X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okul Müdürüne Bıçak Çeken Baba-oğul Gözaltına Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Okul Müdürüne Bıçak Çeken Baba-oğul Gözaltına Alındı

  • Giriş Tarihi: 16.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 12:46
ADANA'DA BİR KİŞİ, OKULDA ÇALIŞAN EŞİNE 3 AYDIR MAAŞ VERİLMEDİĞİ GEREKÇESİYLE MÜDÜRLE TARTIŞTI. TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞÜNCE, MÜDÜRE BIÇAK ÇEKEN ZEYNEL B. VE BABASI GÖZALTINA ALINDI.
Okul Müdürüne Bıçak Çeken Baba-oğul Gözaltına Alındı

’da bir kişi, okulda çalışan eşine 3 aydır maaş verilmediği gerekçesiyle müdürle tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce, müdüre bıçak çeken Zeynel B. ve babası gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. Nihal B., bir ilkokulun ana sınıfında eğitim yılı boyunca yardımcı personel olarak çalıştı. İddiaya göre son 3 aylık maaşını alamadı. Eğitim yılının sona ermesi üzerine işsiz kalan Nihal B., okul müdürü Recep U.’dan maaşını ödemesini istedi. Recep U., Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sözleşmeli çalışan yardımcı personelin maaşlarını ödemediğini, dilekçe ile başvurması gerektiğini bildirdi. Gelirinin, spastik engelli çocuklarının masraflarını karşılamaya yetmediği için eşinin de çalışmak zorunda kaldığını söyleyen Zeynel B. ise, konuşmak için eşi ile birlikte okula geldi. Karı koca müdür ile konuşurken bir anda tartışma çıktı. Tartışmaya Zeynel B.’nin okula gelen babası da katıldı. Bir süre sonra tartışma kavgaya dönüşünce baba oğul bıçak çekti. Öğretmenlerin polise haber vermesiyle olay yerine gelen polis, baba ve oğlu gözaltına aldı.
Baba ve oğul polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.