X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Peygamber Sevdalılarından ’Kutlu Doğum’ Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Peygamber Sevdalılarından ’Kutlu Doğum’ Etkinliği

  • Giriş Tarihi: 5.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ADIYAMAN PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU TARAFINDAN HZ. MUHAMMED (SAV) KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİNİN BU YIL 6'NCISI DÜZENLENDİ.
Peygamber Sevdalılarından ’Kutlu Doğum’ Etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hz. Muhammed (sav) Kutlu Doğum etkinliğinin bu yıl 6’ncısı düzenlendi.
Emniyet müdürlüğü yakınlarında yapılan etkinliğe çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi, alana girmek isteyen vatandaşlar polis ekiplerinin oluşturduğu arama noktalarından geçerek etkinlik alanına alındı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte Mevlid-i Şerif okundu.
Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörü Bilal Demir, amaçlarının Peygamberi (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bu etkinliği yaparken tek amacımız, Allah Resulünü daha iyi anlamak. Bu sene her eve, peygamber efendimin hayatını anlatan ve görüntülü CD dağıttık ve bugünde etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Biz inanıyoruz ki, bu ümmetin tekrar huzura kavuşması hatta dünyada olayların son bulması için ancak ve ancak kurtuluşun Hz. Peygamberden geçtiğini biliyoruz. Bu etkinliğimiz bu yıl Türkiye’nin 400 noktasında gerçekleştiriliyor. Halkımız yoğun katılım gerçekleştirerek buraya akın ediyor, herkese teşekkür ediyorum.”
Etkinlik, yapılan konuşmanın ardından Kur’an-ı kerim ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.