X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arzuhalciler De Yeni Adliyede Yer İstiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arzuhalciler De Yeni Adliyede Yer İstiyor

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
ADANA ADLİYESİ ÇEVRESİNDE GÜNDE ONLARCA DAVACIYA DİLEKÇE YAZAN ARZUHALCİLER, İNŞAATI SÜREN YENİ ADLİYE BİNASINDA KENDİLERİNE DE YER VERİLMESİNİ İSTİYOR.
Arzuhalciler De Yeni Adliyede Yer İstiyor

Adliyesi çevresinde günde onlarca davacıya dilekçe yazan arzuhalciler, yapımı devam eden yeni adliye binasında kendilerine de yer tahsis edilmesini istiyor.
Küçük bir tabure ve masa düzeneği üzerinde daktilolarıyla günde onlarca şikayet dilekçesi yazıp, bir çok hikayeye tanık ve yardımcı olan arzuhalciler belirsizlik nedeniyle kaygılı.
Türkiye’nin üçüncü büyük adalet sarayı olma özelliği taşıyacak ve bölgenin yükünü hafifletecek Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi’ndeki yeni adliye binası inşaatı sürüyor. Akıbetleri belirsiz olan yaklaşık 20 arzuhalci ise yeni adliye binası ile birlikte buradaki düzenlerinin de değişeceğini düşünüyor.
Adana Adliyesi’nde 10 yıldır arzuhalcilik yapan Süha Karaca, inşaat tamamlanmadığı için önlerinde bir belirsizlik olduğunu söyledi. Yeni adliye sarayında yer alabilmek için herhangi bir girişimde bulunmadıklarını belirten Karaca, “Bekleyeceğiz, göreceğiz. Bize yer gösterirlerse biz de insanlara hizmet etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.