X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yılmaz Güney Doğum Gününde Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yılmaz Güney Doğum Gününde Anıldı

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 22:18 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 03:18
PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SEYHAN BELEDİYESİ TARAFINDAN YILMAZ GÜNEY’İN DOĞUM GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ. SEYHAN BELEDİYESİ YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ’NDEN DÜZENLENEN ETKİNLİĞE KATILIM YOĞUN OLDU. ETKİNLİĞİN AÇILIŞ KONUŞMASINI YA
Yılmaz Güney Doğum Gününde Anıldı

Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında Seyhan Belediyesi tarafından Yılmaz Güney’in Doğum Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nden düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bu tür etkinliklere katılımın fazla olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Başta Yılmaz Güney ve Yaşar Kemal olmak üzere Çukurova topraklarının önemli isimlerini Portakal Çiçeği karnavalında anacaklarını kaydeden Karalar, “Yılmaz Güney 78 yıl önce bu toprakların acısıyla yoğrularak bu noktalara gelmiş. Onun filmlerini izlerken kendimizi görmemek mümkün değil. Bu topraklar tarih boyunca üretken ve verimli insanların doğduğu, sonradan yerleştiği yerler olmuştur. Başta Yılmaz Güney olmak üzere Karacaoğlan, Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Muzzaffer İzgü bunlardan bazılarıdır. Sevgili lılar, sizlerle karnavalları, kültür ve sanat etkinliklerini renklendiriyoruz. Biz Adana’yı tanıtan her türlü etkinliği çok ciddi katkı koyacağız” dedi.
Karalar’ın konuşmasının ardından yazar Güney Özkılınç, “Sinema’nın Güney’i” kitabında gençlik yıllarını kaleme aldığı Yılmaz Güney hakkında sunum yaptı.
Etkinlik, Time Code müzik grubu, film müzikleri, pandonim gösterileri ile son buldu.