5 günlük hava durumu
20 Kasım 2011 Pazar
Ayak detoksu ile toksinleri atın

Ayak detoksu ile toksinleri atın

  • yeni haber
  • AA
  • Giriş Saati: 20.11.2011  10:29
    Güncelleme : 20.11.2011  10:30

Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi ve birçok sağlık sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olan toksinler, ''Ion Detoks Spa'' yöntemi ile vücuttan atılabiliyor.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ersun Çobanoğlu, toksinlerin ciddi sağlık riski yaratabildiğini, iki ya da daha fazla toksinin biraraya geldiğinde daha güçlü bir etkiye sahip olduğunu ve sağlığı olumsuz etkilediğini söyledi.

Dişlerdeki cıvalı dolguların, kök kanallarında anaerobik bakterinin, antibiyotik kullanımına bağlı bağırsaklarda anormal bakteriyel floranın, kurşunlu benzin kullanıldığı dönemde kemiklerde birikmiş olan kurşunun, kanda dolaşarak karaciğer metabolizmasını bozan ilaçların tüketiminin her geçen gün arttığını belirten Çobanoğlu, toksin kaynaklarının hızla çoğalmasından dolayı vücudun hızla toksinlerden arındırılması (detox) gerektiğini ifade etti.

''Radyo frekanslı Ion Detoks Spa'' uygulaması ile güçlü bir detoks sağlanabildiğini ve uygulama esnasında ağrı ya da sızı hissedilmediğini anlatan Çobanoğlu, uygulama sonrasında vücudun toksinlerden arınmasının yanı sıra bakımlı el ve ayaklara kavuşmanın da mümkün olduğunu vurguladı.

Çobanoğlu, kronik yorgunluk hali, sık sık acıkma, bazen geceleri açlık hissi ile uyanma gibi belirtilerin vücutta toksin biriktiğinin göstergesi olduğunu ifade eden Deveci, şu bilgiyi verdi:

''Bunun dışında, mide ekşimesi, gaz, hazımsızlık, şişkinlik ve geğirme yakınmaları, vücutta ödem şikayetleri (şişlik), aşırı ve sık yemek yeme arzusu, baş ağrısı ya da migren nöbetleri, rahatsız ve yetersiz uyku, gereksiz, aşırı hiddet, öfke hali, sık sık değişen ruh hali (gün içinde mutluluk ve mutsuzluk , sakinlik ve öfke dalgalanmaları), depresyon veya bunaltı ve kararsızlık hali, unutkanlık, belirli bir sebebe bağlı olmaksızın kilo alma ve verme, tırnak değişikliği, tırnaklarda çatlama, beyaz lekeler, çabuk kırılma, saçlarda kırılma, kuruma ve aşırı dökülme, tekrarlayan sırt ve boyun ağrıları, eklem ağrıları, kas güçsüzlüğü kramplar, egzersize karşı isteksizlik, sık sık idrara çıkma, aşırı ve kötü kokulu terleme, göz altlarında koyu halkalar, gözde sulanma ve kaşıntı, tekrarlayan deri döküntüleri, isilik, kırmızı lekeler, pullanmalar, kurdeşen atakları, uzun süren öksürük, boğazda yanma ve batma hissi gibi şikayetlerde önde gelen belirtiler arasında yer alır.''

''Ayak detoksu ile toksinler vücuttan çıkıyor''

Estetisyen Tuğba Deveci de ayak tabanının 60'dan fazla refleksoloji noktası içeriğini, bunun vücutta enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Deveci, ayak detoksu uygulamalarının, ayak tabanı aracılığı ile toksinleri çıkararak detoksun sağlanmasına aracı olduğunu belirterek, işlemi şöyle anlattı:

''Ayaklar su ile doldurulan Ion Detos Spa yönteminin uygulandığı cihaz içine yerleştiriliyor. Ayaklarda vücuttaki her bir organla bağlantılı olan noktalar bulunuyor ve cihaz çalışmaya başladığında bu noktalardan hücre duvarları arasındaki biriken zehirli maddeler çıkmaya başlıyor. Seans boyunca zehirli maddeler (toksinler) bu noktalardan vücuttan suya atılıyor.

Suya bastırılan prob, düşük sıcaklıkta ozon üretmek için çok özel metal karışımından hazırlanıyor. Ozon son derece dengesiz madde olduğundan hemen parçalanıyor ve işlem sonucunda su ve negatif iyonlar oluşuyor. Uygulama iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşama, negatif iyonları vücuttan çıkarma şeklinde oluyor. ilk aşamada, negatif iyonlar, elektroforez sayesinde vücuttaki lenfosisteme sızıp toksinlerle ve atık maddelerle birleşiyor. Vücut sıvılarında toksinler pozitif elektrik yükü taşıyor ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çeviriyor ve suda erimesini sağlıyor.

İkinci aşamada ise lenften tüm toksinler çekiliyor. Mikroskobik büyüklüğünde olan tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılıyor.

Uygulama sırasında özel cihaz içine yerleştirilen ayakların bulunduğu su, toksinlerin bulunduğu bölgeye göre renk değiştiriyor.''

İyon ayak detoksunu kimler yaptırmalı?

Deveci'nin verdiği bilgiye göre, baş ağrısı, yorgunluk şikayeti olanların, kabızlık problemi ve sindirim bozuklukları çekenlerin yanı sıra iyon ayak detoksu yaptırması önerilen kişiler şöyle:

''Kaygı, sıkıntı, stres problemi olanlar, akne problemi olanlar, eklem ağrıları çekenler, bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler, alkol, sigara, kafein gibi maddeleri tüketenler, sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar-kaynak-boya-tiner gibi), ağır metallere mağdur kalanlar, hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler, kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar, hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar, sağlık düzenini korumak isteyen herkes.''

Vücudunda elektronik veya mıknatıslı cihazları taşıyanların, açık yarası bulunanların, hamile ve emziren kadınların, 8 yaşından küçük çocukların, organ nakli ameliyatı geçirenlerin ve psikolojik tedavi görenlerin ise uygulamayı yaptırması tavsiye edilmiyor.

kalan karakter 460

adil adil

ayak detoksuna inanmıyorum kova dolu suya elektrot sokup içine iletkenliği olan tuz atıp ayaktan alınan topraklada suyun rengi değişiyor ayağımızı sokmadanda aynı işi pirizden aldığımız topraklı bir kablo soksak yine suyun rengi değişir insanları kandırıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.03.2014 01:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Van'dan köylere göç
Erkekler daha geç hazırlanıyor
İkinci bölümde neler olacak?
Bayram Oteli'nin alanı kapatıldı
Ünlü Halk Ozanının evlat acısı
Van'daki göç devam ediyor
Türk işi nakliye
10 çeşit şifalı bitkinin gücü!
Havalar nasıl olacak? HARİTALI
Duble yollar işe yaradı
Diş macunu hırsızları kamerada
Artık suçlu kokusundan bulunuyor
En çılgın evlilik teklifi
Bakın nereden ödül aldı!
Kaza yapan otomobil denize uçtu
Markete uyuşturucu baskını: 3 gözaltı
'Hayat Devam Ediyor' ekrana kilitledi
Bu hatta ilgi çok!
Uyarı etiketlere taşınıyor DİKKAT!
Maden sektöründeki iş kazaları bilançosu
'Aldattın' deyip öldürdü
Yemeğe zaman ayıramayanlara özel!
50 bin depremzede kentten göç yolunda
Bayraktar: Yeni Van, Kevenli'de kurulacak
Ben yandım siz yanmayın
Türk sineması 'ustasız' ustası Akad'ı kaybetti
Hemşehri kavgasında kan aktı
Vanlı gençleri eğitip televizyoncu yapacak
Dehşet kargocu kılığında geldi
100 kasa çinakopu kayalıklara attılar
113 TIR'lık peşmerge yardımı ulaştı
92 kilo esrara okul aracı kamuflajı
Yerlerine sığamayan pazarcılar eylem yaptı
Şehzade Orhan'ın kayınvalidesi öldü
'Hayat Devam Ediyor' ilk bölümüyle hayatı durdurdu
Atalay: Hayvan sahiplerinin zararı karşılanacak
Erkeklerden, kadına şiddete karşı yürüyüş
Esrar içip 3 çocuğunu ekmek bıçağıyla katletti
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol