X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale Şehitleri’ni Konserle Andılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çanakkale Şehitleri’ni Konserle Andılar

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
ÖZEL ÇUKUROVA BİLFEN OKULLARI, ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI VE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ KONSERVATUAR BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, VERDİKLERİ ÖZEL BİR KONSER İLE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI.
Çanakkale Şehitleri’ni Konserle Andılar

Özel Çukurova Bilfen Okulları, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Çukurova Üniversitesi Konservatuar Bölümü öğrencileri, verdikleri özel bir konser ile Çanakkale şehitlerini andı. Bilfen Okulları Filarmoni Orkestrası ve Polifonik Çocuk korosunun da görev yaptığı etkinlik, Çukurova Belediyesi Tiyatro Salonu’nda kalabalık bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleştirildi.
2013-2014 eğitim öğretim yılında kurulan Filarmoni Orkestrasının verdiği ikinci konser olduğunu belirten Bilfen Müzik Okulu Sorumlu Öğretmeni Ayla Çetkin, henüz 1 yıl dolmadan başarılı etkinliklere imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Çetkin, “Müzik Okulu öğrencilerinden oluşan orkestranın konserleri, sosyal projeler halinde devam edecek” dedi.
Konser sonunda sahneye çıkan Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Avcı, “Öğrencilerimiz bize gerçekten duygu dolu anlar yaşattı. Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Müzik Okulu çalışmalarımız 10 yıldır devam ediyor. Filarmoni orkestrasını 1 yıl önce kurduk. Bu durum Özel Çukurova Bilfen Okulları’nın sanata verdiği önem ve desteğin göstergesidir” diye konuştu.
Gecenin sonunda Bilfen Okulları kurucularından Kanber Kocaöz ve Melahat Kabasakal, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü’ne ve Çukurova Üniversitesi Konservatuar Müdürlüğü’ne plaket verdi.