X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çka, Ekoloji İzmir Fuarı’nda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çka, Ekoloji İzmir Fuarı’nda

  • Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 15:02
ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI (ÇKA) BU YIL 6.SI DÜZENLENEN TÜRKİYE’Yİ ULUSAL VE ULUSLARARASI ALANDA TEMSİL EDEN TEK SERTİFİKALI ORGANİK ÜRÜNLER FUARI OLAN EKOLOJİ İZMİR FUARI’NA KATILDI.
Çka, Ekoloji İzmir Fuarı’nda

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) bu yıl 6.sı düzenlenen Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden tek sertifikalı organik ürünler fuarı olan Ekoloji İzmir Fuarı’na katıldı.
15-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen sadece organik ürünlerin sergilendiği fuarda Çukurova Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı ve dekore ettiği standa ve Mersin İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlükleriyle koordine hareket edilerek organik üretim gerçekleştiren tüm üreticiler davet edildi. Fuarda yumurta, narenciye, zeytinyağı, kurutulmuş sebze ve meyve gibi sektörlerden birçok firma katıldı.
Fuarda bölgede organik üretim gerçekleştiren ancak birbirlerini tanımayan üreticiler bir araya gelirken, firmaların tedarik, ihracat gibi bazı konularda birlikte hareket etmek üzere anlaşmaları sağlandı. Ayrıca üreticiler tarafından birçok firma ve tedarikçiyle satış sözleşmesi gerçekleştirildi.