X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çukurova’da Her Gün Bir İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çukurova’da Her Gün Bir İftar

  • Giriş Tarihi: 11.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
ÇUKUROVA BELEDİYESİ GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA HER AKŞAM FARKLI BİR MAHALLEDE İFTAR YEMEĞİ DÜZENLİYOR.
Çukurova’da Her Gün Bir İftar

Çukurova Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da her akşam farklı bir mahallede iftar yemeği düzenliyor. Bu yıl ilçe merkezi dışında da iftar düzenlediklerine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, “Ramazan ayının manevi iklimini vatandaşlarımızla paylaşmanın güzelliği başka” diye konuştu.
HER AKŞAM 1500 KİŞİYLE BİRLİKTE
Ramazan ayı dolayısıyla Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği iftar sofrası bu yıl da adeta dolup taşıyor. Geçen yılki gibi bu yıl da her mahallede büyüklüğüne göre bir ya da iki akşam iftar yemeği düzenleyen Çukurova Belediyesi, çorba dahil toplam dört çeşit yemekten oluşan zengin menüsüyle dikkat çekiyor. Ramazan boyunca iftar yemeğine ortalama her akşam 1500 civarında vatandaşın katıldığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ramazan ayını çoluk çocuk, genç yaşlı Çukurovalılarla birlikte idrak etmenin, manevi iklimi yaşamanın güzelliğini yaşıyoruz” dedi.
POZANTI VE SALBAŞ’TA DA İFTAR
Geçen yılki iftar yemeklerini sadece ilçe merkezindeki mahallelerle sınırlayan Çukurova Belediyesi, bu yıl iftar akşamlarını Pozantı ve Salbaş beldesinde de gerçekleştirdi. Pozantı ilçesi ile Salbaş’taki iftarlara da yoğun katılımlar olurken vatandaşlara oruç açmadan ve iftarın ardından ilahiler söyleniyor, Kuran okunuyor.Yemeklerin taze ve sıcak biçimde servis edilebilmesi için Çukurova Belediyesi çalışanları da yemekçilik şirketi çalışanlarına yardımcı oluyor. Ezan okunup da oruç açılmak istendiğinde tüm vatandaşlar, sıraya girmeden önlerine konan yemeği rahatça yiyebiliyor.