5 günlük hava durumu
12 Haziran 2011 Pazar
Başbakan Erdoğan seçim balkon konuşması

Yeni

  • yeni haber
  • AA
  • Giriş Saati: 12.06.2011  20:15
    Güncelleme : 12.06.2011  23:44
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, '''' ile vatandaşlara seslendi.

'ın konuşmasından satır başları:

Aziz milletim, sevgili kardeşlerim, değerli yol arkadaşlarım. Burada Ankara'dan Adalet ve Partisi Genel Merkezi'nden hepinizi muhabbetle selamlıyorum. 81 vilayetimizi, 780 bin kilometrakerenin her bir karesini saygıyla selamlıyorum.

Tokyo'dan Viyana'ya kadar beş kıtadaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını, tüm soydaşlarımızı selamlıyorum. Bu sonuçlar barışa katkı sağlasın. Oy kullanan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

COŞKULU KALABALIKTAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!


Vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. lerde görev alan tüm kamu görevlilerine, sandık görevlilerine, müşahidlere ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye'deki her iki seçmenden birinin oyunu almış olmanın gururunu yaşıyoruz. Üçüncü dönem milletimizden yetki almanın heyecanını yaşıyoruz. Biz vurmaya değil sevmeye geldik. 22 Temmuz'da 16 milyon kişinin oyuna mazrah olmuşken bugün oyumuzu 5 milyon artırmanın bahtiyarlığı içindeyiz. 22 Temmuz seçimlerine göre oy oranımızı artırmanın heyecanını yaşıyoruz.#Sayfa#

"ÇETELERİN İSTİKAMET ÇİZDİĞİ TÜRKİYE GERİDE KALDI"

AK Parti'ye oy vermiş olsun olmasın, 12 Haziran seçimlerinin galibi Türkiye'dir. Bugün bir kez daha Türkiye kazanmıştır, demokrasi kazanmıştır, milli irade kazanmıştır. topyekün millet kazanmıştır. Bugün millet sandığa gitmiş, mührü eline almış, son sözü söylemiş, bütün tereddütlere, gerginliklere son noktayı koymuştur. Türk, Kürt, Gürcü, Zaza, Roman tüm kardeşlerim kazanmıştır. İşçiler, memur, çiftçi, köylü, engelli, genç kardeşlerim kazanmıştır.

Küresel ölçekte mazlumların, mağdurların umudu kazanmıştır. İstanbul kadar Saraybosna kazanmıştır. Batı Şeria, Kudüs, Gazze kazanmıştır. Bugün Türkiye kadar Ortadoğu, Kafkaslar, Balkanlar kazanmıştır.

Bu milletin bir evladı olarak şunu gururla ifade etmek durumundayım; Türkiye bölgesine, dünyaya örnek olacak demokratik olgunluğa erişmiştir. Allah onlardan razı olsun, Adnan Menderes'in, Fatin Rüştü Zorlu'nun Hasan Polatkan'ın canlarını feda ettiği demokrasi yetkinliğe erişti. Acılarla dolu demokrasi tarihimiz bugün artık çok farklı bir konuma ulaşmış, canlarını yitiren tüm kardeşlerimizin ruhu şad olsun. Çetelerin istikamet çizdiği Türkiye artık geride kalmıştır.

Benim milletim tartışmasız şekilde kazanmıştır. Milli irade üzerindeki vesayet , üstünlerin sultası tartışmasız şekilde kaybetmiştir. Türkiye'de yepyeni bir sayfa açılmıştır. Yeni AK Parti hükümeti de öncekiler gibni 74 milyonun hükümeti olacaktır. Türkiye'nin her karesinde yine AK Parti var. 7 bölgenin tamamında AK Parti birinci. Çünkü biz kimseyi dışlamadık, herkesi kucakladık. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Milletin fertleri arasında ayrımcılık yapmadık. 74 milyonun kardeşçe yaşayacağı Türkiye inşa etmenin çabasında olduk. Bir nebze bile geriye gidiş olmayacaktır. Her bir ferdin yaşam tarzı bizim üzerimizde mübarek bir emeanettir. Bize oy vermeyenlerin değerlerini koruyacağımıza namusumuz, şerefimiz üzerine koruyacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.#Sayfa#

"ANAYASA İÇİN UZLAŞMA ARAYACAĞIZ"

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Milletimizden aldığımzı güçle demokrasi daha ileri standartlara erişecek, özgürlükler genişleyecek. Bütün kardeşlerimiz böyle bir gönül huzuru içinde olmasını yürekten temenni ediyorum. Sorumluluğumuz daha da artmıştır. Hassasiyetimiz de kat be kat artmıştır. Üzerimizde büyük emanet taşıyorduk, daha da arttı. Çok daha büyük bir hassasiyetle kibirden sakınacağız. Gururu, böbürlenmeyi kapımızdan içeri almadık daha da dikkatli olacağız. Bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya devam edeceğiz.

Aziz milletim, sandığın verdiği mesajı en doğru şekilde okumanın çabası içinde olacağız. Milletimiz yeni Anayasa yapmak için görev tevdi etti. Yeni Anayasa'yı uzlaşma ile yapma mesajını bize verdi. Muhalefet partilerinin meydandaki vaatlerini umut verici gelişme olarak kabul ediyoruz. Anamuhalefet ve muhalafete gideceğiz, kabul ederlerse yine geniş anlamda uzlaşma ve istişare arayışı içinde olacağımızı bu akşamdan ifade ediyorum.

Meydanlarda ifade ettiğimiz gibi sivil, katılımcı, özgürlükıçü Anayasa'yı birlikte yapacağız. Doğu, batı, kuzey, güney kendisini bulacak. Milletim işte bu benim Anayasam diyecek. #Sayfa#

"ANNELERİN GÖZYAŞINI SİLECEĞİZ"

Başladığımız hiçbir işi yarım bırakmadık, yeni yatırımlarımızı hemen başlayacağız. Emeklimizi, yoksulu bu dönemde çok daha gözeteceğiz. Milli birlik ve kardeşlik sürecine hız vereceğiz, annelerin gözyaşını sileceğiz. Ret, inkar politikalarını biz bitirdik, asimilasyon politikalarını bitirdik, bitiriyoruz. Bölgemizde hak, hukuk, adalet, barış ve demokrasi diyeceğiz.

Kazanan Türkiye olmuştur, demokrasi, kardeşlik olmuştur. Hiç kimsenin coşkusu diğerlerini üzmesin. Çünkü biz hep birlikte Türkiye'yiz, biz biriz, beraberiz, kardeşiz. Bugün hesaplaşma günü değil helalleşme günüdür. Kampanya sürecinde istemeden kalbini kırdığımız, üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa hepsinden başta şahsım, tüm kardeşlerim adına helallik diliyorum. Kampanya sürecşnde yaşanan incitici kelamın orada kalmasını diliyorum. Tüm kardeşlerimizin haklarını helal etmesini diliyorum. Tüm siyasetçilere hakkımızı helal ediyoruz. 3. dönem iktidarımız tüm dünyaya hayırlı olsun. Her şey Türkiye ve demokrasi için.

Etiketler : , ,

kalan karakter 460

Tenten Tenten

Helal olsun AKP'ye 3 seçimi üst üste hemde oy oranını arttırarak kazandı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet55
hayır16
cevapla 12.06.2011 20:23
ricardo ricardo

Vatana Millete Hayırlı Olsun.
İnşallah hükümet işsizliği düşürür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet57
hayır13
cevapla 12.06.2011 20:20
Başak Başak

Herşeyden önce çok şanslıyız bence.Çok karizmatik bir lidere sahibiz.Bütün dünya Türkiye'yi yakından takip ediyor.Tabiki bunda Başbakanımızın payı çok büyük.Türkiye bunları hak ediyor..Bugünkü başarılarını gönülden kutluyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet53
hayır13
cevapla 12.06.2011 23:58
Dogrular... Dogrular...

Yurt disinda yasayan birisi olarak oyumu kullanamamaktan gercekten cok utandim. YSK nin aldigi karar bizleri cok rencide etti. Yeni donemde Sayin Basbakandan bu konuda tekrar bir calisma bekliyorum. Ak Partinin tekrar iktidar olmasi ulkemin gucune guc katacaktir. Hemde hic suphesiz! Tebrikler Sayin Erdogan!..

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 13.06.2011 03:25
the ekonomici the ekonomici

batı kökenli "istemem yan cebime koy" tarzı kayıkçı kavgalarına bakarak, batıya rağmen kazandığını sanmıyoruz. küçük ve kısa vadeli çıkarlar uğruna ülkenin ve milletin çıkarlarını peşkeş çekenler eninde sonunda hatayı anlayacak. kimse kendini masum göstermesin. tarih herkesi yargılayacak kadar geniş ve sabırlıdır. biz de..ayrıca da, 50 değil, oran 99 olsa ben ve benim gibi düşünenler o %1in içinde olacaktır. şimdilik işe yaramıyor görünse de...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 13.06.2011 03:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

Kadın vekil sayısında büyük artış
Kılıçdaroğlu'ndan ilk değerlendirme
Sabah yazarlarından seçim yorumu
Liderlerin "memleket" karnesi
Bahçeli'nin sandığında büyük sürpriz
Medyadan TBMM'ye
Hangi genel başkan?
Üstelik aracı olan Tanju Çolak
Silivri Cezaevi'ni 'bağımsız'lar aldı
AK Parti kıyılara indi
Seçim günü 24 kez sallandı
Merak edilen adaylara ne oldu?
AK Parti - CHP - MHP
Arınç'ın sandığında AKP
3 partinin taban yaptığı iller
Kılıçdaroğlu'nun sandığından kim çıktı
Sandık başında yakalandılar
Başbakan'ın sandığından çıkan sonuç
"İstifa ediyorum merkez!"
İl il kesin olmayan sonuçlar
"Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık"
12 ilde "Anonymous" operasyonu
Çapraz ateşe aldılar! Bomba atıldı
Gelen ilk sonuçlar şaşırtıcı
Görgü tanığı anlatıyor
Oyunu sedyede attı
Kılıçdaroğlu'na kritik soru
Sandık görevlilerine başörtüsü engeli
12 Eylül'de görevsizlik
CHP'li Yüksel'in tahammülsüzlüğü
Ölü bulundu
Kızını öldürüp Facebook'ta yazdı
Teröre boyun eğmeyeceğiz
Orgeneral Balanlı GATA'ya kaldırıldı
AK Parti'de balkon hazırlandı
Kılıç: Şer cephesi tek yürek
Başbakan'dan çok sert protesto yorumu
Bugünün en ilginç kareleri GALERİ
Çılgın projeyi alkışladım
Başbakan'dan Denizlili'lere müjde
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol