X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Kutlu’dan Basın Bayramı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Kutlu’dan Basın Bayramı Mesajı

  • Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
BELEDİYE BAŞKANI HÜSREV KUTLU BASIN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI
Başkan Kutlu’dan Basın Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, 24 Temmuz Basın Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı.
24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümünü nedeniyle mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Halkın gören gözü, işiten kulağı olan gazeteciler, toplumun temel yapı taşlarının başında gelir. Eğer bir yerde gazeteci yoksa, basın mensubu yoksa orada ne demokrasiden söz edilebilir, ne de özgürlükten. Basın mensupları insanların en önemli ihtiyacı olan haber alma işlevini yerine getirerek, topluma büyük bir yarar sağlamaktadır.
Bizler yerel yönetimler olarak, yerel basına büyük önem veriyoruz. Bizi şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak, yaptığımızı halka ulaştıracak yerel basındır. Sadece yapılan değil yapılmayanları da gündeme getirerek, bizlere yön göstermeleri de son derece önemlidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, hayattan haberdar olmamızı sağlamak için zor şartlarda ve büyük bir özveriyle görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının 107. yıl dönümünü ve Basın Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş olan basın çalışanlarımızı da rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.