X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karnavalda Engelleri Birlikte Aştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karnavalda Engelleri Birlikte Aştılar

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
BU YIL ADANA’DA 3.’ÜNCÜSÜ DÜZENLENEN, TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK SOKAK KARNAVALI OLAN PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI HIZ KESMEDEN SÜRERKEN, MEDLİNE HASTANESİ ÇALIŞANLARI DA KARNAVALDA ENGELLİ ÇOCUKLARLA BİRLİKTE EĞLENDİ.
Karnavalda Engelleri Birlikte Aştılar

Bu yıl ’da 3.’üncüsü düzenlenen, Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı hız kesmeden sürerken, Medline Hastanesi çalışanları da karnavalda engelli çocuklarla birlikte eğlendi.
Adana Özel Medline Hastanesi çalışanları karnaval etkinliklerinin merkezi durumundaki Şinasi Efendi Caddesi’nde açtığı stantta engelli çocukları ağırladı.
Özel bir eğitim merkezinin engelli öğrencilerini Şinasi Efendi Sokağı’na getiren Medline çalışanları, karnaval coşkusuna engelli çocukları da dahil etti.
PALYAÇO ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN GÖZBEBEĞİ OLDU
Özel Medline Hastanesinin Şinasi Efendi’deki standına getirttiği palyaço eşliğinde eğlenen engelli çocuklar. unutamayacakları güzellikle bir gün yaşadı. Toplumun engeli olmayan bireylerinden ayrışmadan şenlik ortamını paylaşan çocuklar palyaçonun komik gösterilerini izledi, çalınan müziklerin ritmine uyup dans etti.
Karnavalı izlemeye gelenler tarafından “Örnek bir davranış olarak” nitelenen Özel Medline Hastanesi’nin bu organizasyonu engelli çocukların ailelerini ve öğretmenlerini de mutlu etti. Hastane yetkilileri ise “Böyle eğlenceli bir ortamı engelli kardeşlerimizin de kaçırmamasını istedik. Birlikte eğlenip, güzel bir gün geçirdik” dedi.