bu haberlerden sonra bu haberin olması komik değil mi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet132
hayır5
cevapla 04.01.2011 21:50
aligel54 aligel54 // İSTANBUL

Ruhani dünyaya inanmak için senin absürd fotoğrafına ihtiyacımız yok elbette... Yok neymiş içki içerken çekmişlermiş... Sen git içki içenlerin sözüne inan sonra da böyle maskaralıklar yap. Şeytanın olduğuna inanmak için resmini mi görmek gerekiyor.
Ya Allah'a nasıl inanacağız ?!


Böyle adamları devlet müftü yapıyor ya ona yanıyorum...
Resulullah insanları imana davet ederken neyin resmini çizmiş. İstese ashabına şeytanın resmini değil kendisini bile gösteremez miydi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır12
cevapla 06.01.2011 09:53
Aytuğ AKAR Aytuğ AKAR // İSTANBUL

Müftü olduğu için incelemiş :) Müftülüğün uzmanlık alanı değişti demekki. Müftü olmuş ama şeytanın fotoğrafını görmenin kimin ne işine yarayacağını düşünecek biri olamamış ne yazıkki. Bir an böyle bir safsata için gerçek diyelim; eee, ne olacak şimdi :)

Allah ıslah etsin. İlim sahibi olup da aklı başka yerlere kayanlar, ilminin amelini yalnız bırakanlar için her zaman ilme dönüş kapısı açıktır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır3
cevapla 06.01.2011 07:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

6 asker şehit olmuştu
Erdoğan’dan CHP’deki krize ilk yorum
Sanıkların avukatı herkesi şaşırttı
Cumhurbaşkanı ve Kraliçe yan yana
Sav'ın gizli arşivi taşınıyor
İthal kurbanlık sevkiyatı başladı
Milli güvenlik dersine sivil öğretmen
CHP'liler birbirine girdi
“Zorlanmadım desem yalan olur”
Erdoğan Koşaner’le buluştu
Kurbanda Kızılay modeli
Yangın söndürme uçağı gönderilecek
Savunma Bakanı açıkladı
Özal'ın doktorları ifade verdi
İTO Başkanı'na tahliye
Van'da vahşet
Hamsi açılımı
Şırnak'ta patlama
Myk üyeleri de katılacak
Kör eden hastane kapatıldı
AB Komisyonu açıkladı
"Resepsiyon geride kaldı ileriye bakıyoruz"
İlk Kürtçe resmi nikah kıyıldı
"Wikileaks tuzağına düşmeyin"
Erdoğan'dan çarpıcı açıklama
Özgürlük anlayışımızda farklılık yok
Suç örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon
Başbakan MHP'ye sert çıktı
Bağcılar'da molotoflu saldırı
Özel düzenek hazırlamış
Obama'dan Erdoğan'a akşam telefonu
Savunma bakanı tarih verdi
Hizbullah tetikçisine çocuk tahliyesi
Yargıçlara Haberal şoku
"Aynaya bakıyorum ve ..."
AK Parti'den ikinci "Torba Yasa"
Yanında silahlar patladı
Davutoğlu'ndan Ermeni tasarısı açıklaması
Deniz Baykal'dan ilk açıklama
Yeni HSYK son noktayı koydu
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol