X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Develi: "Çalışanlar Zorla Üye Yapılamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Develi: "Çalışanlar Zorla Üye Yapılamaz"

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
CHP ADANA MİLLETVEKİLİ TURGAY DEVELİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ TEPEDEN İNME TALİMATLARLA ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ'NE ÜYE YAPILMASININ YANLIŞ BİR UYGULAMA OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Develi: Çalışanlar Zorla Üye Yapılamaz

CHP Milletvekili Turgay Develi, Adana Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının tepeden inme talimatlarla Ülkücü İşçiler Derneği’ne üye yapıldığını ileri sürdü.
Develi, yaptığı açıklamada, belediye çalışanlarının iradeleri dışında belediye yönetimlerine yakın sendikalara emrvakilerle üye yapılmasının, insan haklarına aykırı olduğunu söyledi. Develi, "Örgütlülüğü yücelten, dayanışma bilincini geliştiren bütün örgütlülüklere saygı ve destek bizim temel prensibimizdir. Ancak, bireyin hak ve özgürlüklerini kısıtlayan emrivaki üyelik girişimleri ve dayatmaları kabul edilemez. Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına gelen mesajlarda ’Adana Ülkücü İşçiler Derneği’ne üyeliğinizin gerçekleşmesi için maaş aldığınız bankaya talimat vermeniz ve üye kimlik kartını almanız gerekmektedir’ deniliyor. Bu içerikteki tepeden inme talimatlarla çalışanların bireysel özgürlüklerine müdahale edilmemelidir" dedi.