X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sandık Kurulu Üyeleri Eğitime Alınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sandık Kurulu Üyeleri Eğitime Alınıyor

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
7 HAZİRAN SEÇİMLERİ İÇİN BU KURSU DUYURUYA ÇIKARDIKLARINI DİLE GETİREN HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ AZİZ ÖZBİLGİÇ, MÜRACAATLARIN 20 NİSAN’A KADAR ALINACAĞINI VE ARDINDAN KURSA GEÇİLECEĞİNİ BELİRTTİ.
Sandık Kurulu Üyeleri Eğitime Alınıyor

Halk Eğitim Merkezi, seçimlerde görev almaları için ‘Sandık Kurul Üyeleri’ Kursunu açıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Adalet Bakanlığı arasında ‘Sandık Kurul Üyeleri’ Kursu protokolü imzalandı. Adıyaman’da da Adalet Sarayı yetkililerinin halk eğitim merkezinden kurs talebi oldu. Talep üzerine halk eğitim merkezi kurs açmak için müracaatları almaya başladı.
7 Haziran seçimleri için bu kursu duyuruya çıkardıklarını dile getiren Halk Eğitim Müdürü Aziz Özbilgiç, müracaatların 20 Nisan’a kadar alınacağını ve ardından kursa geçileceğini belirtti.
Özbilgiç, “300 kişilik gruplar halinde kursiyerleri 8 saatlik eğitime alacağız. Kursun akabinde sertifika verilecek. Büyük ihtimalle bu sertifikayı alanlar sandık kurullarına başvurduklarında görev alabilecekler. Kursa çok yoğun bir talep var, sayı sınırı yok. Sadece devlet memuru değil isteyen herkes başvuruda bulunabilecekler. Başvuruyu yaptıktan sonra kursa alınacaklar. Kursu bitirenlere kesin sandıkta görevlendirilecek demiyorum. Kursa katılanlar görev verilecek diye bir kaide yok. Bu belge zorunlu değil ama ileride olabilir. Çok amaçlı salonda 300’er kişilik guruplara eğitim verilecek. Adliye görevlileri tarafından eğitim verilecek” dedi.