X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bayat’ta 3 İşçi Typ Kapsamında İşe Yerleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bayat’ta 3 İşçi Typ Kapsamında İşe Yerleştirildi

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
TÜRKİYE İŞ KURUMU AFYONKARAHİSAR İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE AFYONKARAHİSAR’IN BAYAT İLÇE BELEDİYESİ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL GEREĞİ TOPLUM YARARINA PROGRAMI (TYP) ÇERÇEVESİNDE KURA SONUCU ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN 6 İŞÇİ İLÇENİN BOZULAN YOL VE KALDIRIMLARINI ONARI
Bayat’ta 3 İşçi Typ Kapsamında İşe Yerleştirildi

Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bayat İlçe Belediyesi arasında imzalanan protokol gereği Toplum Yararına Programı (TYP) çerçevesinde kura sonucu çalışmaya başlayan 6 işçinin ilçenin bozulan yol ve kaldırımlarının yenilenmesi çalışmasında görev aldıkları belirtildi.
Konuyla ilgili bilgi veren Afyonkarahisar’ın Bayat İlçe Belediye Başkanı Kadir Üçer, TYP çerçevesinde sigorta primleri ve ücretlerin İş Kur İl Müdürlüğü tarafından karşılanan 6 işçinin ilçenin muhtelif yerlerinde bozulan yol ve kaldırım çalışmalarında görev aldıklarını kaydetti. Başkan Üçer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İş Kur ile yapılan bu protokol bizim işlerimizi bir hayli rahatlattı. Küçük bir belediye olmamız hasebiyle belediye personellerimiz bazı noktalarda yetersiz kalıyorlardı. Ancak çalışmaların hızlandığı bu ilkbahar sezonunda göreve başlayan 6 işçimiz sayesinde eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. İş Kurdan 5 işçi daha müracaatımız oldu. Sanıyorum onlarda önümüzdeki günlerde çalışmaya başlar.”