X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karataş Balık Pasajı Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karataş Balık Pasajı Yenilendi

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:58
ADANA’NIN KARATAŞ İLÇESİNDE, YAKLAŞIK 50 YILDIR YENİLENMEYEN BELEDİYE BELEDİYE BALIK PASAJI’NIN ALTYAPI VE IŞIKLANDIRMA DÜZENLEMELERİ YAPILARAK ZEMİN DEĞİŞİMİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI.
Karataş Balık Pasajı Yenilendi

’nın Karataş ilçesinde, yaklaşık 50 yıldır yenilenmeyen Belediye Belediye Balık Pasajı’nın altyapı ve ışıklandırma düzenlemeleri yapılarak zemin değişimi çalışmaları tamamlandı.
Kurulduğu 1967 yılından bu yana ilk defa Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ın talimatıyla yenilenen Balık Pasajı’nın alt yapısı, ışıklandırma ve zemin değişimi çalışmaları tamamlandı. Pasajda bulunan esnaf ile vatandaşların daha temiz bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için pasaja daha güzel bir görünüm kazandırdıklarını belirten Ünal, “Yıpranmış ve bakımsız görünümü pasaj esnafı kadar alışveriş yapan vatandaşlarımızı da rahatsız ediyordu. Yeni çalışmayla pasajın alt yapısını düzenleyerek haşerelerden ve kötü kokudan arındırılması ve tertemiz bir ortamda esnafımızın hizmet sunmasını sağladık” dedi.
Balıkçı bir ailenin çocuğu olduğunu ifade eden Yusuf Akol adlı vatandaş ise yıllardır Balık Pasajı’nda balıkhane işlettiğini ve bugüne kadar bir çok sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. 20 gün öncesine kadar pasajda farelerin gezindiğini vurgulayan Akol, “Esnaflar arasında para toplayarak bakım yaptıracaktık. Başkan Ünal pasaj ziyaretinde pasajın alt yapı kanalizasyon şebekesi, zemin döşemesi, aydınlatma sistemlerini ve tuvaletlerini yenileme sözünü vermişti. İş yerlerimiz Görüldüğü gibi modern ve tertemiz bir görünüm kazandı” diye konuştu.