X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Adana - Koçkorata İş, Dostluk Ve Kültür Hattı İçin İlk Adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

- Koçkorata İş, Dostluk Ve Kültür Hattı İçin İlk Adım

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
KIRGIZİSTAN KOCHKOR (KOÇKORATA) BELEDİYE BAŞKANI EGEMBERDİEV KUBANYCHBEK MRYZAMAMYTOVİCH VE BERABERİNDEKİ HEYET, ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ’YÜ ZİYARET ETTİ.
Adana - Koçkorata İş, Dostluk Ve Kültür Hattı İçin İlk Adım

Kırgızistan Kochkor (Koçkorata) Belediye Başkanı Egemberdiev Kubanychbek Mryzamamytovich ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Ziyarette, kardeşliğin, birlikte iş yapılmasıyla korunup, gelişeceğine vurgu yapıldı.
Egemberdiev Kubanychbek Mryzamamytovich, ülkelerinin doğal gaz, petrol ve sıcak su kaynaklarının bulunduğu bir bölgeden geldiklerini, sanayi tesisi konusunda önemli eksikleri bulunduğunu söyledi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Adana ile Kochkor arasındaki münasebetlerin geliştirilmesiyle, kardeşlik bağının daha da güçleneceğini belirtti. Sözlü, “Kırgızlar, Kazaklar, Özbekler, Türkmenler ve Türkler bir ağacın dallarıdır. Bizim birlikteliğimiz gücümüze güç katar. Geldiğiniz yer kardeşlerinizin yurdudur. Sizler de bizim ata yurdumuzdan geliyorsunuz. İnşallah bu gelişiniz hayırlara vesile olur. İnşallah biz de size misafir oluruz ve ilişkilerimiz birlikte iş yapabileceğimiz bir boyuta gelir” dedi.