5 günlük hava durumu
15 Kasım 2009 Pazar
Suda doğum en iyisi

Suda doğum en iyisi

Havuzda doğum yapan Mavi Jeans'ın veliahtı Ersin Akarlılar'ın eşi Tracei Akarlılar, "Üçüncü çocuğumu doğurdum. En doğal ve sağlıklı doğum şekli bu. Herkese tavsiye ederim" dedi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, lüks yatlarına kurdukları havuzda üçüncü bebeğini dünyaya getiren Mavi Jeans'in veliahtı ve CEO'su Ersin Akarlılar'ın ABD'li eşi Tracei Akarlılar, doğal doğumu tavsiye etti. İkinci çocuğunu da doğal yöntemlerle dünyaya getiren Tracei Akarlılar, "Daha önceden iki bebek dünyaya getirdim ve doğum tecrübem vardı. Fakat bu defa havuzda, sadece doktor gözetiminde, hiç dokunulmadan doğum yaptım. Bu güne kadar gördüğüm en doğal ve en sağlıklı doğum şekli bu. Herkese tavsiye ediyorum" dedi.

'DOĞAL DOĞUM EN İYİSİ'
Marmaris'te görev yapan doğal doğum uzmanı Op. Dr. Hakan Çoker'le irtibata geçtiklerini belirten Tracei Akarlılar, şöyle konuştu: "Doğumdan bir ay önce Armonia isimli yatımızla Marmaris'e geldik. Bir ay boyunca Çoker ile yoga yaptık ve doğal doğum eğitimi aldık. Doğum zamanı geldi ve tekneye kurulan havuzda bebeğimi dünyaya getirdim. Bebeğimi ilk kucaklayan da ben oldum." Diğer 2 oğluyla birlikte doğuma katılan baba Ersin Akarlılar, "Söyleyecek fazla bir şey yok. Üçüncü bebeğimizin doğal doğumla dünyaya gelmesini istedik. Doğum sırasında eşimin yanındaydım. Diğer çocuklarımız da doğumun hemen ardından, havuzda kardeşlerini gördüler" diye konuştu. Doğuma katılan Op. Dr. Hakan Çoker, daha önce de bir kez suda doğum yaptırdığını söyledi. "İlk suda doğumumuz evde olmuştu, bu defa teknede oldu" diyen Çoker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Doğumda önemli olan, ailenin doğal doğum için çaba göstermesidir. Doğal doğum dışındaki yöntemler, emzirme problemlerine, bebeklerde travmaya, annelerde depresyona sebep olabiliyor. Buna rağmen doğumun çok ağrılı, dayanılmaz kötü bir tecrübe olduğuna, sezaryen ameliyatının çocuklar için daha sağlıklı sonuçlar doğurabileceğine inanılıyor. Bu çok yanlış bir kanı. Doğumdan hemen sonra anneler bebekleriyle çok güçlü bağ kurarlar. Bırakın doğumun zamanına bebekler karar versin. Doğal doğum, en sağlıklı yöntemdir." Çoker, hem Akarlılar çiftinin bebeğinin, hem de daha önce suda dünyaya gelen bebeğin sağlık durumlarının son derece iyi olduğunu bildirdi. Çift, 3 kilo 100 gram dünyaya gelen bebeklerine Dilan Barış adını verdiler.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

25 bin kişilik düğün!
Hatay'da eğitime 3 gün ara
Havalar nasıl olacak? - HARİTALI
Ümraniye'de soba faciası: 5 ölü
İşçi taşıyan minibüs devrildi
Serveti kül oldu
Zoraki gelinlik giydi!
Ona aşığım!
Seda'nın işi bitti
Muhalefet hep olacak!
Edirne'de patlama
Ankara'da trafik kazası: 2 ölü
Sanal alemde müthiş mücadele
Hapishane güftesi klip oldu
Eliçe sahne aldı
Madonna varoşları dolaştı
Eastwood Fransa'da ödül aldı
Metrobüsle seyahat 2 TL
Fuhuştan yakaladı, fuhuştan yakalandı
Hasta rolü yapıp saatte yedi lira kazanıyorlar
13 milyon kişi acile koştu
Metro hattına Altın Boynuz manzarası
Turist avcıları kamerada
230 kilo esrar yakalattılar
Çifte ilgisizlikle yıkıldılar
Anıt cevizi izinsiz budadı 2 yıl hapsi istendi
Mimar Sinan imzalı külliyeye 'Altın İskele'
Çiğli'nin başkanı Bulut veda etti
Gemideki yangın az hasarla atlatıldı
Haber turu-1
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol