X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kızılay’dan Kan Hastalarına Gıda Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kızılay’dan Kan Hastalarına Gıda Yardımı

  • Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
TÜRK KIZILAYI SEYHAN ŞUBESİ, ADANA KAN HASTALIKLARI DERNEĞİ ÜYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ KAN HASTALARINA GIDA YARDIMINDA BULUNDU.
Kızılay’dan Kan Hastalarına Gıda Yardımı

Türk Kızılayı Seyhan Şubesi, Adana Kan Hastalıkları Derneği Üyesi ihtiyaç sahibi kan hastalarına Ramazan dolayısıyla gıda yardımında bulundu.
Dernek üyelerine, kıyma ve kuşbaşından oluşan kavurma konserveleri dağıtan Kızılay Seyhan Şube Başkanı Eyyüp Azan, hayırseverlerin yardımlarıyla temin edilen hediyelerle, ihtiyaç sahibi muhtaç insanların yüzlerini bu mübarek ayda güldürerek gönülleri fethetmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Kızılay olarak sadece Ramazan ayında değil yılın 12 ayında ihtiyaç sahiplerine imkanlar dahilinde yardım ulaştırmaya gayret ettiklerini belirten Azan, “Tabi ki, burada en önemli unsur hayırseverlerimizdir. Kızılayımıza yaptıkları her yardıma, ihtiyaç sahiplerine kuruşu kuruşuna ulaştırıyoruz. Bir anlamda, bağışçılarımız Kızılayımıza ne kadar destekte bulunurlarsa, o kadar çok ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyoruz. Bu arada, bağışçılarımızın Kızılay’a yaptıkları ayni ve nakdi yardımlar, gelir vergisi matrahından düşülmektedir" dedi.
Adana Kan Hastalıkları Derneği Başkanı Şahin Özbingül de, her yıl yaptıkları yardımdan dolayı Seyhan Kızılay Şube Başkanı Eyyüp Azan’a, tüm üyeleri adına teşekkür etti.