X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
ADANA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK, SEYHAN TEPEBAĞ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE BÜNYESİNDE 3 BİNİ AŞKIN KİTAP VE 12 BİLGİSAYAR BULUNAN ‘Z KÜTÜPHANE’NİN AÇILIŞINI YAPTI.
Tarihi Okula Teknolojik Kütüphane

Valisi Mustafa Büyük, tarihi Seyhan Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bünyesinde 3 bini aşkın kitap ve 12 bilgisayar bulunan ‘Z Kütüphane’nin açılışını gerçekleştirdi.
Milli Eğitim Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün koordinesiyle Seyhan Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 3 bin kitap, 12 bilgisayar barındıran, 160 metrekare alanda aynı anda 60 öğrencinin faydalanabileceği ‘Z Kütüphane’, Vali Mustafa Büyük ve kent protokolünün katılımıyla açıldı.
Kütüphaneyi gezip okul müdürü Ayşe Tetik’ten kütüphane hakkında bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Büyük, İmam Hatip Liseleri’nin son dönemde diğer okullarla eşit şartlara sahip olduğunu ve gençlerin çok daha iyi bir şekilde yetiştirilmeye çalışıldığını kaydetti. Büyük, “Z Kütüphane uygulamaları çocuklar için çok dikkat çekici. Hoşlarına giden, günümüz dünyasının geldiği teknolojik gelişmeleri de içinde barındıran çok faydalı bir uygulama türü. Okulumuza hayırlı olsun. Çocuklarımız inşallah çok güzel bir şekilde istifade ederler” diye konuştu.
Bünyesinde 13 bilgisayar da bulunduran Z Kütüphane’de öğrencilerin hizmetinde bir yazıcı, 7 masa ve 40 sandalye bulunuyor.