X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir’den İlaç Ve Ambulans Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir’den İlaç Ve Ambulans Desteği

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI, KAS HASTASI İKİ ÇOCUĞU OLAN AİLEYE İLAÇ VE AMBULANS DESTEĞİNDE BULUNDU.
Büyükşehir’den İlaç Ve Ambulans Desteği

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kas hastası iki çocuğu olan aileye ilaç ve ambulans desteğinde bulundu.
İlaç masraflarını karşılayamadıklarını belirten işsiz baba Ahmet Kılıç, "Öncelikle Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye ve Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı’ya teşekkür ediyorum. Çocuklarımın tedavisinde kullanılan ilaçlar normalde yurtdışından geliyor ve ilaç parasını devlet karşılamıyor. Konu daha önce basına yansımıştı. Başkan Hüseyin Sözlü’ nün talimatıyla bana ulaştılar. Büyükşehir Belediyesi bize el uzattı. Allah razı olsun" dedi.
Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı’nın kendilerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiğini vurgulayan Kılıç, "Büyükşehir Belediyesi bize ayrıca bir ambulans tahsis etti, çocuklarımın tedavilerinin devamı için Ankara’ya götürecekler. Bize gerçekten sahip çıktılar” diye konuştu.
Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, sağlıkta da Adanalıların yanında olduklarını belirten Op. Dr. Fatih Karayandı, şunları söyledi:
“İki çocuğu hasta olan ve ilaç desteğine ihtiyaç duyan ailenin durumu basına yansımasına rağmen kimsenin gerekeni yapmaması üzerine biz hareket geçtik. Hüseyin Sözlü Başkanımızın sosyal belediyecilik anlayışından ve bu doğrultuda verdiği talimatlardan yola çıkarak, ailenin ilaç ihtiyacını karşıladık. Ankara’da süren tedavilerine destek olmak için de ambulans tahsis ettik. İnşallah çocuklar sağlıklarına kavuşur.”