X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Afyonkarahisar’da ’Ailemiz Her Şeyimiz’ Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da ’Ailemiz Her Şeyimiz’ Projesi

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AFYONKARAHİSAR ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ ‘AİLEMİZ HER ŞEYİMİZ’, ‘AĞIZLAR KİRLENMESİN’ SLOGANIYLA YEN BİR PROJEYE İMZA ATTI. PROJE KAPSAMINDA OKUL YETKİLİLERİ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMLARI DÜZENLİYOR.
Afyonkarahisar’da ’Ailemiz Her Şeyimiz’ Projesi

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, küfre karşı ‘Ağızlar Kirlenmesin’ sloganıyla ‘Ailemiz Her Şeyimiz’ isimli yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında okul yetkilileri öğrencilere yönelik eğitim programları düzenliyor.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, toplumun ve öğrencilerin ailenin önemi hakkındaki farkındalık düzeyini yükseltmek, değerler konusunda harekete geçirerek kazanımlarını arttırmak için harekete geçti. Proje ile ilgili bilgiler veren okul yetkilileri, ailenin önemini bilen öğrenciler yetiştirmek amacıyla uygulamaya konulan proje ise toplumun ve öğrencilerin kötü sözlerden, küfürlerden arınmasına ve dilin korunmasına katkıda bulunmak istediklerini belirttiler. Yetkililer, öğrencilerin küfrün zararları hakkında bilinçlenmelerini sağlayarak, ahlaki değerlerle donatılmış nesiller yetiştirmek amacıyla projenin uygulamaya konulduğunu belirterek, şunları söylediler;
"’Ağızlar Kirlenmesin’ sloganı ile başlatılan projesi kapsamında küfrün zararları var. Neden küfür edilir, dilimizi küfürden arındırmak, küfürden nasıl vazgeçilir, çocukta küfür sorunu, çocuğun küfür etmesini engellemek için ne yapmalı ve küfrün topluma zararları gibi konularda öğrencilere yönelik bilgilendirme eğitimleri düzenlendi ve düzenlenmeye de devam edecek."
Bu arada okul yetkilileri ve öğrenciler, proje tanıtımı amacı ile Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ile Şube Müdürü Rıfat Eksik’i ziyaret ettiler. Öğrenciler küfürden uzak kalınması konusunda afiş ve billboardlar hazırlayarak, toplumun da iyi bilinçlenmesi için kolları sıvadılar.