5 günlük hava durumu
30 Ocak 2013 Çarşamba
'Eskiden çok hızlı araba kullanırdım'

'Eskiden çok hızlı araba kullanırdım'

Katar'da milli rallicilerle sohbet eden Başbakan, gençken hızlı araba kullandığını ancak eşinin kendisini ürküttüğünü söyledi. Erdoğan, "Korumaların arkasından 110-120 ile gidiyoruz" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, araba kullanırken sürati çok sevdiklerini ancak artık hız yapmadıklarını açıkladı. Başbakan Erdoğan, sadece korumaların arkasından 110/120 km hızla gidebildiğini belirtirken, "Artık riskli işlere girmiyorum" dedi. Erdoğan ve beraberindeki heyeti Doha'da kaldıkları otelde Çöl Çiçeği lakaplı milli ralliciler Burcu Çetinkaya ve Yardımcı Pilot Özlem Akgüç karşıladı. İki gün önceki yarışta bayanlar klasmanında birinci ve Grup N 5'incisi olan Çetinkaya ve Akgüç ile sohbet eden Erdoğan bir de itirafta bulundu. Gençliğinde hızlı araba kullandığını ancak eşinin kendisini ürküttüğünü belirten Erdoğan, ralliye ilgisinin olup olmadığının sorulması üzerine, "Yok. Artık o kadar riskli işlere girmiyorum" dedi.

"TEHLİKELİ İŞLER YAPMA"
Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın sürat yapmasına izin vermediğini belirterek, "Eskiden sürat yapardım, artık yapmıyorum. Şimdi artık korumaların arkasından 110-120 öyle gidiyoruz" dedi. Katar'da kazandıkları ödülleri kendisine sunan rallicileri başarılarından dolayı tebrik eden Erdoğan'a rallici kızlar, "En büyük hayalimiz buydu" dedi. Erdoğan ise su sözler üzerine "Siz buna layıksınız" diyerek destek verdi. Erdoğan Katar'daki yarışın nasıl geçtiğini de sordu ve "5 takla atmışsınız öyle duydum, doğru mu?" sorusunu yöneltti. Burcu Çetinkaya, "Yok, 1 takla attık 5 lastiği değiştirdik. Suriye'ye destek için yarıştık, bütün zorluklara rağmen yarışı tamamladık" karşılığını verdi. Erdoğan ile Çetinkaya arasındaki diyalog şöyle devam etti: Erdoğan: Peki takla atınca ne oluyor? Çetinkaya: Çok güvenli olduğu için yarışa devam edebildik. Erdoğan: Ne bunun markası? Çetinkaya: Onu söylemeyeyim. Erdoğan (arabadaki Suriye afişini göstererek): Bu önemli. Ehlen ve sehlen... Özlem Akgüç: (Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye yardım kampanyasının afişlerini ve aracın ön camındaki Arapça yazılmış besmeleyi göstererek) Bismillahirrahmanirrahim diye başlıyor, el ele veriyoruz. Allah'ın izniyle kazanıyoruz Akgüç: Suriye için yarıştık. Sizin de Suriye için görüşmelerde bulunmanız tam anlamıyla bir tevafuk.

"SİNYALİ VERMİŞLERDİ"
Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin Katar'da böyle bir sürprizle karşılaşacağını bekleyip beklemediğini sorması üzerine, "Onlar sinyali daha önce vermişlerdi"dedi. Pilotlara bir sonraki yarışı ve ne zaman Türkiye'ye döneceklerini soran Erdoğan'a, Burcu Çetinkaya, "Katar'da gösteri yapıp Türkiye'ye öyle döneceğim" dedi. Erdoğan'ın, "Öyle tehlikeli şeyler yapma" sözlerine Çetinkaya, "Allah'ın izniyle bir şeyler olmaz" cevabını verdi. Başbakan Erdoğan ralliye ilgisinin olup olmadığının sorulması üzerine de, "Yok. Artık o kadar bu riskli işlere girmiyorum. Ben gidişimizde ralliye isabet ederiz diye düşünmüştüm ama onlar maalesef önceden bitirmişler" dedi. Emine Erdoğan da, "Artık siyasette ralli yapıyor" esprisini yaptı. Başbakan Erdoğan, eşinin sürat konusunda kendisini sınırladığını belirterek, "Bu konuda hanım beni çok ürküttü. Eskiden sürat yapardım, (Emine Erdoğan: Çok çok) artık yapmıyorum. Korumaların arkasından 110-120 öyle gidiyoruz" dedi. Emine Erdoğan da, "Siz hızlı kullanıyor musunuz?" sorusuna, "Hayır artık değil" yanıtını verdi. Pilotların arabayı getirdiği sırada aracın motor sesini dikkatle dinleyen Erdoğan, binmeyi de düşündü ancak korumalarından gelen uyarı üzerine "Ben oraya sığmam" diyerek karar değiştirdi.

"EN BÜYÜK HAYALİMDİ"
Burcu Çetinkaya gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Son iki senedir manevi olarak çok üzüldüm. Beni yanlış anladılar. Oysa tek amacım çok sevdiğim bu sporu yapmak. Ötekileştirmelerin bu denli çok olduğu günümüzde (başörtüsünü kastederek), Özlem (Akgüç) ile yarışmaya başladıktan sonra yine beni çok üzen konuşmalar duydum. Fakat tekrarlamak istiyorum, huzurla sporumuzu yapmak ve başarılı olmak istiyoruz. Ortadoğu'da Sayın Başbakanımız ve Emine Hanım ile Sümeyye Hanım'ı karşılamak, Türk bayraklı otomobilimizle onları selamlamak hayalimdi."

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Gündem Haberleri

Gül'den anadilde savunmaya onay
CHP'den avukatlar için araştırma istemi
Başbakan'dan önemli açıklamalar
2-B arazilerinin satışına yeni düzenleme
3 bin 500 TL maaşla uzman aranıyor
Mustafa Sarıgül o partiyi devralıyor
Bakanlıktan domuz gribi açıklaması
Atatürk fotoğrafına bunu yaptılar!
Kayıp ABD'li kadınla ilgili flaş gelişme
CHP'li Akaydın ifade verdi
CHP'li gençlerden Güler'e tepki
Suriye'den gelip polisle çatıştılar
Ankara'da bir sadrazam torunu...
Astsubay intihara kalkıştı
Bu görüntü tarih oluyor!
Türkiye nüfusu alarm veriyor
Vatandaşın parasıyla lüks araç almışlar
Özkök'ten Erdoğan'a destek
Başbakan'dan kabine değişikliğiyle ilgili ilk açıklama
Karadayı 4'üncü kez imza verdi
PKK'nın büyük vurgunu
Süleyman Demirel öldü iddialarına doktorundan yanıt
Siftah askerden bereketi barıştan
Öcalan devletten tazminat istemiş
Atmak 30 ateşlemek 25 gözetlemek 15 lira
'Atina'ya camiyi biz yapabiliriz'
Son görüntünün izinde
'Emekli olmak için genç değil miyim'
Sütlüce bombacısına 16 kez ağırlaştırılmış müebbet
'Sivil' veda
'Casusluk'ta 3 kişiye tahliye
'Irkçılığın bilimseli olabilir mi?'
'Irkçılık çamuru sıçratıyor'
'Meclis üniversite kürsüsü değil'
BDP'den Fırat'a davet geldi
13 rehine asker kurtarıldı
Ergenekon ve Balyoz'da tazminat talebi reddedildi
Anadilde savunmaya ilk resmi tercüman
CHP'li Yerlikaya AK Parti'ye geçiyor
Silahlar bırakılırken kilit 15 il
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol