X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Dinar’da Kuşaklar Sabah Namazında Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Dinar’da Kuşaklar Sabah Namazında Buluşuyor

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:24
AFYONKARAHİSAR’IN DİNAR İLÇESİNDE BAŞLATILAN “ KUŞAKLAR SABAH NAMAZINDA BULUŞUYOR VE EL ELE HEP BİRLİKTE NAMAZA” PROJESİ KAPSAMINDA GENÇ, YAŞLI CEMAAT SABAH NAMAZINDA BULUŞTU.
Dinar’da Kuşaklar Sabah Namazında Buluşuyor

’ın Dinar İlçesinde başlatılan “ Kuşaklar Sabah namazında Buluşuyor ve El Ele Hep Birlikte Namaza” projesi kapsamında genç, yaşlı cemaat sabah namazında buluştu.
Dinar İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dinar İmam Hatip Ortaokulu ve Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen projede sabah ezanı okunduktan sonda Dinar Ulu camiye bilhassa gençlerin ve çocukların geldiği görüldü. Ulu Camide yaklaşık 150 kişilik bir cemaatle sabah namazı kılındı. Sabah namazından sonra Din Görevlileri İdris Özçelik, Oktay çelik, Basri Yılmaz ve Ali Osman Coşkun tarafından kuran okunduktan sonra dua edildi. Duadan sonra din görevlisi Oktay çelik kısa bir konuşma yapılarak günün anlamını belirtti, daha sonra cami içinde guruplar halinde oturularak sabah çorbası içildi. Cemaat ulu camide sabah namazında sonra sohbet ve muhabbet dolu dualı çorba içerek zaman geçirdi. Bu programın her Pazar devam edeceği açıklandı.