X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüreğir’de Karnaval Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüreğir’de Karnaval Etkinlikleri

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
‘3. ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI’ KAPSAMINDA YÜREĞİR KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ.
Yüreğir’de Karnaval Etkinlikleri

Resmi açılışı 4 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan ‘3. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında Yüreğir Kültür Merkezi’nde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Korosu’nun şarkılarıyla başlayan programda yine kültür evi öğrencileri dans gösterisi yaptı. Yüreğirlilerin yoğun ilgi gösterdiği programda Adanalı sanatçı Ali Turaç’ta bir konser verdi. Kick-Box gösterisi ile devam eden etkinlikte ayrıca kültür evi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri sergilendi. Ev sahipliğini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yaptığı programa, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı Sadık Tatar ve diğer davetliler katıldı.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, nisan ayının Adana’da portakal çiçeklerinin açtığı bir ay olduğunu belirterek, "Bu ayda etrafa mis gibi kokular yayılır. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’ bu güzelliğin insanların ruhunda da devam etmesi açısından önemli bir etkinlik. Bizde bu yıl Yüreğir’de hem Kültür Merkezimizde, hem de Yüreğir’in değişik bölgelerinde bu etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bu ve bu tür etkinlikler Adana’mızın tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.