X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hemşirelere Gelecek Planlamasını Anlattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hemşirelere Gelecek Planlamasını Anlattılar

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 11:31
ACIBADEM SAĞLIK GRUBU’NUN DÜZENLEDİĞİ “KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ ÇERÇEVESİNDE HASTANENİN HEMŞİRELİK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ VE İNSAN KAYNAKLARI BİRİMLERİNCE MERSİN ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK YÜKSEK OKULU’NDA OKUYAN ÖĞRENCİLERE GELECEK PLANLAMASI KONUSUNDA
Hemşirelere Gelecek Planlamasını Anlattılar

Acıbadem Sağlık Grubu’nun düzenlediği “Kariyer Günleri” etkinliği çerçevesinde hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları birimlerince Mersin Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’nda okuyan öğrencilere gelecek planlaması konusunda bilgi verildi.
Etkinlik çerçevesinde üniversitenin 4. sınıflarında okuyan hemşire ve ebelere yönelik birer konuşma yapan Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya ve İnsan Kaynakları Uzmanı İlkay Gülen son sınıf öğrencilerine şimdi yapacakları seçimlerin yaşamlarını ömür boyu etkileyeceğini söylediler.
“Sevdiği işi yapan hayat boyu çalışmaz” sözünü öğrencilere hatırlatan ve hazırladığı sunumu barkovizyon ekranında gösteren Özlem Alkaya, “Ama sadece sevdiğiniz işi yapmanız yetmeyebilir. İşinizi mutlu olduğunuz, huzurlu çalışacağınız bir ortamda yapıyor olmanız da çok önemli” diyerek doğru seçimler yapmaları konusunda kendisini dinleyen öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Alkaya’nın ardından söz alan İnsan Kaynakları Uzmanı İlkay Gülen’de öğrencilere çalışacakları kurumun sadece ücret politikasına bakmamalarını tavsiye etti ve kurumsallık açısından da değerlendirmelerini önerdi.
Amaçlarının yeni mezun olacak öğrencilere yol göstermek ve destek olmak olduğunu söyleyen Gülen’in ardından soru cevap bölümüne geçilen etkinlik Özlem Alkaya’nın kapanış konuşması ile sona erdi.