X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türk Sağlık-sen’den Ebeler Haftası Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türk Sağlık-sen’den Ebeler Haftası Açıklaması

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
TÜRK SAĞLIK-SEN ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANI İRFAN TOKUR, 21-28 NİSAN EBELER HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI AÇIKLAMADA, EBELERİN SORUNLARININ ÇÖZÜM BEKLEDİĞİNİ DİLE GETİRDİ.
Türk Sağlık-sen’den Ebeler Haftası Açıklaması

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Tokur, 21-28 Nisan Ebeler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, ebelerin sorunlarının çözüm beklediğini dile getirdi.
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı İrfan Tokur, ebelerin çalışma şartlarında sıkıntılar olduğunu ve Ebeler Haftası’na mutlu ve huzurlu girmediklerini vurguladı.
İrfan Tokur açıklamasında şunları kaydetti:
“Ülkemizde tüm zorlu koşullara rağmen anne ve bebek sağlığı için fedakarca hizmet sunan yaklaşık 54 bin ebe arkadaşımızın bugün başlayan Ebeler Haftası’nı mutlu ve rahat bir şekilde karşılamasını isterdik.
2014 yılında 1 milyon 337 bin doğumun gerçekleştiği ülkemizde anne ve bebek sağlık hizmetlerinde çok önemli bir görevi ifa eden arkadaşlarımızın çalışma hayatında sıkıntıları olmamasını arzu ederdik.
Fakat Türkiye’de sağlık çalışanını mağdur etme ve memnuniyetini önemsememe üzerine kurulan bir düzen var. Emeğinin karşılığının verilmemesi, sorunların görmezden gelinmesi gibi bir anlayış var.
Bu bakış açısı tüm sağlık çalışanlarını mağdur ettiği gibi ebe arkadaşlarımızın da sorunlar içerisinde bir çalışma hayatı sürdürmelerine neden olmaktadır.
Bugün ebe arkadaşlarımız kendi işleri dışında çalıştırılmaya zorlanıyorlar. Vekil ebe hemşirelik, kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi istihdam modelleri ile güvencesiz ve düşük ücretlerle çalışmaya mahkum ediliyorlar.
Nöbetler, yoğun vardiyalar ve icaplı çalışma sistemi ile aşırı bir iş yükü altında çalışmak zorunda kalıyorlar.”