X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kahta’da Hafızlar Derneği Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kahta’da Hafızlar Derneği Kuruldu

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
HAFIZ ARKADAŞLARIYLA BİR ARAYA GELEREK KAHTA'DA İNSANLARA KURAN ADINA FAYDALI İŞLER YAPMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ BELİRTEN KAHTA HAFIZLAR VE KURAN GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ BAŞKANI HAFIZ BİLAL DEMİR, DERNEĞİN AMACININ KURAN'A HİZMET OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
Kahta’da Hafızlar Derneği Kuruldu

Kahta’da Adaviye Bulvarı üzerinde faaliyet gösterecek olan Kahta Hafızlar ve Kuran Gönüllüleri Derneği kuruldu.
Hafız arkadaşlarıyla bir araya gelerek Kahta’da insanlara Kuran adına faydalı işler yapmayı hedeflediklerini belirten Kahta Hafızlar ve Kuran Gönüllüleri Derneği Başkanı Hafız Bilal Demir, derneğin amacının Kuran’a hizmet olduğunu söyledi.
Dernek Başkanı Hafız Bilal Demir, "Hafız kardeşlerimizle bir araya gelerek Kahta Hafızlar ve Kuran Gönüllüleri Derneğini kurduk. Derneği kurmamızın amacı Kuran’a hizmettir. Özellikle gündüz mesaide olan memurlarımız, çalışan işçi kardeşlerimiz ve esnaflarımızın gündüz çalışıyor olmaları hasebiyle zamanları kısıtlı oluyor. Bizler de bu kardeşlerimiz için derneğimizde gece kursları düzenledik. İlk kursumuz haftaya başlıyor. İnşaallah bu kardeşlerimize iki aylık bir süre içerisinde Kuran’ı, tecvidli olarak derneğimizin nezih ortamında Kuran dersleri ve mahreç dersleri vererek mezun edeceğiz. Aynı zamanda Kuran-ı öğrenirken Kuran’ın mesajını daha iyi idrak edebilmek için haftanın belirli günlerinde tefsir dersleri vereceğiz. Ayrıca müftülüğümüze bağlı bulunan kurslarımızdan mezun olan hafızlarımıza hafızlık icazet merasimi gibi programlar tertip edeceğiz. Son olarak şunu ifade etmek isterim. Eşref-i Ümmet olanlar Hafız-ı Kur’ an olur, Hafız Kur’ an olanın Hafızı, Kur’ an olur. Rabbim bizleri Kur’an’ın hem hafız-ı hem de muhafızı kılsın inşallah" şeklinde konuştu.