X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sokak Hayvanları Yerinde Kısırlaştırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sokak Hayvanları Yerinde Kısırlaştırılacak

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:46
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI HAYVAN SAĞLIĞI VE YETİŞTİRİCİLİĞİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTERECEK OLAN GEZİCİ AMELİYATHANE ARACI HİZMETE GİRDİ.
Sokak Hayvanları Yerinde Kısırlaştırılacak

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan gezici ameliyathane aracı hizmete girdi.
Gezici ameliyathanenin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törene Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Ahmet Bayram, Doğal Hayatı Koruma Derneği (DOHAYKO) Başkanı Nesrin Çıtırık, Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım ve her iki hayvan dostu derneğin yöneticileri katıldı.
Nesrin Çıtırık ve Metin Yıldırım, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün göreve gelmesinin ardından sahipsiz hayvanların korunması yönünde önemli faaliyetlere imza atıldığını belirterek, gezici ameliyathanenin bu konuda bir dönüm noktası olduğunu ifade ettiler.
Gezici ameliyathanede sahipsiz hayvanların kısırlaştırılmasına yönelik yerinde müdahale gerçekleştirilecek.