5 günlük hava durumu
10 Mayıs 2011 Salı
Yeni kaset skandalı

Yeni kaset skandalı

  • 10.05.2011

Didinmez ve Barutçu'nun istifalarını sözlü olarak Bahçeli'ye sunduğu öğrenildi.

Kadınlarla uygunsuz görüntüleri internet sitelerine düşen Didinmez ve Barutçu'nun istifalarını sözlü olarak Bahçeli'ye sunduğu öğrenildi.

İstanbul adayları tanıtım toplantısında internet sitelerine düşen Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu'ya ait olduğu öne sürülen uygunsuz görüntülere sert tepki gösterdi. Bahçeli, iki isme 'istifa' mesajı verdi: "Özel hayatın sınırları içerisinde yer alsa da değerlerimizle, ülkülerimizle bağdaşmayan tavır ve hareketleri tasvip etmemiz imkansızdır. Ahlakî zaafları bulunanlar, nefislerine teslim olanlar akıllarını başlarına almalıdır. Aramızda yer bulamayacaklarını kesinlikle bilmelidirler. Ülkücülüğün değerleriyle ve kabulleriyle bağdaşmayan kim varsa yanımızda asla duramayacaktır. Ahlaktan, erdemden, edep ve terbiyeden zerre kadar taviz vermeden Allah'ın izniyle yolumuza devam edeceğiz. Aksi davranışları gösterenleri ayıklayacağız."

MHP lideri, son dönemde partisinin üzerinde oyunlar oynandığını belirtirken okyanus ötesinden kumanda edilen internet sitelerinin fitne ve nifak tohumları saçtığını iddia etti. Avrupa ülkelerini adres gösterip ABD üzerinden yayın yapan ve Milliyetçi Hareket'i karıştırmaya çalışan sitelerle AK Parti arasında ilişki ve irtibat olduğunu ileri sürdü. Ardından Başbakan'a şu soruları yöneltti: "Buradan Başbakan Erdoğan'a sormak istiyorum. İbrahim Faruk Bayındır kimdir? Bu şahıs Küçükçekmece Belediyesi'nde AKP meclis üyeliği yapmış mıdır? Arkasından istifa ederek İstanbul 3. Bölge'den milletvekili adaylığına müracaat etmiş midir? Bu kişinin partimizi töhmet altına alan ve yayınlara ev sahipliği yapan kirli internet siteleriyle ne tür bağlantısı vardır? 'Ülkücü gazete' isimli fitne yuvasının internet üzerinden yaptığı alçak yayınları bu şahıs ve yüzleri karanlıkta kalan ortakları mı gerçekleştirmektedir? Başbakan bunları açıkla. Şerefiniz ve siyasî namusunuz biraz varsa bunlara karşılık ver. Bize yönelik oyunları tezgâhlayanları ortaya çıkar. Aksi takdirde gökkubbeyi başına yıkmaya kararlıyız. "

DİDİNMEZ VE BARUTÇU, İSTİFALARINI BAHÇELİ'YE SUNDU

Öte yandan, MHP'yi sarsan ikinci kaset skandalının ardından istifalar da geldi. Kadınlarla uygunsuz görüntüleri internet sitelerine düşen Didinmez ve Barutçu'nun istifalarını sözlü olarak Bahçeli'ye sunduğu öğrenildi. Bahçeli'nin istifalarla ilgili olarak bugün yazılı bir açıklama yapması bekleniyor. Bahçeli'nin ayrıca akşam saatlerinde başkanlık divanını toplayarak kasetler karşısında takınacakları tavrı masaya yatıracağı iddia edildi.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

"İstifa ediyorum merkez!"
"Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık"
Çapraz ateşe aldılar! Bomba atıldı
Görgü tanığı anlatıyor
12 Eylül'de görevsizlik
Saadet Partisi listesinde sürpriz
Tatlıses'in yattığı hastaneye bomba ihbarı
Hangi 2 gizli tanık dinlenecek?
Kızını öldürüp Facebook'ta yazdı
Başbakan derbiyi pas geçmek zorunda kaldı
Teröre boyun eğmeyeceğiz
Üstüste görev yapan 100 vekil yok
Kılıç: Şer cephesi tek yürek
Türkeş'in oğlu AK Parti'den aday
Komutanlara Yüce Divan yolu
Başbakan listeleri ilk kez anlattı
Çılgın projeyi alkışladım
Tatlıses'e saldırıda 7 gözaltı daha
Hakkari'de olaylar büyüdü
Diyarbakır'da büyük çatışma
Şimşek'ten Tatlıses'e ziyaret
Sonuç bildirgesi açıklandı
ALES yeniden yapılacak
Demirel'den meydan açıklaması
İlginç açıklama
Ergenekon bağlantısı var mı?
Ak Parti'nin listesi
Teröristlerin telsiz konuşmaları
"Allah'a hakareti kaldırmam"
Başbakan'dan bir müjde daha
Muhabirimizin aracı kurşunlandı!
İthaki Yayınevi'nde arama
"Göreve hazırım"
NATO krizi aşıldı
"Üzerimde bomba var!"
Meclis kürsüsünden inmeyenler
Abdullah Gül'den kilit açıklama
İşte gazeteci milletvekili adayları
Asla gizli ajandamız olmadı
DP'de toplu istifa
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol