X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ASKON’dan İslam’a Hakaret Eden CHP’li Meclis Üyesine Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ASKON’dan İslam’a Hakaret Eden CHP’li Meclis Üyesine Tepki

  • Giriş Tarihi: 8.10.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 10:13
ANADOLU ASLANLARI İŞADAMLARI DERNEĞİ (ASKON) ADANA ŞUBE BAŞKANI RECEP ÇALIŞKAN, CHP SEYHAN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ALİ AYDOĞAN’IN SOSYAL MEDYADA İSLAM VE PEYGAMBER EFENDİMİZE ETTİĞİ HAKARETLER NEDENİYLE ÖZÜR DİLEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.
ASKON’dan İslam’a Hakaret Eden CHP’li Meclis Üyesine Tepki

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Recep Çalışkan, CHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan’ın sosyal medyada İslam ve Peygamber efendimize ettiği hakaretler nedeniyle özür dilemesi gerektiğini bildirdi.
Aydoğan, geçtiğimiz günlerde Facebook hesabından “Bizim yalancı Muhammed’e ve onun uydurduğu tanrıya inancımız yok” diye bir paylaşım yaptı. Bu sözlerinden ötürü tepki gören Aydoğan, CHP Seyhan İlçe Örgütü tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan da son zamanlarda gerek Peygamber efendimize gerekse de alimlere yönelik çeşitli seviyelerde ithamlar ve hakaretlerde bulunulduğunu anımsattı. Bu hakaretlerin dünyanın dört bir yanına yayıldığını ve pek çok kişiyi rahatsız ettiğini anlatan Çalışkan, “Peygamber Efendimizi yalancılıkla suçlamak, en azından kamuoyundan özür dilemeyi gerektirir. Sayın Av. Ali Aydoğan’ın içtenlikle özür dilemesini istiyoruz” dedi.