5 günlük hava durumu
16 Aralık 2009 Çarşamba
İLİŞKİLİ HABERLER
Aldatılan insanlar kanser hastası gibi acı çeker
Bu yaranın izi hiç silinmez
Sanal flört aldatma sayılmaz
Eşinize değil ilişkinize ikinci bir şans verin!
Aldatan erkek hem karısını hem sevgilisini birlikte ister...
Gerçek farklı söylenen farklı
Aldatmanın bedelini çocuklar ödüyor
Farklı tavırlar olabiliyor
Eşinize değil ilişkinize ikinci bir şans verin!

Eşinize değil ilişkinize ikinci bir şans verin!

  • yeni haber
  • Giriş Saati: 16.12.2009  15:56
    Güncelleme : 16.12.2009  15:56
- Eş bir kere aldattıysa, ikinci bir şans verilmeli mi?
İlişki; emek, destek, uzun sürelilik ve özen gerektirir. Bu anlamda ilişki, hep iyi dönemleri olan bir yapı değildir. Bireyler ilişkinin iyi dönemlerinden ne kadar faydalanıyorsa, bu faydalandıklarını, kötü dönemlerini çözme konusunda kullanmak durumumdadırlar. Olaya şans verme değil de, ilişkiyi çözme olarak bakılmalı. İnsanların eşe değil, ilişkiye şans vermeleri gerekir. İnsanların ilişkiye şans verip, problemi çözme konusunda gayret göstermeleri ve ilişkinin devam edebilirliğini sağlamaları önemlidir. Bu, eşe verilen şans olarak düşünülmemelidir.

CİNSELLİK DE ÖNEMLİ!
- Cinsel aldatmayı önemsemeyen biri evliliğinde mutlu olabilir mi?
Hiçbir erkek ya da kadın aldatılmanın hiçbir şeklini kabul etmez. Ama çaresiz kalınan konularda bir grup kadın, eşinin cinsel aldatmalarını duygusal olarak gözardı edebilmektedir. Ama bu, kadının mutsuzluğunu içten içe zaman içerisinde arttıran bir durumdur. Bir kadın ya da bir erkeğin cinsel aldatmayı gözardı etmesi mümkün değil.

ALDATILAN DA SADAKATSİZ!
- Bir ilişkide hep aldatan mı suçludur?
Böyle olduğunu söylemek çok doğru olmaz. Nasıl ilişkinin olumlu yanlarına iki birey birden katkıda bulunuyorsa, olumsuzluklarına da yine iki birey katkıda bulunur. Bir aldatmada, bir tarafın bu aldatmaya sebep olma oranı daha fazlayken, diğerinin az olabilir. Aldatma, iki bireyin de birbirleriyle yaşadıkları problemleri çözme becerilerinin düşük olmasından kaynaklanır. İlişki iki kişiye aittir. Her aldatmada iki insanın da katkısı vardır ama katkı oranları çiftten çifte değişir. Bazı çiftlerde aldatanın sadakatsiz olma oranı yüksektir, bazı çiftlerde ise aldatılanın.

ERKEK İKİ KİŞİYİ BİRDEN SEVEBİLİR
- Aldatan, sadakatsiz erkek eşini sevmiyor mu demektir?
Erkeğine göre değişir. Bir erkek duygusal olarak eşi dışında başka bir kadına bağlıysa, o zaman eşinden duygusal olarak uzaklaşmıştır ve sevgisi azalmıştır. Çoğu durumda aldatan erkek aslında duygusal olarak eşinden uzaklaşan erkektir. Fiziksel olarak aldatanların çoğunda ise, aslında erkek eşini seviyordur. Bazı durumlarda ise, erkekler hem eşini, hem de ilişki yaşadığı diğer kadını aynı anda sevebiliyor. Yani erkeklerin, çoğu kadının aksine aynı anda iki kadını sevmeleri mümkün.

ALDATILAN ERKEK HİSSETMEZ
- Erkekler mi yoksa kadınlar mı aldatıldıklarını daha çabuk anlıyor?
Erkekler bu durumu çok fazla hissetmiyorlar. Çünkü hiçbir zaman eşlerinin kendilerini aldatabileceklerini düşünmüyorlar!

EŞİNİ DE RAHATLATIR
Kadın aldatsa bile, bu durumu daha iyi kapatıyor. Erkeğin duygusal olarak hissetme gücü, kadın kadar güçlü değil. Ayrıca erkekler kadınları çok fazla sorgulamıyor. Aldatan kadın bunu duygusal olarak erkeğine çok hissettirmiyor. Eş zamanlı olarak eşini de rahatlatıcı birtakım duygular verebiliyor. İlişkisini kendi iç dünyasında yaşıyor. Dolayısıyla da erkek bir şey anlamayabiliyor.

ERKEK KABULLENEMİYOR
- Kadının mı yoksa erkeğin mi aldatılmayı kabul etmesi daha zor?
Her ikisinin de çok zor. Aldatılan kadın ile aldatılan erkek arasında bireysel açıdan çok büyük fark yok. Ama toplumsal bakış açısı bakımından çok büyük farklar var. Bu anlamda da erkeğin aldatılmayı kabullenmesi çok zor. Sosyal olarak, toplumsal olarak kadının aldatılması daha kabul edilen bir durum.

KADIN KOLAY ATLATIYOR
- Aldatılan kadın mı, yoksa erkek mi kendini daha kolay toparlıyor?
Kadın daha çabuk toparlıyor, çünkü affedici fonksiyonu erkeğe göre daha güçlü. Affetme, aslında aldatmada yaşanan psikolojik sürecin özet ismi. Affedici yapısından dolayı kadın aldatmayı daha kolay çözüyor. Ama hiçbir aldatma tamamen çözümlenmez. Her aldatmadan geriye mutlaka ömür boyu sürecek bir iz kalır.

kalan karakter 460

volkan_1903bjk volkan_1903bjk // ADANA

ya aldatmanın şansımı olur ya o bir kere tercih yapmış o bir anlık hata değil asla kabullenemem her yüzüne baktığında aklına o gelir o masumluk silinir

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 29.04.2010 19:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yaşam Dosyaları
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol