5 günlük hava durumu
17 Nisan 2011 Pazar
İLİŞKİLİ HABERLER
Atatürk'ün bir oğlu daha vardı
İkinci oğul Reşat Ersü mü?

Atatürk'ün bir oğlu daha vardı

  • 17.04.2011

Abdürrahim Tuncak'ın Ata'nın öz oğlu olduğunu öne süren Öke "Atatürk'ün bir oğlu daha vardı. Gerçeği bilirdi ama hiç dile getirmedi. Bu sırrını mezara götürdü" dedi

Atatürk'ün eşi Latife Hanım'ın kız kardeşi Vecihe İlmen'in torunu Mehmet Sadık Öke'nin "Teyzem Latife" isimli kitabında Atatürk'ün manevi oğlu Abdürrahim Tuncak'ın Fikriye Hanım ve Atatürk'ün öz oğlu olduğu iddiasına yer vermesi, eski bir tartışmayı yeniden alevlendirdi. Öke kitabında yer vermediği bir iddiayı ise SABAH'a açıkladı: "Atatürk'ün bir oğlu daha vardı ama çocuk, bir asker arkadaşının çocuğuymuş gibi nüfusa geçirildiği ve hiç anılmadığı için kitabımda yazmadım, ismini de asla söylemem." Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan "Teyzem Latife" isimli kitap Atatürk'ün özel hayatıyla ilgili bilinmeyen pek çok iddiayı bir kez daha gündeme getirdi. "86 yıl sonra konuşmak, aile büyüklerini ikna etmek zordu" diyen kitabın yazarı Öke, "İlk ağızdan ailemden duyduğum gerçekleri yazdım. Teyzemin Atatürk'e verdiği konuşmama sözünü, ailesi olarak biz de tuttuk. Ancak artık bazı yanlışların düzeltilmesi gerek" ifadesini kullandı.

DİKKAT ÇEKİCİ BENZERLİK

Kitaba koymaktan vazgeçtiği pek çok anı olduğunu anlatan Öke, bunlardan birinin de Atatürk'ün diğer oğlu olduğunu söylüyor. "Çok düşündük ama başka birinin soyadını taşıdığı ve onun oğlu olarak bilindiği için ismini vermek bana düşmez, o ailenin tasarrufudur" diyen Öke, Atatürk'ün ikinci oğluyla ilgili şu bilgileri veriyor: "Bir başka hanım var, Atatürk'ün askeri İdadi'den bir arkadaşının ecnebi eşi. Kendisinin opera sanatçısı olduğunu biliyorum. Ancak Atatürk'ün subay arkadaşı evliliğinin 6'ncı ayında şehit olduktan sonra görüşmeleri kesilmemiş. Uzun zaman Atatürk ve bu hanım görüşüp yazışmışlar. O hanımdan Mustafa Kemal'in bir çocuğu oluyor. Mustafa Kemal'den daha uzun boylu, çok dikkat çekici benzerliği var ve Abdürrahim Bey'de de olduğu gibi hafif şehla. Kendisiyle oturduğu Tarabya'da görüşmüştüm. Kendisi ve etrafındaki herkes de bilirdi onun Paşa'nın çocuğu olduğunu ama ölünceye dek asla kabul etmedi. Bu sırrı Abdürrahim Bey gibi mezara götürdü."

MEKTUPLARDAKİ ŞİFRE...
"O mektuplarda Kemal Paşa'nın çocuğu hiç sormadığı söyleniyor ve kendi çocuğu olsa sorardı deniyor" diyen Öke "Mustafa Kemal, mektuplarda hanımın kız kardeşini sorar. İşte bu Atatürk ve o hanımın arasındaki şifre aslında. Kız kardeşini sorarak aslında oğlunu soruyor" şeklinde konuştu.
NURDENİZ ERKEN

kalan karakter 460

hakanali hakanali // İSTANBUL

DOGRU;ATATÜRKÜN SU AN 40 MILYON
OGLU O KADARDA KIZI VAR!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet193
hayır94
cevapla 17.04.2011 11:28
genesler genesler

Bir ulus devlet kurulurken (bu TC icinde diger devletler icinde gercerli bir kural) butun devletlerde o ulkeyi kuranlar ideolojilerini,liderlerini vs.kutsallastiriyorlar.Halk,oyle kabul ediyor yillar icinde.Ataturk'te de bu boyle.Cok bilinmeyen ince detaylar var ..ama anlatilmiyor ,sonra zaman zaman su yuzune cikiyor taki bu kutsallik zirhi zaman icinde ozelligini yitirene dek..Bu gercekleri tarihciler vs biliyorlar ve bilselerde dillendirilmiyor; hep ayni o kapali sistem yuzunden..

Aynı Görüşte misiniz?
evet39
hayır25
cevapla 17.04.2011 16:22
asassdada asassdada

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 18.11.2012 21:05
sarışın sarışın

lütfen aklınızı başınıza alın bu topraklarda rahat rahat yaşayabiliyorsak geceleri rahat uyku uyuyobiliyorsak bu onun sayesinde ULUÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün sayesinde böyle boş şeylerle uğraşacağınıza vatan için millet için faydalı şeylerle uğraşın lütfen bunu ona yapmayın atamızın kemiklerini sızlatmayın bunu ona yapmayın anlamıyorum onun neden açıklarını aradığınızı o size vatanı emanet etmekten başka ne yaptı? biraz merhamet biraz vicdan varsa bunl

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır5
cevapla 26.09.2013 18:09
SAİM ÖNDEŞ SAİM ÖNDEŞ

Abdurrahim Tuncak Atatürk'ün öz oğlu'dur...
Bilimsel olarak dikkat edilirse çok benzerlik vardır... Abdurrahim Tuncak Derin devletin derini'dir...
Bir çok derin olayda rol almıştır...
AY ÖTESİ -TÜRKİYE 2023 sinema filmimde bunu en açık şekilde dile getirdim...
Evet Abdurrahim Tuncak Atatürk'ün ÖZ oğludur...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.09.2013 04:44
Sadican Sadican

Atamızın Ewli Olduğını biliyodum

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.01.2013 19:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Diğer Yaşam Haberleri

Stresimiz doğumda başlıyor
Polislere pitbull saldırdı
Alacak verecek meselesi can aldı
Otomobil halk otobüsüne çarptı: 2 ölü
TMSF, boşanma tazminatına Uzan'dı
İzmir'de patlama: 3 ölü 2 kişi kayıp
Metrobüse uluslararası ödül
Maroon 5 candır
Eş katili kocaya 'müebbet' istemi
Yine, yeni, yeniden CMYLMZ-CNSDR
Dokuz korucuya ömür boyu hapis
İki günlük evli hakim kaza kurbanı
İşkence kurbanı köpek için yürüdüler
Bile bile hasta çocuk yaptılar
86 yaşında 86 böbrek taşı düşürdü
Boğaz'da müzik ziyafeti
Şenlendirici'den arkadaşlarına destek
Emniyet şeridinde cinayet gibi kaza
Oyuncu Bulut ağır yaralandı
Motor iskeleleri yenileniyor
Medya Okulu'nda 60 öğrenci ders başı yaptı
Bomba çocukların elinde patladı
Cumhurbaşkanı Gül'e muhtarlardan mektup var
Pasinler'de tek şüpheli serbest
Karabulut davasının mahkeme başkanı çekildi
'Balyoz davası canlı yayınlansın'
Çocuk tacizine 11 tutuklama
Zeytin yaprağından kalp ilacı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol