5 günlük hava durumu
28 Şubat 2012 Salı

'ın yeğeninden açıklama

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 28.02.2012  12:14
    Güncelleme : 28.02.2012  17:26

'ın yeğeni , ünlü oyuncunun olduğu hakkındaki haberlerin abartıldığını söyledi.

Türk sinemasının önemli oyuncularından 'ın yeğeni , dayısının sağlık durumuna ilişkin bazı söylentiler olduğunu hatırlatarak, ''Gazetelerde yazıldığı gibi bir durum yok. Kendisi ameliyatı oldu. Başka bir rahatsızlığı da yok'' dedi.

İnanır, dayısı Kadir İnanır'ın Okmeydanı'ndaki Memorial Hastanesi'nde beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın tarafından ameliyat edildiğini söyledi.

Kadir İnanır'ın iki saatlik ameliyatın ardından servise alındığını ve durumunun çok iyi olduğunu belirten Levent İnanır, ''Dayım Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin çeşitli söylentiler çıktı, bazı abartılar yapıldı. Kendisi bel fıtığı ameliyatı oldu. Ondan önce de ciğerlerini biraz üşütmüştü. Halledilemeyecek bir durum değil. Dayımın akciğerinde bir ödem oluşmuş fakat buna kanser diyemeyiz. Daha çok üşütmeden kaynaklı bir durum. Bel fıtığı iyileşince onun da tedavisi yapılacak. Sevenleri ve medya bu olayı biraz abarttı. Şu anda durumu iyi. Başka bir rahatsızlığı da yok'' dedi.

Levent İnanır "Bize kanser lafı çok ağır geliyor" diye konuştu.

İnanır'ın ameliyatını gerçekleştiren doktor: Bel fıtığını temizlemiş olduk. Cuma günü de akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak

Ünlü oyuncu Kadir İnanır'ı ameliyat eden Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın, İnanır'ın bel fıtığı problemi olduğunu ve damarlarındaki kanal darlığı nedeniyle ayak bileğinde güçsüzlük bulunduğunu, bu nedenle bu sabah 2 saat süren bir ameliyat gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Cuma günü de akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak. Akciğerde büyük bir problem yok'' dedi.

İnanır'ın bugün Okmeydanı'ndaki Memorial Hastanesi'nde geçirdiği ameliyata ilişkin basın mensuplarına bilgi veren Aydın, ünlü sanatçının hem arkadaşı hem doktoru olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

''Kadir Bey 2-3 haftadır, akciğer enfeksiyonu geçirmişti. O sırada bizim çok öteden beri takip ettiğimiz özel bir problemi de vardı. Bu, bel fıtığı dediğimiz olay. Aynı zamanda kanal darlığı da ayak bileğinde güçsüzlüğe neden olunca, akciğerdeki enfeksiyonu kontrol ettikten sonra, bel fıtığından ameliyat etme kararı aldık. Akciğerlerindeki olay araştırıldı, çok da önemli olmadığına karar verildi. Benim ameliyat yapmama izin verdiler. Bu sabah, 2 saat süren bir ameliyat yaptık. Hem bel fıtığını temizlemiş olduk, hem de kanalını açtık.''

İnanır'ı az önce kaldırıp yürüttüğünü anlatan Prof. Dr. Aydın, ''Her şey yolunda, hiçbir problem yok. Bu ameliyatlar, biliyorsunuz mikrocerrahi dediğimiz teknikle yapılıyor. Bu nedenle ameliyattan 3-5 saat sonra hastayı kaldırmamız, 4-5 saat sonra da göndermemiz mümkün oluyor. Ancak kendisinin bir de tansiyon sorunu olduğu için onu bugün burada tutacağız'' dedi.

Gazetecilerin, ''Cuma günü bir başka operasyon olacağı yönünde duyum aldıklarını'' belirtmeleri üzerine de Prof. Dr. Aydın, ''Cuma günü de, akciğerlerinde küçük bir operasyon yapılacak. Akciğerde büyük bir problem yok'' cevabını verdi.

Kadir İnanır'ın ''Kanser olup olmadığını'' soran bir gazeteciye de Prof. Dr. Aydın, ''Bu duruma hemen kanser demek doğru değil. Akciğerinde nispeten iyi huylu bir şey çıktı. Eğer ciddi bir şey olsaydı, ameliyat yapmama izin vermezlerdi. Geniş bir olmuş olsaydı biz bu ameliyatı yapamazdık. Çok minik bir şey bulundu, bu yüzden ameliyatını yapabildik. Cuma günü Kamil Kaynak, endoskopik bir operasyonla alacak'' cevabını verdi.

Bir başka gazetecinin, ''İlerisi için bir risk taşıyor mu?'' sorusuna yönelik de Aydın, ''Hiçbir risk taşımıyor. Aynı, bildiğiniz eski Kadir İnanır. Setlere kısa zamanda dönecek merak etmeyin. Orada bir problem yok'' dedi.

Prof. Dr. Aydın, ''Anjiyo yapıldı mı?'' sorusu üzerine de, anjiyo yaptıklarını, her şey pırıl pırıl olduğu için de bugün ameliyatı gerçekleştirdiklerini söyledi. İnanır'ın bugünkü ameliyat nedeniyle bir gün hastanede kalacağını dile getiren Aydın, ''Bizim ameliyatımız için bir gün, Kamil beyin incelemelerine göre de 1-2 gün daha kalabilir'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Kanser diyebilir miyiz?'' sorusunu da Prof. Dr. Aydın, şöyle cevap verdi:

''Hayır. Akciğerinde korkulan küçük hücreli bir şey olmadığını anlamış olduk. Biliyorsunuz akciğerin bazı kanserlerine ameliyat bile yapılmaz. Bu, küçük bir şey, çıkartılacak. Bir problem yok. Biz, kanser kelimesine genel anlamda tümör diyoruz. O bölgede küçük bir şişlik var. Çok küçük, etrafa yayılmamış. Yapılan çalışmalarda da bir problem olmadı. Onu Kamil Kaynak hocamız halledecek. Hepimize geçmiş olsun.''

Etiketler : , , ,

kalan karakter 460

oflu oflu

akciger kanserimi ickiyi sigarayi nasil sever biliyormusunuz sen yeterki icki ic sigara ic akciger ve karacigeri hemen gasp eder bir dahada oradan gitmez bundan sonrasi ALLAHIN mucizesi olur yasaman icin ayette var icki icmeyin diye hele sigara aman ALLAHIM kanserin en sevdigi sey

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır10
cevapla 28.02.2012 15:16
esra esra

cok sukur kanser degilmis cok sevindim acil sifalar olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 28.02.2012 14:41
cansell cansell

geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır1
cevapla 28.02.2012 14:13
nazan nazan

ALLAH acil şifalar versin..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.02.2012 18:14
deniz deniz

çok geçmiş olsun....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.02.2012 19:19
Gülüzar Gül Gülüzar Gül

Degerli aktör, büyük gecmis olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.02.2012 18:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Başkent'te eğitime kar engeli
Muhteşem üçlü rekor kırdı
Leopara fare verirken elini kaptırdı
İkinci yüz naklinde iyi haber
Kol ve bacaklarının yanına gömüldü
Kar karayolunu kapattı
Uçağa yıldırım düştü
Tir tir titreyeceğiz
Küçük kıza önce tecavüz sonra şantaj
Cam kemik hastası Şeyma Nur yardım bekliyor
Kar geri geldi HARİTALI
Gelin ve damada kelepçe sürprizi
Yıkık haldeki direk tehlike saçıyor
Cesetleri kilerde bulundu
Köy çeşmelerinden çamur akıyor
Otelde yangın paniği
Sonsuz yaşamın sırrı bulundu
Bursa-İstanbul yolu kapandı
"Üniversiteye haksızlık etmek gerekmiyor"
En acı tesadüf
Ozan Doğulu'dan şok itiraf
Türk doktorlardan bir başarı daha
Maalesef en tehlikelilerinden biri
30 metreden atladı, sahilden yürüyerek çıktı
Gecekonduda yangın paniği
Nakil haberleri gençleri etkiliyor
İDO'dan sefer iptalleri
İstanbul'un ilk dönüşecek 18 ilçesi!
Koyunlarında yılan beslemişler
16 yılda 9 bin 500 çifti evlendirdiler
Oscar’dan en özel anlar SİNEMA
Hırsızları telefon mesajı yakalattı
İki ailenin ocağına ateş düşüren 2 kaza
"Türkiye'de değil ama yurtdışında kullandım"
Topbaş: Sekiz yılda yatırım için 46 milyar lira harcandı
İple boğup otoyol kenarına gömdük
İki gün kar yağışı tedbirinizi alın!
Beş gencin son halayı...
Ocak açıkken çakmak aramaya gitti
Aksaray'da 105 kilo eroin
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol