X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dünya Çocuklar Günü Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dünya Çocuklar Günü Etkinliği

  • Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 14:10
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ, TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI İLE ÇOCUK VE KADIN HAKLARI DERNEĞİ İŞBİRLİĞİYLE DÜNYA ÇOCUKLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.
Dünya Çocuklar Günü Etkinliği

Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile Çocuk ve Kadın Hakları Derneği işbirliğiyle Dünya Çocuklar Günü etkinliği düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nda gerçekleşen etkinliğe, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Semra Sakar ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, “Çocuklarımızın barış ve huzur ortamı içinde büyümesi için Çocuk Meclisimiz ve Eğitim Çalışma Grubumuz önderliğinde projeler üretmekteyiz” dedi.
Ardından Cafer Recai Gizer İlkokulu öğrencileri sahneye çıktı. Yerel çocuk oyunları oynandı, dövizler açıldı. Çocukların taşıdığı dövizlerde yazılı “Çocuklar geleceğin teminatıdır”, “Ölüyordu suçsuz çocuklar, susuyordu suçlu insanlar”, “Çocuk bugünün yarını, yarının umududur” şeklindeki ifadeler dikkat çekti. Günün anlam ve önemiyle ilgili bildiri, bir öğrenci tarafından seslendirildi.