5 günlük hava durumu
5 Mayıs 2011 Perşembe

Tarihi Mekanlarda Düğün

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 04.05.2011  23:06
    Güncelleme : 05.05.2011  16:38

Düğün mevsimi hızla yaklaşıyor. İslanbul saraylarında evlenmek mümkün mü? Maliyetler ne kadar?

'da Tarihi Mekanlarda, Kasır, ve Fiyatları

MASLAK KASIRLARI / EMİRGAN KORUSU

Tarihçe: Büyükdere Caddesi üzerinde, İstinye ve Tarabya kavşaklan arasındaki alanda yer alırlar. Bu yapılar topluluğu Kasr-ı Hümayun, Mabeyn-i Hümayun, Çadır Köşkü, Paşalar Dairesi ve limonluktan oluşur. Kasırların ne zaman ve kim tarafından yaptınldığı tam olarak bilinmemekle birlikte Sultan Abdülaziz döneminde (1861-1876) olduğu tahmin edilmektedir.

Kasr-ı Hümayun: Bu kasırda Sultan Abdülhamid'in çalışma ve yatak odaları bulunmaktadır. Günümüzde bir müze-saray olarak hizmet vermektedir.

Mabeyn-i Hümayun :Binanın arka cephesinde çok değerli bitkilerin bulunduğu bir sera yer almaktadır. Ayrıca bina içinde Sultan II. Abdülhamid tarafından yapılmış ahşap eşyalar bulunmaktadır.

Çadır Köşkü: İki katlı ve sekizgen bir plana sahip olan köşkün ahşap işçiliği çok göz alıcıdır.
Paşalar Dairesi: Tek katlı kagir bir yapıdır. Binanın içinde bir hamam bulunmaktadır.

Ücret: Maslak Kasırları Ön Bahçe Düğün Organizayonu İçin tahsis bedeli 5,000.-TL .

Maslak Kasırları Arka Bahçe Düğün Organizayonu İçin tahsis bedeli 4,000.-TL .

Maslak Kasırları Gölet Çevresi Düğün Organizayonu İçin tahsis bedeli 4,000.-TL .

Mabeyn-i Hümayun (Limonluk) Düğün Organizayonu İçin tahsis bedeli: 2,500.-TL

Bedelin tamamı ve % 25'lık ek teminat bedeli olarak etkinlikten en az 15 gün önce ödenmesi gerekiyor.Tahsisi İçin Yetkili Makam: Düğün ve diğer organizasyonlarla ilgili olarak, Milli Saraylar Daire Başkanlığı Tahsisler Birimi ile iletişime geçmek gerekiyor.
#Sayfa#


LE JARDIN DE FRANCE/ FRANSIZ BAHÇELERİ:

Tarihçe: Fransız Bahçeleri, Tarabya'da 2000 m2'lik bir alana kurulmuş, tarihi bir dokunun modern fırça darbeleri ile zenginleştirildiği bir yer. Yeşilin, Boğaz manzarası ile bütünleştiği ve görselliğiyle ön plana çıkan "Jardin de France", hayalinizdeki düğün ve özel davetler için ayrıcalıklı bir mekan olmayı hak ediyor.

"Jardin de France"ın girişinde bulunan tarihi Champs-Elysées "Arc de Tripmphe" tagının benzeri olan kemer, aynı zamanda mekanın logosu olduğu için büyük önem taşıyor. Sizi karşılayan nilüfer havuzu, ormanın muhteşem dokusu, sahne arkasındaki tarihi surlarla birlikte Jardin de France, büyüleyici bir atmosfer içinde misafirlerine hoş bir "Merhaba" diyor.Kapasite ve Ücret: Yemekli düzende 700 kişiye kadar hizmet verebilen mekan, 200 kişi üzeri davetlerde 55 Euro'luk bir paket hizmeti sunuyor. Adres: Ahi Çelebi Cad. No:50 Tarabya / İstanbul
#Sayfa#

FUAT PAŞA YALISI:

Tarihçe: Fuat Paşa Yalısı, Boğaziçi'nin en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Büyükdere 'de yer almaktadır.

18.yüzyıl'da bir paşa tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra el değiştiren yalı, uzun süre, II.Abdülaziz Sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmıştır. Restorasyon çalışmaları yaklaşık 6 yıl sürmüş ve aslına uygun olarak yapılmıştır. 1991 senesinde Yalı Turizm ve dış Ticaret A.Ş tarafından Fuat Paşa Oteli olarak hizmete açılmıştır.Kapasite ve Ücret: 250 kişilik düğünlerinizde PLATİN, GÜMÜŞ ve ALTIN PAKET seçenekleriniz bulunuyor fakat bu paketlerden yararlanabilmek için 250 kişi garantisini vermeniz gerekiyor.

250 kişinin altındaki düğün organizasyonlarında ise, pakete dahil verilen video, ve DJ hizmetlerini ekstra olarak tahsil ediyorlar.

Adres: Çayırbaşı Caddesi. No:148 Büyükdere-SARIYER
#Sayfa#

MALTA KÖŞKÜ:

Tarihçe: Yıldız Parkı içindeki iki tarihi köşkten biridir. O tarihlerde Çırağan Sarayı'na ait olan koruda,1871 yılında "Sedir Köşkü" olarak inşa edilmiştir.

Beşiktaş - Ortaköy Caddesi üzerinde Yıldız Parkı' na girildiğinde solda yer alan bu köşk. Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak Sarkiş Balvan ve kardeşlerine vaptırılmıştır. Köşkün önünde Yıldız Parkı'nın iki büvük havuzundan biri bulunmaktadır.Kapasite: Teras 300 kişi, Japon Bahçesi 250 kişi (ziyafet düzeni), 400 kişi (kokteyl)

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.
Adres: Yıldız Parkı - Beşiktaş / İSTANBUL
#Sayfa#

SULTAN SARNIÇ:

Tarihçe: 4. yy'da Roma döneminde yapılmış olan 1600 yıllık Sarnıç M.S.(378-395) 7 senelik restorasyonu anıtlar kurulu normlarına uygun olarak Sarnıç A.Ş. Kongre Org. Ve Prodüksüyon AŞ. tarafından yapılarak 2000 senesinde düğün, nişan ve çeşitli etkinlikler yapmak üzere hizmete girmiştir.

Kapasite: Oturmalı (ziyafet) düzeninde 300 kişi, kokteyl organizasyonlarında 600 kişi (arzu edilirse 200 kişi oturmalı 400 kişi ayakta), konferans düzeninde 700 kişi olmak üzere konuklarınıza hizmet vermekteler.

Ücret: Kokteyl menüleri 35 TL, ziyafet menüleri ise 45 TL – 60 TL arasında olup, bu fiyatlar 250 kişi ve üzeri davetleriniz için geçerlidir ve fiyatlara KDV dahil değildir. Mekan alkolsüz içeceklerle davetlere ev sahipliği yapmaktadır.


Dahil Olan Hizmetler:

250 kişi ve üzeri davetlerinizde;

Düğün-Nişan Pastası,
Sandalye Süslemesi,
Merdiven Giydirmeleri,
Gelin Damat yolu,
Volkanlar eşliğinde çiftin showlu görsel çıkışı,
3 Perde barkovizyon ve slayt gösterimi,
2 Adet HD Kamera ile yapılacak video kaydı
Anı defteri kürsüsü ve süslemesi,
Kokteyl masası giydirmeleri,
Tekli gümüş şamdanlar ve suplaları,
5'li altın varaklı şamdanlar ve suplaları,
Gelin damat hazırlık odası,
DJ eşliğinde DJ performans müzik,
Ses ve Işık HizmetiYukarıda belirtilen maddeler promosyon paketine dahildir.

Adres: Ali Kuşçu Mah.Yavuz Selim Cad. Ali Naki sok. No:2 (Çukur bostan karşısı) Çarşamba - Fatih / İstanbul
#Sayfa#

KÜÇÜKSU KASRI:

Küçüksu Kasrı, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet veriyor ve kiralamar için Tahsisler Birimi ile iletişime geçmek gerekiyor. Küçüksu Kasrı'nda "Rıhtım" bölümü özel davet ve organizasyonlara açılabiliyor.

Tarihçe: Küçüksu Kasrı, Göksu Deresi ve Küçüksu Deresi arasında kalan, Boğaz'ın hemen kenarında görkemli ön cephe mimarisi ve geniş bahçesi ile günümüze 19. yüzyıldan beri orijinalliği ile korunagelmiş nadir İstanbul yapılarından biridir. Gerek dış yapısı gerekse iç mimarisi ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan Küçüksu Kasrı, 1994 yılında gördüğü kapsamlı ve çağdaş restorasyon ile halkın ziyaretine açılmış, aynı zamanda yenilenen iskelesi ve çeşme meydanı ile Boğaz kıyısında bir dinlenme mekanı olarak da hizmet vermeye başlamıştır.

Ücret: Rıhtım bölümü tahsis bedeli 25,000.-TL . Bedelin tamamı ve % 25'lık ek teminat bedeli olarak etkinlikten en az 15 gün önce ödenmesi gerekiyor. Belirtilen ücret sadece tahsis bedelidir. Catering, aydınlatma, ses gibi organizasyona bağlı ücretler tahsisi gerçekleştiren kişi veya kuruma aittir.Tahsisi İçin Yetkili Makam: Düğün ve diğer organizasyonlarla ilgili olarak, Milli Saraylar Daire Başkanlığı Tahsisler Birimi ile iletişime geçmek gerekiyor.
#Sayfa#

YILDIZ ŞALE KÖŞKÜ:


Tarihçe: III. Selim'in, annesi Mihrişah Valide Sultan için "Yıldız" adıyla yaptırdığı bir köşkten dolayı bu ad ile anılmaya başlanmıştır. Yüksek duvarlarla çevrili bir bahçe içinde ve farklı tarihlerde yapılan birbirine bitişik üç ana yapıdan oluşan köşkün birinci bölümünün 1880'de, Sarkis Balyan'ın yaptığı ikinci bölümünün 1889'da Merasim Köşkü adıyla tanınan ve D'Aranco'nun yaptığı üçüncü bölümünse 1898 yıllarında tamamlandığı bilinmektedir.

Son iki bölüm, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in İstanbul'a gelişlerinde konaklaması için yapılmıştır ve bu özelliğiyle Şale, Yıldız Sarayı yapılar grubu içinde bir "devlet konukevi" niteliği taşımaktadır. Görkemli Tören Salonu, çok sayıda salon ve oda, imparatorluğun son yıllarının ince beğenisine tanıklık etmektedir.


Ücret: Ön Bahçe bölümü tahsis bedeli 20,000.-TL . Bedelin tamamı ve % 25'lık ek teminat bedeli olarak etkinlikten en az 15 gün önce ödenmesi gerekiyor.

Tahsisi İçin Yetkili Makam: Milli Saraylar Daire Başkanlığına Bağlı Birimlerin Tahsisine İlişkin Yönetmelik'inde gerekli tüm kural ve ücretler öğrenilebilmektedir.
#Sayfa#


BEYLERBEYİ SARAYI:


Beylerbeyi Sarayı'nda Has Bahçe ve Harem bölümleri düğün organizasyonlarına bu yıl itibari ile kapatıldı. Ancak Beylerbeyi Sarayı Üst Set, Orta Set, Ahır Köşk Bahçe kısımlarında düğün davet etkinlikleri yapılabiliyor.

Tarihçe: 1861-1865 yıllarında Sultan Abdülaziz tarafından Sarkis Balyan'a yaptırılmıştır. Cephe ve iç dekorasyonda Doğu ve Türk motifleri, Batı süs öğeleri ile birlikte kullanılmıştır.İki katlı yapı haremlik ve selamlık bölümlerini ihtiva eden 26 oda 6 salon ve 6 banyodan ibarettir. Denize bakan cephe süsleri, bakımlı bahçe ve orta bölümdeki havuzlu salon ile spiral merdivenler dikkat çeken yerleridir. Arka yamaçta bir büyük havuz, teraslar ve türünün güzel örneği at ahırları yer almıştır. Sarayda ağrlanan önemli konuklar arasında III. Napolyon'un eşi Fransa İmparatoriçesi Eugénie (1869), Avusturya imparatoru Franz Joseph, İran şahı Nasreddin ve Kral VIII. Edward (1936) da vardır.Ücret: Beylerbeyi Sarayı Üst Set Bahçe Düğün Organizasyonu Kira Bedeli: 20,000.-TL

Beylerbeyi Sarayı Orta Set Bahçe Düğün Organizasyonu Kira Bedeli: 10,000.-TL

Beylerbeyi Sarayı Ahır Köşk Bahçe Düğün Organizasyonu: 10,000.-TL


Bedelin tamamı ve % 25'lık ek teminat bedelinin etkinlikten en az 15 gün önce ödenmesi gerekiyor.


Tahsisi İçin Yetkili Makam: Düğün ve diğer organizasyonlarla ilgili olarak, Milli Saraylar Daire Başkanlığı Tahsisler Birimi ile iletişime geçmek gerekiyor.
#Sayfa#

ÇADIR KÖŞK:

Tarihçe: Yıldız Parkı içindeki iki tarihi köşkten biridir. O tarihlerde Çırağan Sarayı'na ait olan koruda, 1871 yılında "Sedir Köşkü" olarak inşa edilmiştir.

Beşiktaş - Ortaköy Caddesi üzerinde Yıldız Parkı'na girildiğinde solda yer alan bu köşk, Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak Sarkiş Balvan ve kardeşlerine vaptırılmıştır. Köşkün önünde Yıldız Parkı'nın iki büvük havuzundan biri bulunmaktadır.
Kapasite:

Havuz Başı: 400 kişi (ziyafet düzeni)

Ön Bahçe: 400 kişi (ziyafet düzeni)

Serra Verde: 140 kişi (ziyafet düzeni)

Ada Cafe: 100 kişi (ziyafet düzeni)

İç Mekan: 90 kişi (ziyafet düzeni)


Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.

Adres: Yıldız Parkı - Beşiktaş / İSTANBUL
#Sayfa#


IHLAMUR KASRI:

Tarihçe: Ihlamur Kasrı, Beşiktaş, Nişantaşı ve Mecidiyeköy gibi İstanbul'un en kalabalık semtlerinin tam ortasında, çevresinin gürültü ve karmaşasından kendini dekoratif parmaklıkları ile koruyan, çok eskilerden bu yana Ihlamur Mesiresi adıyla anılan bir dinlenme alanının içinde kurulmuş iki yapıdan oluşan bir yapıdır. Yıllar içerisinde yapılan birçok tadilat ve yeniden düzenlemeyle bugün Ihlamur Kasrı, Merasim Köşkü ve Maiyet Köşkü'nü içerisinde barındıran geniş ve havuzlu bahçesiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.Kapasite: Ihlamur Kasrı'nın sadece Ön Bahçe bölümü düğün davet organizasyonlarına ev sahipliği yapabiliyor. Oturma düzeniyle yaklaşık olarak 500 kişilik davet, resepsiyon, düğün ve toplantı gibi etkinliklere müsait olan Ihlamur Kasrı Ön Bahçesi, yarattığı tarihsel, kültürel ve doğal ambiyans ile hafızalardan silinmeyecek bir mekan.

Ücret: Talep edilen bir gecelik tahsis bedeli 15,000.-TL . Bedelin tamamı ve % 25'lık ek teminat bedeli olarak etkinlikten en az 15 gün önce ödenmesi gerekiyor.

Tahsisi İçin Yetkili Makam: Düğün ve diğer organizasyonlarla ilgili olarak, Milli Saraylar Daire Başkanlığı Tahsisler Birimi ile iletişime geçmek gerekiyor.
#Sayfa#

FESHANE:

Tarihçe: Feshane, İstanbul Haliç kıyısında 56.000 metrekare alan üzerine kuruludur. Yeşil alanlarla desteklenmiş tarihi yapısıyla Haliç'e ayrı bir renk katan Feshane'nin, Haliç'e açılan kendine özel bir İskelesi de bulunmaktadır.

Kapasite: II. Mahmut Salonu: Kokteyl 3.000 kişi, Kokteyl prolonge 2.800 kişi.
Sadabat Salonu: Tiyatro düzeninde 300 kişi, Gala Yemeği 250 kişi
Lale Restaurant: Salon Kapasitesi 120 kişi.
Açık Alan: Açık Fuar alanı olarak yada özel davetleriniz için kullanılabilecek alt yapıya sahiptir.

Ziyaretçi ve konuklarınızı Feshane'nin kendisine ait iskelesinden rahat ve güvenli şekilde içeri alarak ağırlayabilirsiniz.

Nostalji yaşatmak için Saltanat Kayıkları kullanılabileceği gibi, İstanbul'un her noktasına deniz motorları ile ulaşım imkanına sahiptir.Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.


HİDİV KASRI:


Tarihçe: Her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğun ortasındaki Hıdiv Kasrı tam anlamıyla bir saray yavrusu.

Ünü Avrupa'ya kadar giden harika bir boğaz manzarasınada sahip, 1000 m² alan üzerine yaptırılan Boğaz tepelerinden iki kıtayı birleştiren binanın kuleside İstanbul'un zamanında buharla çalışan ilk asansörlerinden birine sahip. Hıdiv Kasrı, İstanbul'un imparatorluk merkezi olduğunu hatırlatan nadide yapılardan biri.

Kapasite: Nişan, Düğün, Toplantı ve tüm grup organizasyonlarınızda 25 kişilik odalardan 400 kişilik salonlara kadar hizmet sunuyorlar. Yaz aylarında gül bahçesi 1100 kişilik davet düzeni, kış aylarında ise iç mekan toplam 400 kişi kapasitesi ile misafirlerinize ev sahipliği yapıyor.Mermer Salon: 140 kişi (ziyafet düzeni)

Konkav Salon: 130 kişi (ziyafet düzeni)

Gül Bahçesi: 1000 kişi

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.

Adres: Çubuklu Korusu Çubuklu Yolu No:32 Beykoz / İSTANBUL
#Sayfa#

KÜÇÜK ÇAMLICA KÖŞKÜ:

Tarihçe: Kartal'dan başlayan manzarası, Kadıköy, Eminönü, Üsküdar ve Beşiktaş'ı da içine alan manzarasıyla Çamlıca Köşkleri, koru içinde üç ayrı köşkten oluşmaktadır. Sofa, Topkapı ve Cihannüma Köşkleri. Prens Adaları'nıda içine alan Marmara Denizi ve Boğaz ile zenginleşen manzarası ancak görülerek anlaşılabilir, anlatılamaz.Kapasite:

Cihannüma: 100 kişi

Topkapı: 35 kişi

Sofa: 90 kişi (ziyafet düzeni), 35 kişi (U masa düzeni)

Dış Mekan: 500 kişi

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta. Detaylar için tıklayın.

Adres: Küçük Çamlıca Korusu Kısıklı - Küçük Çamlıca / İSTANBUL
#Sayfa#

BOSPHORUS GARDEN:

Tarihçe: Emirgan Korusu içindeki Bosphorus Garden, boğaz manzaralı tek kır düğünü mekanı olmasıyla öne çıkıyor. Set menü, büfe ve barbekü hizmeti de verilen mekanda düğünler eşsiz bir havada geçiyor.Kapasite: Mekan 500 kişi kapasitesine sahip.

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.
Adres: Emirgan Korusu - Sarıyer / İSTANBUL
#Sayfa#

SARI KÖŞK:

Tarihçe: Emirgan Parkı, Boğaz'ın antikiteden gelen büyük ağaç varlığının günümüze kalmış zengin parçalarından biridir.

17.yy, da IV. Murat'ın Revan Seferi sırasında, Revan Kalesi kumandanı olan Emir Mirgünoğlu, kalenin fethinden sonra affedilerek Emirgan?da oturmasına müsâade edilmişti Bugün Emirgan adı buradan gelmektedir.Öteden beri bir kısmı mesire yeri olarak halka açık korunun, tamamı belediyece 1943' de halka açılmıştır. Tepeden Boğaz' a gayet güzel bir görünüm vardır. Koruluk içinde yer yer pavyonlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi gölün hemen üstündeki Zarif Ahşap köşktür. Bu son devir düzenlemeleriyle yapıcının etkisi ve zamanın tutkusuyla, Avrupa stili açıkça görülmektedir. Romantik İngiliz bahçe anlayışı buraya da girmiştir.

Kapasite:

Üst Kat: 90 kişi

Alt Kat: 70 kişi

Dış Mekan: 140 kişi

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.

Adres: Emirgan Korusu - Sarıyer / İSTANBUL
#Sayfa#

BEYAZ KÖŞK:

Tarihçe: Sarı Köşk ile aynı koruda bulunan Beyaz Köşk Emirgan Korusunun güzide köşklerindendir. Emirgan Parkı, Boğaz'ın antikiteden gelen büyük ağaç varlığının günümüze kalmış zengin parçalarından biridir.

17.yy, da IV. Murat'ın Revan Seferi sırasında, Revan Kalesi kumandanı olan Emir Mirgünoğlu, kalenin fethinden sonra affedilerek Emirgan'da oturmasına müsâade edilmişti Bugün Emirgan adı buradan gelmektedir.Kapasite:

Üst Kat: kullanılmıyor.

Alt Kat: 120 kişi

Dış Mekan: 1000 kişi (ziyafet yemeği)

Ücret: 50 TL ila 80 TL arasında değişen 7 adet menüleri bulunmakta.

Adres: Emirgan Korusu - Sarıyer / İSTANBUL
Etiketler : ,

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turizm Haberleri

Lübnan'dan davet var
Yeşil yıldız, Hilton'a gitti
Dünyanın en iyi rehberi Türk!
Bu ülkeler haritadan silinebilir GALERİ
Mekke-Roma barış hattı
Japonlar Türk balıklarına bakacak!
'Kral Hekatomnos' operasyonu
Yabancı gelinler Türkçe kursunda
Anıtlar Fonun'dan 'Ani' destek
Deniz rallisinde pit stop!
Dünyanın en yüksek oteli açıldı
Binlerce sarışın yanyana
Çin gözünü Antalya'ya dikti!
İspanya'da 'Estambul' rüzgârı
Deniz kaplumbağaları tehdit altında mı?
İzmir'in İngilizce ile imtihanı
Yatırımlar 30 milyar dolara ulaştı
Erken rezervasyon için son fırsat
Türkiye 27 eserle listede!
Fındığa rakip geldi
Lüks otellerde indirimli konaklama!
Malezya'nın eşsiz adası: Redang
World Travel Channel açıldı!
Sky Airlines Kayseri’ye uçmaya başladı
Ödül yine İzmir'e!
Trabzon İranlı turist bekliyor
Didim'e yılın ilk kruvaziyer gemisi geldi
Asıl düğün İstanbul'da
Güney'e yaz geldi
Mardin film platosu oluyor!
Türkiye'yi Hamamönü temsil edecek!
Turizmde Çılgın Proje etkisi
Antalya'da 'Paskalya' bereketi
Yeme içme turizminde çıta yükselişte
Hedef 1 milyon turist
Güney sahillerine bahar geldi
Bir İtalyan rüyası GALERİ
Turizm gelirleri yüzde 28'5 arttı
Serbest dolaşımda çıkmaz sokak: "Schengen"
Çanakkale'de 2. randevu
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol