5 günlük hava durumu
14 Kasım 2011, Pazartesi

Sağlık Haberleri

Bir kadının en çekici yeri neresi?

Bir kadının en çekici yeri neresi?

  • 14.11.2011

Bir erkek, kadının en çok neresini çekici ve seksi bulur? Kadınların güzel görünmek için ne yapması, nerelerine özen göstermesi gerekir? Her kadının merak ettiği soruları erkek estetik cerrahlar yanıtladı

Güzel kadın herkese göre farklı mı? "Çok güzel" dendiğinde aslında tam olarak neresinin mükemmel olduğu konuşuluyor? İlk bakılan ve beğenilen yeri neresi? Bu sorunun yanıtını, kadınları estetikle güzelleştiren profesyoneller verdi. Ellerindeki neşterlerle kadınların güzelliği için uğraşan cerrahlar, bir kadının en çekici olduğu yeri tarif etti. İşte, uzmanların gözünden en güzel kadının yorumu:

PROF. DR. EROL KIŞ LAOĞLU
DUDAKLAR VE GÖZLER EN ETKİLEYİCİ YERLER
Güzellik göreceli bir kavramdır ve kişilerin beğenileri farklı olabilir ama çoğu erkek için kadınların en dikkat çekici yerlerinin; gözler ve dudaklar, göğüsler, dekolte bölgesi ve bacaklar olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı ve güzel bir cildin de önemi tartışılmaz.
Yüzün en dikkat çekici sayılabilecek noktaları burun, gözler, dudaklar ve cilttir. Öncelikle cildin uzun yıllar gençliğini ve güzelliğini koruması için dolgu, botoks gibi uygulamaları yapıyoruz. İhtiyaç duyulduğu takdirde kişinin yüz hatlarına uygun, doğal ve güzel sonuç alacağımız operasyonlarla daha çekici bir görünüm sağlayabiliyoruz.

BACAKlar VÜ CUDUN VİTRİNİ
Dekolte bölgesi ve göğüslerin, fiziksel görünüm açısından önemi büyüktür. Omuzların duruşu ve boyun bölgesinin daha güzel görünmesi açısından da göğüs ve dekolte estetiği önemlidir. Göğüs büyütme ve dikleştirme en fazla yaptığımız operasyonların başında geliyor.
Bacaklar ise vücudun vitrini olması açısından en göze çarpan bölümdür. Bacakların, kalçalar ve bel bölgesiyle sağladığı uyum vücuda daha farklı bir hava katar. Bacak ve kalçalarla ilgili müdahalelerde liposuction (yağ aldırma) uygulaması olumlu sonuçlar verir.

DOÇ. DR. TAYFUN TÜ RKASLAN
BEL, KALÇA VE BASEN ARASINDAKİ DENGE ÖNEMLİDİR
Erkeklerin kadınlar üzerindeki odaklanmaları saniyeler içinde gerçekleşiyor. Vücudun en merkezi bölümü olan bel, kalça ve basen bölgesi ise erkeğin farkında bile olmadan odaklandığı ilk bölümdür.
Çünkü kadın, erkeğin kontrol edemediği bilinçaltı kodlama nedeniyle beynin görme merkezinde, yüz ve vücut olarak hemen ayrışıyor.

DİRİ POPO, İRİ GÖZLER
Dik ve belirgin popo ile ince bir beli olan kadın, her zaman için dikkat çeker. Bu bölgeye odaklanmanın bilinçaltı açıklaması, genç olan daha dik, diri ve yukarıdadır.
Kadınların en çekici bölgeleri; kalça, bel ve basenleridir. Bu bölgeleri, büyük olmasından ziyade dik ve diri olduğunu belli eden göğüsler; dolgun dudak, iri gözler ve orantılı burun üçlemesi takip eder.

KAVİS OLUŞT URURUZ
Bacaklar, ikinci bakışta görülen ve vücudun orantılı olup olmamasıyla ilgili bilgi veren bölgelerdir. Duruş düzeltilip yüksek topuklu ayakkabılar giyilerek; kalça-basen bölgesinde geçici etkiler yaratılabilir.
Diri, dik ve etkileyici bir kalça-bel-basen bölgesi için günümüzde lazer lipoliz ile bel ve kalça kavisleri oluşturmaktayız. Yağ transferleri ile popo dikleştirme, bel inceltme artık kesi yapılmadan gerçekleştiriliyor.
Göğüslerde ise durum biraz daha farklıdır. Erkek beyni, göğüsleri vücudun kıvrımlarına katkı yapan bir bölge olarak algıladığı için sadece kadının beden algısını kuvvetlendirmek amacıyla; meme büyütme estetikleri yapıyoruz.
Gözleri bütünleştiren dudak kalınlaştırma operasyonu ile yandan ya da farklı açıdan bakıldığında, delikleri gözükmeyen bir burun ucu estetiği; en çok yapılan işlemler arasında.

OP. DR. OSMAN ŞENEL
ÜÇGEN YÜZ HATLI KADIN GÜ ZELDİR
Bence bir erkek, kadının yüzünü çekici bulur. Yüzün altın oranlarda olması, elmacık kemiklerinin çıkıklığı, üçgen yüz hatları, gözler ve bakışlar... Bunlar erkeği etkiler. Dikkat ederseniz, bütün modellerin yüzü de üçgendir. Üçgen yüz, gençliği çağrıştırır.

IŞILTILI BAKIŞ GENÇLEŞTİRİR
Daha sonra ise vücudun orantılı olması ve fit görünmesi erkeğe çekici gelir. Kadının hem yüzünün hem de vücudunun deforme olmaması için sık sık kilo alıp vermemesi gerekir. Kilo alıp vermek sarkmalara neden olur.
Deformasyon başladığı zaman küçük dokunuşlarla bunun önüne geçmek gerekir. En sonunda, eğer gerekirse estetik operasyonlara başvurulabilir.
Kişinin kendisini sağlıklı hissedip ışıltılı bakması ise genç ve güzel görünmesi için önemlidir.

PROF. DR. NECMETT İN KUTLU
ÖNCE SİLÜET SONRA YÜZ SİMETRİSİ GELİR
Kadınları şehirlere benzetmek mümkün... Şehrin bir silüeti vardır; insan önce o silüeti görür. Kadının da bir silüeti vardır...
Erkekler, kadına bakınca silüetine dikkat eder ve yüzünü çok görmezler. İlk etapta göğüsleri, kalçaları, basenleri ve bacakları, yürüyüş şekli dikkat çeker.

ÖNEMLİ OLAN RUH
Kadının yanına yaklaştıkça bakışları, yüz ifadesi, yüz mimikleri, yüz simetrisi ön plana çıkar. Kadınların beden dili dışında, erkekleri en çok etkileyen ses tonu ve duruşlarıdır.
İddialı kadınlar erkeklere çok çekici gelmez. Kadının mütevazı olması erkeği cezbeder. Çok güzel ama kibirliyseniz itici olursunuz.
Her vücutta düzetilmesi gereken yerler olabilir. Vücuda henüz gençken, deforme olmadan bakmak gerekir. Kilo almamak ve cildi yıpratmamak önemlidir. Uygun ve yaşa göre makyaj yapmak, vücut tipine göre giyinmek de kadını güzelleştirir.
Beden ne kadar güzel olursa olsun, önemli olan barındırdığı ruhtur. Kadın güzel olabilir ama bunu dışarıya yansıtacak olan kişisel farkındalığıdır.

DOÇ. DR. İBRAHİM AŞKAR
GÖĞÜSLER ERKEKLERİN İLGİ ODAĞIDIR
Göğüs, popo ve bacaklar erkeklerin en çok ilgisini çeken bölgelerin başında gelir. Bir kadının en çekici yeri; yüz güzelliği ile birlikte göğüs ve poposudur. Düzgün bir fizikle birlikte; yüz güzelliği, düzgün burun, dolgun dudaklar, dik ve dolgun göğüsler, erkeklerin ilk dikkat ettikleri bölgelerin başında geliyor.
Kadınların en çok tercih ettikleri operasyonların başında; meme dikleştirme ve büyütme, burun estetiği, liposuction, karın germe, popo asma, dikleştirme ve protez, baldır protezi, bacak germe yer alıyor.

SELÜLİTE KARŞI OZON TEDAVİSİ
Her kadın çekici ve bakımlı olmak istediği için estetik girişimlerin gerekmediği hallerde; basen ve bacakların sıkılaştırılması ve selülitlere karşı akustik dalga tedavisi, ozon tedavisi ve mezoterapi gibi yöntemleri uyguluyoruz. Ayrıca vücuda ve yüze radyofrekans tedavisi, kolajen ışın tedavisi, PRP (platelet rich plasma) uygulamaları yaptırılabilir.

kalan karakter 460

Özmen Özmen

Bir Kadının Neresi Çekiciyse Çekici Beni İlgilendirmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır25
cevapla 17.10.2012 10:48
eylül eylül

zaman dış güzellik zamanı olmuş.beni beğenen herkes güzelliğimden beğeniyo.sanırım evde kalacam böyle olunca güvenemiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 03.06.2014 12:12
neki neki

doktorlar kendilerine para kapısı olması için kadınları mutsuz edip ameliyata yönlendirmekten çekinmiyolar. yok yüz simetrisi önem kazanırmış,yok dolgun göğüs yok dolgun bacak... yahu bunlara paha biçilen bir dünyanın içine edeyim ben. o doktorların da gram şahsiyeti yok.ayrıca öyle bir dürya da yok. yok yüzünün simetrisi,yok burnunun simetrisinden,yok altın oranlı vücut..yok öyle bir dünya.kimse bunları görmüyor bile sen istemezsen..

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır5
cevapla 16.11.2012 03:39
Özmen Özmen

Yazdığım Yanlış Yorum İçin Sizden Çok Özür Dilerim

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır12
cevapla 09.10.2012 17:35
murat murat

bir kadın kocası begenmiyor diye güzelleşmeye çalışıyorsa sorun yok amma kocası begendigi halde güzelleşmeye çalışıyorsa orda bir durup düşünmek lazım dış güzellikten daha önemli huy ve ahlak yani iç güzelligi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.07.2014 17:10
Isilmsiz Isilmsiz

Begenen boyle begensin arkadas! Hersey dis guzellik olmus. Kadinlar mal sanki. Her sekle sokalim

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 04.05.2014 21:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sağlık Haberleri

Bebeğinizi tanıyın
Zayıflarken mutlu olun
10 adımda sabah güzel görünün
Güzelliğiniz için...
Bakım zamanı
Cildinize zarar veren süreçler
Sivilceleriniz iz bırakmasın
Protein diyeti zararlı
Soğuğa karşı kremlenin
Sistite karşı yaban mersini
Alınan her beş kilo yeni bir hastalıktır!
Ani kızarma ve çarpıntı yaşıyorsanız dikkat edin
Bayramda sessiz reflü kurbanı olmayın!
Kabus görmenize neden olan faktörler
Türkiye'nin ilk meme okulu
Müzikle hiperaktivite tedavisi
Kadınlarımızdaki cinsel sorunların nedeni toplum
Her erkeğin sahip olması gereken 3 temizlik ürünü
Bayramda sağlıklı beslenme yolları
Çapraz kol, ağrı kesici gibi
Konuşma zorluğunun farklı farklı nedenleri vardır
Kurban etini sağlıklı tüketebilmenin 15 yolu
Titizlik mi takıntı mı?
Ben eşimin bir dediğini iki etmiyorum
Çocuklar için...
Küflü peynir ve füme et yenmemeli
Sağlıklı olan eti haşlamak
Meyvelerin mucizesi
Doğadan gelen güzellik
Bakım zamanı
Sigara içenlerin korkulu rüyası
'Çikolata kisti' hamile kalmayı engelliyor
Türk kadını bütün vücudunu kremliyor
Bitkisel cilt bakım önerileri
Başarı oranı yüzde 85
Prensesin ilk güzellik tercihi
Çocuğa paylaşmayı öğretin
Hastalıkla mücadele bilinci çok gelişti
Obez kadınlarda böbrek kanseri riski daha fazla
Hayalinizdeki kaşlara kavuşun
TELEVİZYONDA BUGÜN
Günün Dizisi
Al YazmalımAl Yazmalımatv 20:00
Günün Filmi
SinemaSinemaCNBC-e 22:00
geri
ileri