5 günlük hava durumu
11 Haziran 2009 Perşembe
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı görevden alındı

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı görevden alındı

  • yeni haber
  • İHA
  • Giriş Saati: 11.06.2009  09:51
    Güncelleme : 11.06.2009  13:57
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Fikret Öcal görevinden alındı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal ani bir kararla görevinden alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığı'na atanan ancak 29 Mart yerel seçimlerinde Dİyarbakır'daki 17 ilçeden sadece birinde Belediye Başkanlığı alan AK Parti'de bu sonucun faturası İl Başkanı Öcal'a kesildi. Öcal'dan boşalan İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı henüz bilinmiyor. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Abdurahman Kurt'un milletvekili olması ile birlikte boşalan il başkanlığı görevine getirilen Abdurahim Hattapoğlu da 1 yıl görevi yürüttükten sonra görevden alınmıştı. Geçen yıl Ağustos ayında göreve getiren Öcal, 1 yılını tamamlamadan dün görevinden alındı.

AK Parti Genel Merkezi'nin görevden aldığı Öcal'ın yerine kimin atanacağı henüz netlik kazanmazken, yeni il başkanı bu ay içerisinde yapılacak kongrede belirlenecek. Geçtiğimiz ay Genel Merkez tarafından aralarında milletvekillerinin de bulunduğu bir komisyon, 29 Mart yerel seçimlerinde alınan başarısız sonuçların nedenini araştırmak için inceleme yapmıştı. Yapılan görüşmeler sonrası komisyon bir rapor hazırlayıp Başbakan Erdoğan'a sunmuştu. Erdoğan'a sunulan rapor doğrultusunda İl Başkanı Öcal görevden alındı.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Siyaset Haberleri

"IMF olmazsa ölmeyiz"
Milletvekilleri nereye bakıyor?
'Siyasetçi korunmasız meslek sahibi insan'
MHP başkanlığına yeni aday
Sigarayı bırakan milletvekillerine ödül
Baykal Bağdat'a gidecek
Eski bakanlar ofis peşinde
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol