5 günlük hava durumu
5 Kasım 2011 Cumartesi
e-cinsel ürün pazarı ondan soruluyor

e-cinsel ürün pazarı ondan soruluyor

Cinsel ürünler satan bir internet sitesi, yılda 30 bin üyeye ulaştı. Yılda 700 bin liralık ciro yaptıklarını söyleyen sitenin kadın patronu, "Beklentinin çok üzerinde ilgi gördük" dedi

Türk halkı eczaneden prezervatif, marketten hijyenik ped almaya çekiniyor ama internetten sağlıklı cinsel ürünler alma fikrine alıştı. Bu tür ürünlerin satıldığı bir internet sitesi bir yılda 30 bin üyeye ulaştı. Ayda 200 bin liralık satış hedefleyen sitenin kurucusu ise bir kadın. Ege Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Özlem Erkan, "Günde ortalama bin 500 kişi sitemizi ziyaret ediyor. 25-60 yaş aralığında, eğitim ve kültür düzeyi yüksek kişiler... Üst ve orta düzey yöneticilerden, ev hanımlarına kadar geniş bir kitleden sipariş alıyoruz. Aylık ciromuz ortalama 100 bin lira. Yılda yaklaşık 700 bin dolar ciro yapılıyor. İlk 6 ayda ise öngördüğümüz cironun 4 katına çıktık" diyor. Türkiye'de satılan cinsel ürünlerin; insan sağlığına uygun olmayan, kalitesiz ürünler olduğunu belirten Özlem Erkan, bu açığı kapatmak için siteyi kurduğunu anlattı. Erkan, "Kaliteli ürün satın almak isteyenlerin, alışveriş yapabileceği bir platform yoktu. Biz de bu alandaki eksikliği kapatmak amacıyla, kaliteli cinsel sağlık ürünlerini, Türkiye marketine açmaya karar verdik. Beklentimizin çok üzerinde ilgi gördük" diye konuşuyor.

'EVLİ ÇİFTLER İLGİ GÖS TERİY OR'
Özellikle evli çiftlerin siteye büyük ilgi gösterdiğini, ziyaretçi profilinin yüzde 55'ini ise erkeklerin oluşturduğunu ifade eden Erkan, şunları söylüyor: "Sunduğumuz 350'yi aşkın farklı ürün sayesinde de cinselliğin eğlendirici ve keyifli yanlarını keşfedebiliyorlar. Talebin bu kadar yoğun olmasının bir başka nedeni ise sitedeki ürünlerin bilinen, herkesin her an ulaşabildiği alternatiflerden farklı olması. Belki bugüne kadar bu tarz ürünler hakkında hiçbir fikri olmayan kişilerin aklına farklı bir düşünce getiriyoruz ama asli amacımız cinselliğin son derece doğal olduğu kavramını algılara yerleştirmek."

'BİR TABUYU YIKTIK'
İnternet sitesinin kurucusu Özlem Erkan, "Cinselliğin tabu olarak görüldüğü toplumumuzda sitemiz hem pornografiden uzak duruşu hem de üstlendiği misyonla Türkiye'de bir ilki başardı. Birlikte çalıştığımız uzmanlar aracılığıyla ziyaretçilerimiz her tür sorusuna yanıt buluyor" dedi.

kalan karakter 460

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Van'da deprem
Sayısal Loto çekildi
İşçiler toprak altında kaldı
Gözüne bıçak saplayıp öldürdü
Eski koca dehşet saçtı
Bayramda hava nasıl olacak? HARİTALI
"Sokak aralarında kıyma çektirmeyin"
Yolcu minibüsü devrildi: 11 yaralı
Önce omuz, sonra bıçak yedi
Alışveriş merkezinde yangın
Antalya'da Kasım'da deniz keyfi
Azra bebeğin hüzünlü bayramı
Çorlu'da fabrika yangını
Şehit ve depremzedeler de unutulmadı
Bayramı yaşayamadılar
Kurban Bayramı başlıyor
Kızamık, öksürükle bulaşıyor
Otogar faresi yakalandı
İnegöl'ün deprem haritası çıkarılacak
THK'dan vatandaşa çağrı
Kurbanda bulaşıcı hastalık uyarısı
Hacı adayları Arafat'ta vakfeye durdu
Edremitli çift kaza kurbanı
Japonya'dan deprem dersleri
Heykeltıraş gibi aşçılar
Şanlıurfa'da kaçak sigara operasyonları
1 saat sonra yeniden cezaevine girdi
Bayramda ‘sessiz reflü’ kurbanı olmayın
Sürücülere bröşürlü uyarı
Et ve tatlı yerine meyve ikram edin
Önce deprem şimdi de soğuk vurdu
Kurban bayramına özel diyetler
Camilerde kadınlara yer açın
İzmir depreme hazırlanmalı
Kurban keserken kurban olmayın
Nikahta ‘11.11.11’ yoğunluğu
Şampiyon deve kurbanlık olacak
Bayramda trafik önlemleri
TEM ve D-100'de bayram yoğunluğu
İşte kurban ibadetinin önemi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol